Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Levelezősök akik munka mellett...

Levelezősök akik munka mellett járnak iskolába? Kérdések lent

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Felnőtt, dolgozó nő vagyok, és munka mellett szeretnék egyetemre menni.

Viszonylag rugalmas beosztásban dolgozom, viszont még így sem értem, hogyan lehet megoldani az egyetemet, hacsak nem vállalkozó az ember, vagy más olyan szakmában dolgozik, ahol maga osztja be az idejét.

Rengeteg levelező képzés órarendje elérhető az interneten, és meglepve tapasztalom, hogy sok helyen két hetente kell bemenni csütörtök, péntek, és szombat.

Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ez munka mellett hogyan lehetséges.

Havi egy alkalommal még meg tudnám oldani mindhárom napot akár, de a havi kettő lehetetlennek tűnik, főleg hogy rengeteget is kéne utaznom, azaz fizetnem kellene valamennyit a szállásért.

Ti hogyan oldjátok meg?

Hová jártok, mely napokon vannak óráitok, és hogyan tudjátok ezt a munkáltatótokkal megoldani?

Előre is köszönöm a válaszokat, teljesen el vagyok keseredve, hogy esetleg ezen áll vagy bukik az, hogy továbbtanulhassak, pedig nem a klasszikus munkaidőm van, mikor az ember hétfőtől péntekig napi nyolc órában...



2021. máj. 9. 14:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Három opciót tudok elképzelni:

1. 4-6 órában dolgoznak,

2. az összes szabadságuk a tanulásra megy el,

3. máshova járnak (van, ahol csak szombaton van oktatás, vagy egy félévben 1*2 hét... szóval nem általános ez a cs-p-szo beosztás).

2021. máj. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A szak amire szeretnék menni, 4 iskolában indul levelezőn, egy pesti és három vidéki.

A pesti egyetem órarendje tökéletes lenne (minden héten hétfőn), viszont elképesztően magasak a ponthatárok. Nincs ellenemre a gondolat, hogy újraérettségizzek, de még úgy is nagyon necces, hatalmas a túljelentkezés.

A három vidéki egyetemen viszont nagyjából ugyanazok az órarendek, és bárhogy számolom, lehetetlen lenne egy beosztást így megoldani, hacsak nem váltok munkahelyet...És még az sem lenne garancia, hogy találok egyet, ahol tolerálják azt, hogy vannak hetek mikor alig járok be dolgozni.

2021. máj. 9. 15:34
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik esti képzésem csütörtökönként volt, 14:00-től. Egy másik OKJ-s képzésem szintén csütörtökönként, de az kb 08:00-13:00-ig. Egy harmadik képzésem, ami szintén OKJ, szombatonként volt.


Az egyetemi képzésem (levelező, értelemszerűen) péntekenként, szombatonként volt, teljesen változó volt, hogy melyik nap. Reggel 08:00-tól kb 15-16:00-ig. Megesett, hogy péntek-szombaton is bent kellett lenni "egész nap".



u.i.: igen, "papírgyűjtő" vagyok :)

2021. máj. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!