Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Át tudnak majd venni? Vagy...

Át tudnak majd venni? Vagy van esély a változtatásra?

Figyelt kérdés
3 ponttal lecsúsztam, pedig az utóbbi 2 év alapján simán bejutottam volna a corvinusra:( . A második helyre bekerültem, de amúgy elég messze van. Ha vki kiesik az adott szakról és megüresedik a hely, akkor lesz lehetőség átiratkozni? Elég elkeseredett vagyok..:(

2021. júl. 23. 00:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne, én is 3 ponttal csúsztam le :/
2021. júl. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem nincs kedvem a második megjelölt helyre menni, úgyhogy nem tudom, lehet kihagyok fél vagy egy évet nem tudom hogy működik.. bár addigra lehet nem lesz kedvem továbbtanulnixd
2021. júl. 23. 00:59
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok én is ezen gondolkoztam, viszont az erettsegijeimen nem hiszem, hogy tudnék már javítani és lehet jövőre meg magasabb lesz a ponthatár :(
2021. júl. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hat en maximum egy emelt nyelvvizsgat leteszem akkor fix meglenne.. bar most is igy alltam hozza 444 ponttal erre 447 lett fuhh
2021. júl. 23. 01:13
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Bár én nem Corvinusos voltam,de hátha tudok nektek segíteni. :) Én is elkezdtem egy szakot az egyik egyetemen,majd mivel nekem is nagyon messze volt a lakhelyemtől az az egyetem,így átíratkoztam félévkor egy hozzám közelebb lévőbe, simán átvettek. Bár mégegyszer kihangsúlyoznám,hogy ez nem a Corvinus volt , de szerintem nektek is megérné elkezdeni a szakot azon az egyetemen ahová felvettek titeket , és az első félév után megpróbálhatjátok az átíratkozást,hiszen ahogy te is írtad kérdező ,eshetnek ki emberek a szakról. Hanem,meg lehet megszeretitek azt a helyet ahová felvettek titeket,de ha mégsem ,félévkor kiiratkoztok és jővőre megpróbáljátok újra a felvételit ,oda ahova most nem jutottatok be. Sok sikert , és fel a fejjel :)
2021. júl. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem full hülyeség ezért kihagynod egy évet, annyira nem nagy szám a Corvinus, külföldön ugysem ismerik egyik magyarorszagi “business schoolt” sem
2021. júl. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
#6 És az kit érdekel, hogy külföldön ismerik-e? Magyarországon mindenki ismeri, ha ebben az országban akar elhelyezkedni, akkor értékesnek számít az, hogy a Corvinus-ban szerzi a diplomáját.
2021. júl. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%
hát ha netto 250 ezres fizetesert akar elhelyezkedni itthon a szive joga, de ne tegyunk mar ugy mintha csak a Corvinus letezne, nincs egbekialto kulonbseg egyik gazdasagi egyetem kepzese kozott sem, ugyanugy jo az Elte,Bge,Bme is
2021. júl. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

5-os nagyon jot irt! En mar oreg vagyok, de vegyetek figyelembe mar csak 12 felev ingyenes (allamilag tamogatott), tehat egy teljes evet felesleges egy nem szeretem szakon lenni. De egy elso felevet igen! Tapasztalatot szereztek az egyetemi letrol, a szorgalmi es vizsgaidoszakrol es igen elso felev utan sokan kihullanak es sokan elmennek pont amiatt mert rajonnek megse nekik valo se az egyetem vagy se az adott szak. Ugy kelk felfogni, hogy jobb egy nemszeretem messzebbi szakon besz.pni a csalodasokat, mint ha felvettek volna az elso helyesre es otthullanal ki. Ha az atjelentkezes nem sikerul, akkor meg igen hajra keszules a jovo evi felvetelire.


En rohadt nehez egyetemre mentem es elso felevben ugy elkaszaltak hogy ihaj, utana dolgoztam egy evet es folytattam. Akkor mar tobbetnem szorakoztam el a dolgokat.


A lenyeg, hogy amikor elkezded szeptemberben akkor is tanulj.

Masik opcio a halasztas, de akkor mar most folytasd a jovo evi felvetelire a felkeszulest, meg tanulj nyelvet es nyelvizsgazz. Ne a felveteli miatthanem hogy kulfoldre mehess majd osztondijra vagy dolgozni, ha mar meglesz a diplomad. Pl ha angolos vagy es nemetes, akkor most kezdj egy harmadik nyelvet ami jol johet a diplomadhoz vagy utana a munkadhoz.

Es ha jovore se vesznek fel ahova mennel, akkor meg elkezded szepen ezt...vagy beadod mashova is es egy harmadik helyen landolsz.

2021. júl. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%
Nem vettek fel orvosira, csak ápolóira, majd átkéretőzök. Persze. Ha így működne, mindenki ezt csinálná. Lehet újra felvételizni, szépen, becsülettel.
2021. júl. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!