Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tudnék tenni, ha sok...

Mit tudnék tenni, ha sok minden érdekel az egyetemi szakomon, de egyik sem annyira, hogy azt akarjam/tudjam munka szintjén csinálni, és már az utolsó félévem jön?

Figyelt kérdés

Utolsó féléves mechatrós hallgató vagyok,lassan e lkellene kezdjek dolgozni mert albérletbe szeretnék lakni. De egyszerűen esélytelennek érzem hogy alkalmazzon bárki is. (nincs tapasztalatom, nincs konkrét szaktudásom xy területen/szoftverrel/stb)


Úgy érzem mindenféle szakterületből tudok irányelveket/alap dolgokat, de semmire nem megyek vele amikor munkát kellene már keressek.


A robotrendszerek specializációnk, kimerült abban hogy egy félévet szórakoztunk az ABB robotstúdióval, alapvetően tetszett, dehát nem volt egy nagy was ist das.


Az inventorral való munka során vettem észre, hogy a modellezés/3D tervezéssel szívesen töltöttem időt, mert elég kedves számomra a geometria és az alkotás. Ugyanakkor ebből csak 1 félév tanulmányom van, Solid edge,CATIA, és hasonló programokkal suliban nem ismertettek meg.


Programozásból mindig is átlagos voltam, úgy érzem nincs meg hozzá az agyam, hogy komolyabban foglalkozzak nyelvekkel.


Hozzátartozik az igazsághoz, hogy sok időt töltök a gép előtt, tehát mindig úgy voltam vele,hogy valamilyen számítógépes, informatikai vonal kézenfekvő lenne, de sosem jutottam dűlőre.


El vagyok keseredve, hogy ennyi mindent tanultam, de semmiben nem lett igazán mély szaktudásom. Ilyen módon munkát keresni is esélytelennek érzem, hiszen nincs tapasztalatom semmilyen téren.


Mit tennétek a helyemben?

Feküdjek rá 1 konkrét szoftverre és próbáljak meg brute-force állások után nézni, ahol esetleg tovább fejleszthetem/felfedezhetem mik is érdekelnek igazán?


Bármilyen tanácsot meghallgatok,akár privátban is..



2021. jún. 14. 23:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, dehogy. Bárhol mesterezhetsz, akár külföldön is.
2021. jún. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
100%

Szerintem kicsit hülyeség, azt mondani hogy a Mechatronika semmire se jó... Az tény és való,hogy nagyon nehéz minden területen a tudásod kimaxolni,de Mechások közül is 3 fajta van(gépész-elektró, gépész-infó, elektro-info). Nyilván ha gépészként szeretnél dolgozni, akkor egy gépész szakos többet fog tudni/jobban fog teljesiteni, de akárkit felvesznek dolgozni egy cégbe, nem várják el,hogy rögtön tudjál mindent. Különben meg a tudás a gyakorlat alkalmával fog keletkezni, mikor meglátod mi-hogy működik. Ne legyél elkeseredve, kezdj el valamivel foglalkozni sulin kivül(pl.arduino, programozás, elektronika) és meglátod minden jó lesz :)


//Másod éves Mechatronika hallgató//

2021. jún. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!