Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták, ki milyen...

Egyetemisták, ki milyen szakra jár, és miért azt választottad, mi az életcélod vele?

Figyelt kérdés
Örülnék, ha leírnátok azt is, hogy melyik egyetem :)

2021. aug. 1. 10:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nke- nemzetközi igazgatási.


Tetszett leírása, a nyílt nap, a tantárgyak.

A célom eredetileg a közigazgatási pálya volt, most már így harmadévet kezdve úgy gondolom, lehet más irányba megyek inkább.

2021. aug. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
miért érzed így? és ha ezt a szakot elvégezted, hogy tudsz "csak úgy" váltani, más képzettség nélkül? (bocsi ha esetleg van más papírod is)
2021. aug. 1. 19:30
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

BGE-PSZK - gazdaságinformatikus


Azért választottam, mert érdekelt az informatika, de még ki kellett találnom azt, hogy milyen tárgyakat szeretnék még hallgatni mellette (matekost, mérnökist, vagy gazdaságist), így végül a gazdaságiak mellett tettem le a voksomat, mert az is érdekelt.


Az életcélom az vele, hogy majd mesterképzés után elmenjek infótanári képzésre, majd utána tanárként, vagy szoftverfejlesztőként elhelyezkedjek vele.

2021. aug. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
sok sikert :) köszönöm a válaszod, ment a pipa mindkettőtöknek
2021. aug. 1. 20:40
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok, úgy érzem, nem kapok elég kézzelfogható tudást, kicsi ez, kicsi az, de semmi konkrét, használható.

Reményeim szerint el tudok menni más irányba mesterképzésre (ezeknek nézek most utána), ha mégse, akkor másik alapszak, vagy szimplán elhelyezkedek a nyelvtudásommal (magyar mellett 3 nyelvet beszélek).

2021. aug. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

BME-TTK Fizika BSc


Tetszik hogy adott rendszerek modellezését tanuljuk. Majd fizikus leszek.

2021. aug. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
ELTE - anglisztikás vagyok egy másik idegennyelv minorral. Mikor elkezdtem önkénteskedni (gyerekeket korrepetálok), akkor lettem biztos benne, hogy tanítani szeretnék. Tisztában voltam vele, hogy alapszakos diplomával nem lehet a közoktatásban elhelyezkedni, de a tanárképzésről annyi rosszat hallottam (és hallok azóta is), hogy nem akartam 6 évre elköteleződni (nem ez az első szakom). Nyelviskolában vagy magántanárként képzelem el a jövőmet.
2021. aug. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Tök jó olvasni, hogy ilyen céltudatosak vagytok, köszönöm a válaszokat, ment a pipa :)

#6 én majd ELTE bioszra szeretnék menni


idén pedig dietetikusként kezdek:)

2021. aug. 2. 11:09
 9/14 anonim ***** válasza:
38%
Ha nyelviskolában szeretnél tanítani, jobb, ha már most keresel ott egy ismerőst, mert csak csókosokat vesznek fel, meg sem hirdetik az állásokat egyáltalán.
2021. aug. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

DE-NK dietetikus.

Eddig is az egészségügyben tanultam, de most szerettem volna ezen belül is egy kicsit más jellegű szakmát tanulni. És mivel nekem inzulinrezisztenciám is van, látva azt, hogy nagyon sok ember “szenved” ebben, nem is volt kérdés, hogy mit akarok tanulni. Így más emberek mellett magamon is tudok segíteni.

2021. aug. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!