Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemre erdemesebb...

Melyik egyetemre erdemesebb mennem?

Figyelt kérdés

Valoszinu ket egyetemre is felvesznek nemzetkozi gazdalkodasra. Az egyik az ELTE-GTI a masik pedig a BME-GTK.

Mind a kettorol hallottam jokat es rosszakat is. De mindketto szimpatikus, talan a BME egy kicsivel jobban. Szerintetek melyikre erdemesebb mennem? Hol jobb a kozosseg es az oktatas szinvonala(sokaktol azt hallom nagyjabol ugyanaz) ?



2021. jún. 2. 19:43
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
76%
Lol kedves 20-as! Mióta szokás érettségi és jegyek alapján diszkriminálni embereket és ezáltal iskolákat? Mintha nem ez lenne az egyik legnagyobb gond a magyar oktatással, hogy 1db vizsga dönt el mindent a gyerekek jövőjéről. Nem lesz rosszabb egyetem, mert alacsonyabb a ponthatár! Pont az ilyen felfogású emberek miatt, mint ön ,ilyen szar az ország! :)
2022. jan. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Hagyjál már ezzel az "ilyenek miatt tart itt az ország" demagóg dumáddal. :D Mást nem tudtál kitalálni visszavágásnak? Akkor mi alapján vegyenek fel a felsőoktatásba embereket? A Harvardra vagy az Oxfordra gyépéseket vesznek fel szerinted? Szerintem meg pont az ilyen "felsőoktatás mindenkié" szellemiség miatt tart itt az ország. Tanárom mesélte, hogy régen a Corvinusra mint a színésztanodába 2x-3x jelentkeztek a legokosabbak is, mire felvették őket, de akiket felvettek, azokból lett mára a magyar gazdasági elit. Ahogy elnézi a mostani felvett diákokat (még a magas ponthatár ellenére is), ami persze többszöröse az akkorinak, ezt erősen kétli. Egy egyetemnek nem az a célja, hogy a "szakmai praktikákat és módszereket elsajátítsd", hogy a kamuegyetemek szlogenjeit idézzem. A praktikák pár évente változnak, ez csak egyre jobban felgyorsul. Az egyetem feladata akadémikus, akadémiai gondolkodású emberek kinevelése, problémamegoldó készséggel, kreativitással, kritikus gondolkodással. Arra, hogy hogyan kell könyvelni a SAP programban voltak régen a főiskolák, régi nevükön kereskedelmi akadémiák, szakiskolák, ezt ugye a bolognai rendszerrel teljesen szétbombázták, manapság meg már olyan iskolák is az egyetem nevet viselik, amik még főiskolának is komolytalanok voltak.

Ilyenkor jutnak eszembe Orosz László "lépegető kutya*asz" és a "verd be jól a patkószöget" videói, és hogy mennyire igaza volt.

2022. jan. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Van ,amiben igazad van, ettől még nem egy érettségi dönti el, hogy hülye vagy ,vagy Harvardra való. Nem véletlen ott nem ez dönt a felvételről. A lényeg, hogy nem a ponthatártól lesz még mindig jobb egy egyetem.
2022. jan. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!