Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 24 éves már öreg elkezdeni...

24 éves már öreg elkezdeni egy alapszakot egyetemen?

Figyelt kérdés

Most vagyok 22, idén szeptembertől 2 éves szakmát fogok tanulni. Még nem tudok egyetemre menni, mert még nincs az adott tárgyból emelt érettségim, és még 2 nyelvvizsgát is szeretnék megcsinálni. Viszont szeretnék egy biztos szakmát is, nem akarok örökké gyárban amortizálódni lefelé, mivel levelezőn szeretném az egyetemet végezni, amellett pedig nem lehet 3 műszakban melózni...

Egy angol emelt érettségit csináltam még amikor középsulis voltam, így van egy középfokú nyelvvizsgám de az nem elég...

Érettségi után nem tanultam semmit, csak gyárimelóztam, de egyszerűen gyűlölöm... Úgy érzem el vagyok késve az életben. 27 éves lennék mire elvégezném az alapszakot. Természetesen levelezőn, ilyen idős fejjel szégyellnék a 18 évesek között ülni. Most a szakmatanulás mellett csinálnám meg az érettségit és a nyelvvizsgákat. Mit gondoltok erről? Szerintem még így is jobb, mintha 30 évesen kezdeném, mert akkor mégjobban kitolódna az egész.



2022. jan. 12. 02:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem késő. Sok sikert kívánok a terveidhez!

Egyébként meg nem vagy öreg.

2022. jan. 12. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt 50+os szaktársam, és nem volt furcsa. Huszonévesen még ki sem lógsz az átlag korosztályból. Vágj bele bátran!
2022. jan. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

73 éves vagyok.


Van villamos-, gépész-, vegyész-, építészmérnök, matek és fizika bsc szintű diplomám.

Ez mellett van msc szintű matematikus, fizikus, vegyész diplomám, bár látható, hogy ezek ráépülések a bsc-re, tehát összefüggésben vannak az alapképzésben szerzett diplomával.


Látnod kell kérdező, a világ folyamatos változik, így neked is folyamatosan újulnod kell.


Sosem késő tanulni!


Vannak, akik hezitálnak, mert az a beidegződés van bennük, hogy csak fiatalon kell tanulni.

Sokan abba a hibába esnek, hogy alig várják, hogy meglegyen az alapdiploma, maximum a mesterképzéssel kiegészülve, hogy magasabb kezdőbért tudjanak elérni vagy ha lehetséges, pedig már a hátuk közepére nem kívánják az egyetemet.

Sokszor ez érthető is a sok tölteléktárgynak, tanárok hozzáállásának köszönhetően.


A lényeg, ha leállsz a tanulással, az agyad fiatalon tartásával állsz le.

Nem szabad.

Minden anyagi dolog bizonytalan. Igazából csak az agyadba betöltött információs programcsomagokra alapozhatsz, ezért sosem késő tanulni.

2022. jan. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
A - vagy - szót ne vedd figyelembe az előző hozzászólásban.
2022. jan. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Vodafonelive ***** válasza:
57%

#3. Ennyi idősen, ennyi különböző végzettséggel Te tanultál a régi és az új rendszerben is? Akikkel én találkoztam eddig és már 60+ korosztály nincsen ennyire sok diplomájuk és nagyon szakmaelhagyók sem voltak, akkor mégis mit dolgoztál? Talán a papírok közül a legjobb az a matematikus képzettség.


Kérdező, nem késő, mi már abban a világban élünk (és nem abban, mint a #3 válaszoló), hogy alkalmazkodni kell, újat tanulni és a tudást bővíteni, különben nagy cumi lesz, a nyugdíjunk sem 65 évtől kezdődik. Tehát ha el is végzed szerencsésen a képzést 27-28 éves leszel, nagyon sokat kell majd dolgoznod az életben, azt a pár évet igazán érdemes megcsinálni, én 28 vagyok és a második mesterképzésem végén vagyok levelezőn de itt is van 40-45 éves korosztály majdhogynem fullos szaktudással. Kutyát nem érdekel a korod, se hallgatót se tanárt.

2022. jan. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Én 25 évesen kezdtem (nappalin). Foksz + Bsc. Nem lógtam ki a sorból, sőt. Azt hitték, hogy Én is 20 éves vagyok. Volt 27 éves szaktársam is (meg idősebb is, of course). 18 éves szaktársam nem nagyon volt...


Előtte 3 és fél évig vendéglátásban dolgoztam, ezáltal lett egy kis megtakarításom a tovább tanulási terveimre (szegény családból származom, nem tudtak támogattni a szüleim. Illetve érettsegi után nem igazán tudtam, mivel szeretnék majd foglalkozni).


Jövő héten államvizsgázom. :)


Mesterkézésre is szeretnék menni, de azt már majd levelezőn. Jó volt a nappali, de azért össze kellett húzni a nadrágot addig... Valamit mindig dolgoztam a képzés alatt, heti 20-25 órában.


Szóval nem késő. Tanulni sohase késő.

2022. jan. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy késő. Még nappalin sem, bár megértem, miért nem szeretnéd. De azért 24 évesen nem lógnál ki annyira a 18 évesek közül, nekem voltak 24-25 éves csoporttársaim, nem volr furcsa.
2022. jan. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 5-ös válaszoló.


3-as válaszoló vagyok. A hozzászólásommal a tanulás szeretetére világítottam rá.


Nem a pénzért, nem a társadalmi rangért kell tanulni, bár tény és való, az életharcban fontos szerepe van a pénznek.


A tanulást önmagért kell szeretni.

Azért, mert lelkiekben, mentalitásban, gondolkodásban, hozzáállásban több leszel általa. De aki a sikert a fizikai anyagban méri, ezt nem fogja érteni.


Sajnos értékrendi válság van. A pénz és a könnyű szórakozási lehetőség az érték emberek millióinál.

Nem a tanulás, nem a lelkiekben, gondolkodásban, hozzáállásban való folyamatos megújulás.

2022. jan. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
A második válaszolóhoz hasonlóan nálunk is van, aki 50+ éves. Jelenléti oktatás alatt abszolút semmi hátrány nem érte, online alatt meg segítettünk neki eligazodni az új rendszerben, és onnantól kezdve megint csak nem volt semmi gond. Most vagyunk másodévesek, 24 évesen én vagyok most a legfiatalabb a levelezősök között (a nappalisokat nem ismerem). Az egyetem nem középiskola, hogy a korkülönbség miatt kelljen aggódni. :)
2022. jan. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
33%

#3

"A lényeg, ha leállsz a tanulással, az agyad fiatalon tartásával állsz le."

Igen ám, csak valamikor élni is kell...

Teljes munkaidős állás, munka után bevásárlás, házimunka után az ember a szeretteivel, barátaival szeretne találkozni, illetve a hobbijaival foglalkozni, nem a következő zh-ra készülni...

Engem legalábbis teljesen demotivált az utóbbi lassan 2 év online oktatás.

Most végzek alapszakon, ezután meg inkább nyelvet tanulok, céges tanfolyamokon képzem magam, hobbi szinten tanulok ezt-azt.


21F

2022. jan. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!