Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki hogyan áll az érettségire...

Ki hogyan áll az érettségire való felkészüléssel?

Figyelt kérdés
A mai korlátozások, még jobban megnehezítették a felkészülésemet, és egyre kevesebb a motivációm a tanulásra. Vannak még akik hasonló cipőben járnak? Ki hogyan áll a tanulással?

2021. márc. 4. 22:24
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
6%
Mármint miben nehezítették meg a mai korlátozások a felkészülésed? A középiskolák eddig is zárva voltak, egyébként készülni kell, nyomatni az érettségi már a végső szakasz ez zárja a gimit és adja meg a papírokat, célszerűtlen lenni most feladni.
2021. márc. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

#1 mivel maga az egész iskola nem volt bezárva a tanárok behívhatták élőben felkészítő órákra a végzősöket, de így, hogy minden bezár nem mehetnek már be arra sem.

Neked pedig kitartást kérdező, motiváljanak a céljaid az életben. Ne felejtsd el, ez a helyzet minden végzősnek nehéz így egyenlő esélyekkel indultok.

2021. márc. 5. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
94%
Én is végzős vagyok, nekünk pont a jövő héttől vezették volna be a heti rendszerességű személyes konzultációt, de már ebből se lesz semmi. A hitegetésből van elegem. Decemberben jöhettek iskolába, ja nem, 1 hónapot bírjatok még ki, ja mégse, majd februárban jöhettek, szalagavató is lesz, ja mégsem, de ballagás már biztos hogy lesz, ja nem, de márciustól hetente egyszer bejöhettek, mégsem, mert további szigorítások vannak. Tabló fotózás márc. 17, akkor lesz szalagtűzés is, de azt is el kell halasztani. Lesz érettségi? Sokak szerint nem lenne igazságos. De persze hogy lesz, sőt szóbeli is. Könnyítenek rajta vagy ugyanolyan nehezet kapunk? Nem lehet tudni semmit. Ez az év eleve tele van bizonytalansággal, ki kell találnunk, hogy mit is akarunk kezdeni az életünkkel, el kell engedni a gyerekkorunkat, barátainkat. Erre rájön a bizonytalanság, kilátástalanság, egy halvány reménysugár, ami sosem tud kibontakozni. Hallani ahogy a tanár magyaráz, de nézni az üres falat. Amilyen a fal, olyan üres lett az életem is.
2021. márc. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
51%

Ez hülyeség, pont most jöttem haza töri érettségi felkészítőről, kérdeztük a tanárt és azt mondta ugyanez a menetrend marad (hétfő és péntek 3-4.óra a suliban)


Nincs megtiltva.

2021. márc. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a kérdésre is válaszoljak, én is ugyanezt érzem. Nincsen semmi motivációm. Elegem van már most az egészből.
2021. márc. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
10%
Nem csak érettségi létezik.
2021. márc. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
88%

#6 Lehet de az érettségi az egyetlen amikor olyan tárgyakból érettségizel amelyet a kényszer ruház rád.


Utána te választod meg, hogy mit tanulsz.

2021. márc. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
15%
Továbbra is be lehet járni érettségi felkészítőre kis csoportokban..
2021. márc. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk sem lehet jovohettol bejarni kisebb csoportokban.
2021. márc. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
34%

Fiatalok, nem kell annyira ráparázni erre az érettségire:) Tavaly marciusban amikor nekunk is bejelentettek, hogy mindent pakolhatunk haza, digitalis oktatasra allunk at egyrol a kettore, szinten nagyon ketsegbe voltunk esve. Fogalmunk nem volt, hogy fog ez mukodni es mi lesz az erettseginkkel.

Higgyetek el, nagyon jol tud jonni ez az otthon toltott ido tanulassal, amit majd juliusban meghalaltok.

Tippek az erettsegihez. Szemely szerint torire a 4 eves felkeszules az erettsegire kb. semmit nem ert. Egy ilyen kisebb meretu tortenelem erettsegi felkeszito konyvet tanultam meg 2 het alatt meg aprilisban. Jeles erettsegire eleg volt.

Irodalmat nem kell tulragozni. Fel delelottot es egy fel delutan tanultam ra osszesen, abbol is csak a novella elemzes lepeseit. Jelesre eleg volt.

Matek mar mas teszta. Ott ha nem tanultal eddig, akkor nagyon huzzatok bele. mateking.hu t ragjatok at, proba erettsegi feladatsorokat irjatok es a jeles erdemjegy sem marad el.

Idegen nyelv szinten csak gyakorlas. Kozep szinten vicc kategoria.

A valasztotthoz nem tudok hozzaszolni, azt legtobb esetben megoldjatok valahogy.

Sok sikert es ne feledjetek, ez meg csak a kezdet.:)

Nem olyan nagy felhajtas ez az eroproba, mint ahogy tanaraitok emlegetik.

2021. márc. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!