Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki fogorvosi egyetemre jár/...

Aki fogorvosi egyetemre jár/ már fogorvos miért ezt a szakmát választottad?

Figyelt kérdés
Örülsz,hogy ez (lesz) a szakmád? Miért igen/nem? Gondolkodtál általános orvosiban is? Ha igen honnan tudtad, hogy neked ez az ideális és nem az orvoslás egy másik szakága?

2021. júl. 31. 23:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lányomnak három volt osztálytársa lett fogorvos. Mindháromnál anyuka is az.
2021. aug. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

3 éve végeztem. Általános orvos akartam eredetileg lenni (persze minden évben más volt a szimpatikus szakvizsga), végül egy barátnőm biztatása miatt jelöltem be a fogorvosit és oda is vettek fel. Őszintén szólva nagyon keveset tudtam róla, mert még egy tömött fogam sem volt sosem, és miután felvettek, akkor csak azt tudta mindenki mondogatni, hogy milyen jól keresnek. Szóval nálam véletlen választás volt, az orvosi része érdekelt.


Igen, örülök, hogy így alakult. Szegről végről mégis csak orvosok vagyunk mi is (kivéve mikor Covid helyzet van és ki akarnak küldeni minket intubálni, akkor szigorúan CSAK fogorvosok :D - irónia), de sokkal nyugodtabb munkám van, mint ha anesztes vagy kardiológus lennék (ezek voltak a vágyott szakvizsgák). Mitöbb, rá kellett jönnöm, hogy én nem vagyok elég “szőrös szívű”, bejön egy fájós fogú kisgyerek, a szívem szakad meg érte, nem tudom mi lenne velem, ha ennél komolyabb problémákat kellene menedzselnem (bár ez is tud elég komoly lenni, volt olyan esetem, ahol kórházi ellátás nélkül meghalt volna a kislány, és mindez egy fog miatt).

Nagyon jól összehangolható családdal, hiszen itt nincs ügyelet vagy hétvégi munka, én befejezem az utolsó betegemet és aznapra végeztem, nincsenek ugrasztások, meg váratlan esetek munkaidőn kívül. A párom is fogorvos, februárban született meg a babánk, mikor visszamegyek dolgozni, úgy fogjuk összeegyeztetni a rendelésünket, hogy váltsuk egymást, így mindig lesz valaki otthon, ha a gyerek megbetegszik/nyári szünete van. És valóban elég jól keresünk, habár munka is van mögötte, nem is kevés, de ha akarok, tudok szép pénzeket is hazahozni. Nem szeretnék konkrét számokat mondani, de ketten fogorvosként vidéken tavaly csak a covid miatt nem mentünk 4x külföldre (ebből 1x másik kontinens volt a terv) úgy, hogy menet közben zajlott egy lakásfelújítás és megtakarításaink is vannak. Bocsi, ha a vége hencegősre sikerült, csak demonstrálni szerettem volna, hogy mit értek jó kereset alatt.

Nálunk egyébként még csak egészségügyis sincs a családban, nem hogy fogorvos. Anyukám tipikusan humán beállítottságú, apukám nagyon reál, na én meg valahol a 2 között félúton, így maradt az orvosi, de amúgy mindig is az akartam lenni.

2021. aug. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat, főleg, hogy ennyire kifejtetted! Idén vettek fel fogorvosira, azt is jelöltem elsőnek, csupán van bennem egy kisebb félsz, hogy milyen lesz. Kaptam róla negatív véleményt is és emiatt torpantam meg kissé.
2021. aug. 6. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!