Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Láttam régebbi egyetemistáknál...

Láttam régebbi egyetemistáknál, hogy egyben csinálták az óvodapedagógiát-tanítót. Ezt most is lehet csinálni, valahogy egyszerre? Mi ennek a menete?

Figyelt kérdés

2021. máj. 1. 08:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Régebben valóban létezett hivatalosan is ilyen kombinált képzés, most már nincs. Jelenleg két út áll rendelkezésre. Az egyik, hogy elvégzed a tanító szakot, s végzés után jelentkezel az óvodapedagógus képzésre, ahol a sikeres felvételi után elfogadtatod a tanító szakon elvégzett kreditjeidet, így a 3 éves képzés 1-2 évesre rövidíthető (attól függően, hogy az adott főiskolán hogy vannak az egymásra épülő tárgyak). A másik út, hogy párhuzamosan tanulsz, azaz felvételezel a tanító szakra, majd egy év múltán (lehetőleg ugyanabban az intézményben) az óvodapedagógusira is. Így szerintem kemény tanulással 4 év alatt, de valószínűleg inkább csak 5 év alatt elvégezhető a kettő. De azt tudnod kell, hogy párhuzamos képzés esetén duplán fogynak az állami féléveid, illetve ha azok elfogynak, akkor duplán kell tandíjat fizetned. Azaz párhuzamos képzés esetén ugyan hamarabb végezhetsz, viszont szinte biztos, hogy a végén egy év tandíjat ki kell fizetned, hiszen 12 félév jár, s három éven át duplán használod a féléveidet. Egy kis szerencsével és sok tanulással azért van némi esélyed arra, hogy két év alatt megcsináld páruzamos képzéssel is az óvodapedagógusit, s ez esetben megúszhatod a tandíjat.
2021. máj. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, ez fordítva is "működik"? Tehát ha előbb elvégzem az óvodapedagógus szakot ugyanúgy vihetem a krediteimet?
2021. máj. 1. 10:35
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen fordítva is működik a dolog. A két szaknak vannak közös tárgyai, így ezeket a krediteket bármelyikről a másikra át tudod vinni.
2021. máj. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én pl.Szociálpedagógiát végeztem és krediteket számíttatok be a Tanítói alapképzéshez de ebben az esetben nem lesz rövidebb a képzési idő. Annyi, hogy 8-9 tantárgyam helyett 6-7 van.
2021. máj. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk levelezőn vannak óvónők, így most 5 félév alatt végzik a tanító szakot.

Igazából így bele is férhet a diploma a 12 félév állami finanszírozásban még 1 csúszással is...

2021. máj. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#5, E két szaknál ennyi kreditet át lehet vinni egyikről a másikra?
2021. máj. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sok tárgyi átfedés van és ezeket mind akkreditálják. Kifejezetten 5 (angol műveltségi területen 4) félévesnek van meghirdetve a képzés bizonyos diplomák megléte esetén.
2021. máj. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Kifejezetten 5 (angol műveltségi területen 4) félévesnek van meghirdetve a képzés bizonyos diplomák megléte esetén."


Ezt hol lehet megnézni?

2021. máj. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
huh, most megfogtál. Rákerestem és idén nem látom a felvin. Az ejf-ről van szó. De egyébként az iskola neptun nyitóoldalán megtekinthető az órarend belépés nélkül, ott jól látszik, hogy külön kezeli az 5 és 4 féléves levelezős tanító képzéseket.
2021. máj. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszi, megnézem. Na ezt nem is tudtam amúgy. Ahová én jártam ott nem hallottam ilyenről. Lehet van csak én nem tudom.
2021. máj. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!