Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a konzulens rámondta a...

Ha a konzulens rámondta a szakdolgozatra az áment, akkor lehet hogy később az opponensek visszadobják az egészet formai okokból akár?

Figyelt kérdés

Tavalyi történet a szakomról nem tudom igaz-e, hogy elkészült a szakdoga, a konzulens a maga részéről rámondta az áment, de később az opponensek meg visszadobták az egészet ahogy van, mégpedig nem is tartalmi okok miatt, hanem alapvető formai nem megfelelőség miatt (hivatkozások, ir jegyzék stb)

vagyis olyan alapvető gondok voltak hogy „helyből szar volt“ az egész.



nem értem ilyenkor a konzulens mit művelt eddig, hogy nem vette észre hogy alap gondok vannak?


2021. márc. 3. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Vannak slendrián konzulensek, szóval elméletileg lehetséges.
2021. márc. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%

Én nem feltétlen hibáztatnám a konzulenst. Ez már egyetem, a hallgatónak tudnia kell utánanézni a formai követelményeknek IS, ez le van írva pontosan, az ő dolga, megnézni. Eleve el se kéne kezdeni úgy írni a szakdolgozatot, hogy ezzel nincs tisztában ez ember.

Egyébként pedig a konzulensnek nem dolga fejből tudni, hogy pontosan hogy kell kinéznie a szakdolgozatnak, pontosan milyen formai követelményeknek kell megfelelnie, stb. Most gondolj bele, van olyan ember, aki egyszerre 2-3 egyetemen is tanít, vagy éppen olyan laborban kutat, ahova több egyetemről is jönnek hallgatók dolgozni. Most neki minden egyetem formai követelményét tudnia kéne fejből? Vagy neki kéne utánanéznie, hogy az Katinak a BME-n ilyennek kell lennie, Bélának az Óbudairól pedig már ilyennek?

2021. márc. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges. Viszont nem a konzulensed dolga, hogy a hivatkozások, és az irodalomjegyzék hibátlan legyen. Átnézi, ha átnézi egyáltalán (az enyém ezzel kevésbé foglalkozott, inkább a tartalmat nézte, max 1x nézett rá), de után na továbbra is a te felelőséged marad ezeknek a helyessége és pontossága.
2021. márc. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsi a valószínűsége, mert nagyon kellemetlen helyzetbe hozná a konzulensed. Véleményeltérések lehetnek, de egy az egyben visszadobni amire igent mondott egy másik tanár, az azért húzós lenne.

Olyannal viszont találkoztam többször is, hogy jelezte a konzulens, hogy nem jó a formázás, a hallgató meg leszarta és beadta, még a saját konzulense sem fogadta el utána hivatalosan :D

2021. márc. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!