Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire jó "taktika", ha...

Mennyire jó "taktika", ha angolra tanulás helyett csak mindent angolul nézek?

Figyelt kérdés

Angol emeltre. Kivéve hogy átnézem az igeidőket, és a hivatalos levélírást.

Ezzel lehet fejleszteni a szókincsem? Úgy érzem ebben van hiányosságom.


2021. márc. 27. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kiegészítésként jó, de önmagában nem elég. Szóval van értelme, ez is hozzásegíthet a szókincs fejlesztésén, csak szerintem nem váltja ki azt, mikor direkt erre való feladatokat gyakorolnál és a témakörhöz való szavakat tanulnál.

Hülye példa, csak azért írom, hogy jobban átmenjen mire gondolok. Ha végignézed a Friends-et angolul, még nem fogsz tudni beszélni a globális felmelegedésről, mert más a szókészlete.

2021. márc. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 savanyújóska ***** válasza:
Attól függ, mikor vizsgázol. Egyébként könnyen le tudod tesztelni, ha csinálsz egy emelt tesztet. Alapvetően szerintem kevés lesz, én nagyon sok mindent néztem nagyon sokáig angolul, és most már felirat nélkül is elvagyok a legtöbbel, de azért az emelten olyan idiómák és fogalmak vannak, hogy alapvetően csak ezzel + az általad írtakkal én se mernék nekimenni, a felsőfok inkább a bármilyen újságot/folyóiratot hasonlóképp meg tudsz érteni (legyen akár Lancet, vagy Forbes, esetleg Mirror).
2021. márc. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

a többi válaszolóhoz még hozzátenném, hogy mind a sorozatnézés mind az olvasás a passzív szókincset fejleszti. Így ha pl. problémád van a kommunikációval, ott pl nem fog segíteni, mert lehet hogy elolvasva egy rakat globális felmelegedésről szóó cikket már érteni fogod a szövegeket, de nem feltétlenül jelenti azt, hogy beszélni is tudsz erről, mert aktívan nem része a szókincsednek.

Ha gondod van a beszéddel akkor a sorozatnézsét úgy tudod felhasználni, hogy elmondod (magadnak, a telefonodnak, a tükörképednek, a háziállatodnak) hogy mi történt az előző részekben, mit gondolsz mi fog történni (jövőt és feltételes módot is tudsz így használni). Vagy mondj véleményt a részről amit éppen megnéztél, esetleg hogy miért volt jó / rossz az a cliffhanger a végén. (érettségin ugye van érvelős feladat, szóval ha figyelsz a kifejezések használatára, akkor arra is gyakorolhasz.)

2021. márc. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem elégséges - hogyan fogsz írni, beszélni az érettségin?
2021. márc. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4 ??? Most ezt nem ertem. Nem 0rol kezdem a felkeszulest, csak boviteni kell a szokincsem
2021. márc. 27. 18:55
 6/6 anonim válasza:

Szia.

Én anglisztika szakos hallgató vagyok egyetemen.

Nos, én azt tudom neked mondani, hogy mindenkinek más válik be. Van olyan csoporttársam, aki csak youtube videókon meg filmeken nőtt fel(természetesen angolul) és anyanyelvi szinten beszél, hiszen kiskorától ezt csinálja.

Ellenben van, akinek ez a módszer nem vált be.

Szóval ez egyénileg változó.


Azt, hogy összefoglalod a részt, és hangosan felmondod, azt kifejezetten jó ötletnek tartom, mint ahogy írta előttem az egyik válaszadó. Viszont én is úgy gondolom, hogy kell tanulni szavakat, illetve példamondatokat írni hozzájuk, hogy jobban rögződjenek. Ha az ember filmek által akarja gyarapítani a szókincsét, akkor az kell, hogy az adott szót sokszor hallja. De én sem vetném el a tanulást, szóval mindenképpen kell szerintem magolni is, főleg gimnáziumban.

2021. márc. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!