Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemre erdemesebb...

Melyik egyetemre erdemesebb mennem?

Figyelt kérdés

Valoszinu ket egyetemre is felvesznek nemzetkozi gazdalkodasra. Az egyik az ELTE-GTI a masik pedig a BME-GTK.

Mind a kettorol hallottam jokat es rosszakat is. De mindketto szimpatikus, talan a BME egy kicsivel jobban. Szerintetek melyikre erdemesebb mennem? Hol jobb a kozosseg es az oktatas szinvonala(sokaktol azt hallom nagyjabol ugyanaz) ?



2021. jún. 2. 19:43
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
és 64% kozép matek erettsegivel mennyire teljesíthetőek a matek tárgyak?
2021. jún. 8. 12:57
 12/23 anonim ***** válasza:
43%

09:06


Bőven 400 alatti ponttal is el lehet végezni egy üzleti szakot, csak kellő szorgalom és elszántság kell hozzá, ismerek is ilyen embereket. Azért legyünk őszinték, ez nem mérnöki vagy orvosi tudomány, hogy orrvérzésig kell tanulni vizsgaidőszakban.

A BME-GTK honlapján semmilyen külföldi partneregyetemet nem látok, az ELTE-GTI frissen létrehozott doktori iskolájában meg már most egy rahedli fel van sorolva, van olyan mesterszak, ahol külföldi ACCA krediteket lehet szerezni, szóval ez ügyben eléggé el vagy tájolva, vagy elfogult vagy az iskoláddal szemben.

Az a helyzet, hogy ezzel a kevés múlttal is sokkal színvonalasabb, mint a BME-GTK.

Az amúgy nem tudom, hogy képben-e vagy azzal, hogy a BME-GTK régi, színvonalas oktatását létrehozó keménymag (Ormos, Andor stb.) egy az egybe áttelepült az ELTE-GTI-re.

Egyáltalán nem ezen múlik a színvonal, hogy 100 éve létezik egy kar, erre rengeteg külföldi vagy hazai példát is lehet látni, hogy egy frissen létrehozott szak/kar egy egyetemen egyből az élvonalra tör, ahogy itthon is az ELTE-GTI-t egyből a Corvinus mögé sorolta be minden ranglista.

Nem tudom emlékszel-e a sajnos elég rövid életű ELTEcon-ra, ami hiába létezett kb. csak 10 évet, volt, hogy a QS ranglistáján is megelőzte a Corvinust egy évben.

Persze Magyarországnak nincs világhírű Business School-ja, de ez nem is volt vita tárgya, nem is értem miért jöttél ezzel :D

2021. jún. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
59%

Itt van a két egyetem partneregyetemeinek a listája

Bme:

[link]

Elte:

[link]

Szerintem a BME-nek sokkal jobbak a partneregyetemei és több is a lehetőség(aki nézi a bme s listát az vegye figyelembe, a képzési területet business administration economics mert te csak oda tudsz jelentkezni)

Amúgy nem tudom, miből gondolod,hogy a BME-re járok, de nem. Szerencsére felvettek küldöldre. De, ha nem akkor ez lett volna a listám 1. BCE2.BME3.BGE

2021. jún. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
52%
Azt hittem nem erasmus-ra gondolsz, hanem valami komolyabb partnerségre :D Erasmus-ra minden egyetemen tudsz menni, még egy Kodolányin is. Egyébként leszűrtem GTK-ra azt az excelt, és semmivel sem komolyabbak azok az egyetemek. Egyedül a Delft, ami komolyabb abban a listában.
2021. jún. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
27%

Utánanéztem, de még nagyobb különbség az ELTE javára.

A BME-n kb. 400 pont az átlag, tehát a hallgatók kb. fele ez alatti 323-tól felfelé. Nyilván nem bukik ki a fele. Régebben ez más lehetett, de ma már ez van.

Az ELTE-n mindenki 400 feletti. HVG hallgatói rangsor: 1. BCE GTK, 2. ELTE GTI, 3. DE GTK, 4. BCE KTK, 5. BME GTK, Figyelő rangsor: 1. BCE GTK, 2. ELTE GTI, 3. PTE KTK, 4. BME GTK. Mesterképzésben az ELTE a Corvinust is megelőzi.

Az ELTE GTI 4 éves, de az ELTE közgazdász képzés régi. 4 éve a BME oktatói és vezetői mentek át az ELTE-re, azóta a BME visszaesett. Ma az ELTE GTI hallgatói sokkal jobbak, de még így is sokkal többen mennek oda, a rangsorokban is jobb. Korábban talán a BME, ma már ELTE.

Megnéztem a nemzetközit is. Az ELTE honlapon olvasható, hogy a magyarok küzül az ELTE a legmenőbb jelenleg is működő egyetemi szövetség része: Barcelonai Egyetem, Montpellier-i Egyetem, Trinity College Dublin, Utrechti Egyetem és ELTE.

400 pont felett ELTE, ennyi.

2021. jún. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Ha a GTI-n tanulsz nem tudsz menni se Barcelonába se a többibe az másik intézményekre vonatkozik nem a GTI-re. Ő meg azt kérdezte és nem a matematikus képzést .
2021. jún. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
Milyen "másik intézményekre vonatkozik"? Miről beszélsz? Ennek így nincs értelme, értjük, hogy szerinted a BME, csak értelmes érved nincs ehhez.
2021. jún. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Arról,hogy a GTI-s nem mehet Utrechtbe pl(meg a tobbibe se) ,mert a gazdasági részlegre ez a csere nem vonatkozik. Ott van a GTI erasmus partnerei hol van ott Utrecht ? Sehol!!

[link]

GTI-rol csak ide lehet menni!! És itt se Utrecht se Trinity se a többi nincs. Az ELTE GTI honlapjáról van a link.

2021. jún. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:

Kedves 9. válaszoló.

Egyedül a műszaki menedzser szakra lehet államilag bejutni 400 pont alatt. A többi gazdasági szakra (psz.,ng., gazdmen,) 400 körül volt a minimum ponthatár, de a legtöbben bőven felette teljesítettek , feltéve ha nem önköltséges.

Pénzügy és számvitelre járok ,nekem nagyon jó előadóim vannak akik már bőven az ELTE-s ügy előtt is itt voltak. Óra után bátran oda lehet menni hozzájuk és szívesen segítenek amiben kell. Igaz, elvagyunk szeparálva a mérnököktől a Q épületben, de cserébe nagyon modern környezetben tanulhatunk és elég könnyű megközelíteni.

Lehet vitázni arról, hogy melyik egyetem jobb és miért, de nem lehet mindent általánosságban nézni. Annyit ér amennyit beleteszel, legyen bármelyikről is szó. A semmi ELTE-n, Corvinuson és BME-n is semmi. Akármelyikre is mész nem lősz félre vele, mindegyik kiváló képzést ad.

2021. okt. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
19-es: a BME-s hallgatók kb. fele lehet 320-400 pont közötti, ők nem államisok, de együtt tanulnak velük. A Corvinuson és az ELTE-n 100% 400 pont feletti.
2022. jan. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!