Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Főiskolai és egyetemi előadáso...

Főiskolai és egyetemi előadások videói közül a publikusakra hogyan érdemes rákeresni?

Figyelt kérdés

Néztem a youtube-t, olykor kiadott számomra szakterületre mint kulcsszóra felsőoktatási előadásokat, de nem hemzsegnek. Inkább egyéb előadásokkal találkoztam, nem "tanóraiakkal", sajnos. (Tananyagok érdekelnek!)


Ha viszont "főiskola", vagy "egyetem" kulcsszóval keresek, nemigen ad találatot a youtube. "Főiskolai előadás"-ra sem.


Régen végeztem a felsőoktatásban -a szakmámban nem dolgozom-, fogalmam sincs a mai rendszerről belülről, viszont ugye a covid miatt távelőadások vannak mindenütt az országban hónapok óta. Ezek nem publikusak? Vagy nem minden ilyen publikus?


Avagy rossz helyen keresgélek, és nem a youtube-n kellene?


Kipróbáltam egyetemi honlapokat is, a menükben semmi féle ilyet nem találtam, hogy "visszanézhető előadás", vagy hasonló. Gondoltam, hátha saját serverre tesznek fel visszanézhető előadásokat.


Létezik realtime nézhető publikus előadás is?


Lehet, hogy "luxus" ezek után (vagy csak én voltam most béna a keresés során), de bizonyos témakörökre keresnék, kifejezetten főiskolai tananyagokat, elsősorban gyermekpszichológiával és pedagógiával kapcsolatosakat (tudásfrissités, amatőr "továbbképzés", tudásbővítés, aktuális kutatási eredmények iránt érdeklődve, a magam számára).


De, tehát, akár néhány más témában is néznék, mégis, csak hébe-hóba akadok rá visszanézhető, kifejezetten egyetemi / főiskolai előadásokra.



2021. márc. 27. 20:48
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk nem publikusak a videók, már ahol egyáltalán van. Saját szerveren van megosztva, de van, amelyik privát youtube csatornán van.


Én egyébként a konkrét témára keresnék rá, hátha, de az egyetem nincs ingyen, nem lehet csak úgy youtube-on megnézni minden előadást.

2021. márc. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez igaz. Szerencsére írásos anyagokat elég szépen találni a neten, tananyagokból. Ennek is örülök, sőt, az az igazán hasznos és egzakt. Csak hát, olykor néznék videón előadókat is, kifejezetten vonatkozó tananyagokról.
2021. márc. 27. 21:29
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Ha külföldi nyelven is jó, akkor érdemes lehet még mondjuk angolul is rákeresni egy-egy témakörre, ott nagyobb eséllyel lesznek ilyen videók vagy lehet még az, hogy befizetsz egy szimpatikus Coursera vagy Udemy kurzusra ott is vannak videós és írásos anyagok (ezeket többnyire külföldi egyetemek készítik).
2021. márc. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Youtube-on konkrét kurzusok előadásai vannak fent a világ top egyetemeiről. Épp most nézek egyet a politikatörténetről.
2021. márc. 28. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk semmi nem publikus, úgyhogy abszolút nem tudnád megtalálni. Néhány esetben ennek azért jó oka van, mert például egy pszichológiai előadáson elhangozhatnak konkrét esetek is, ami általában nem publikus, mert a tanár sem kap felhatalmazást arra, hogy ország-világ előtt beszámoljon az XY-nal történt beszélgetéséről.

Hasonló órai videókról én nem tudok, de több Ted Talk van, ami érint olyan témákat, amiket felsoroltál (sokszor van magyar felirat hozzájuk, csak meg kell találni őket).

Viszont ha érdekel a gyermekpszichológia, akkor írj nyugodtan privátban, hátha tudok válaszolni néhány kérdésedre!

2021. márc. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Van arra lehetőség / esély -ismétlés gyanánt-, hogy a főiskolától, ahol végeztem, engedélyt kapjak a jelenlegi, covid alatti online oktatás videói megtekintlésére?


Igen a ted is jó, nem vagyok túl jó idegen nyelvekből, ezért főleg magyar érdekel, és a ted-esek egész jók, magyar felirattal.


A covid alatti / miatti online oktatásról egy diák videót lement, szakció éri, ha megosztja a világgal? Vagy másolásvédelemmel vannak ellátva ezek a "videó konferenciák"?


Előzőnek is köszi, igen, most is tettem fel egy másik gyermeklélektani kérdést:


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__probl..


Egyébként a végzettséged megtudható itt publikus részen

(nem privátban)?

2021. márc. 29. 18:42
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

(Ötös vagyok.)

Pszichológiát tanulok az egyetemen, már mesterképzésre járok. Viszont nálunk szigorúan tilos bármiféle felvételt megosztani, mert személyiségi jogokat sért, úgyhogy ilyennel sem fogsz találkozni. Illetve az is probléma, amit már írtam, hogy a tanárok hozhatnak olyan esetet órára, ami maximum a hallgatókra tartozik, de másra semmiképp.

A korábbi főiskoládnál lehet, hogy már jobb esélyeid lennének, de azért én ahhoz sem fűznék túl sok reményt.

2021. márc. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi, megértem amúgy a morális vonatkozást és a szakmai titkokat. Én is titoktartásra vagyok kötelezve, vagyis voltam, amíg szakmám vonatkozásába belekóstoltam annak idején, és lennék, ha újra dolgoznék benne. (Bár, ugye, egy szimpla szitterkedés során is csak a szülővel etikus megosztani az észrevételeket.)


Taláni egyébként youtube-on főiskolai pszichó előadásokat, csak hát nagyon keveset.

2021. márc. 29. 19:38
 9/10 anonim ***** válasza:
63%
Én BME villanyra jártam, 2010 körül elkezdték felvenni az tárgyak egy részét, azóta ezek a tárgyak nem nagyon változtak. Videotorium-ra töltötték fel, ott más egyetemek előadásaival is találkoztam amúgy.
2021. márc. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%
Esetleg még a különböző, pszichológiát oktató egyetemek karának/tanszékének a Facebook oldalát tudom ajánlani. Ha nem is egyetemi előadásokat, de egyéb pszichológiai témájú videókat szoktak feltölteni.
2021. márc. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!