Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 24 éves már öreg elkezdeni...

24 éves már öreg elkezdeni egy alapszakot egyetemen?

Figyelt kérdés

Most vagyok 22, idén szeptembertől 2 éves szakmát fogok tanulni. Még nem tudok egyetemre menni, mert még nincs az adott tárgyból emelt érettségim, és még 2 nyelvvizsgát is szeretnék megcsinálni. Viszont szeretnék egy biztos szakmát is, nem akarok örökké gyárban amortizálódni lefelé, mivel levelezőn szeretném az egyetemet végezni, amellett pedig nem lehet 3 műszakban melózni...

Egy angol emelt érettségit csináltam még amikor középsulis voltam, így van egy középfokú nyelvvizsgám de az nem elég...

Érettségi után nem tanultam semmit, csak gyárimelóztam, de egyszerűen gyűlölöm... Úgy érzem el vagyok késve az életben. 27 éves lennék mire elvégezném az alapszakot. Természetesen levelezőn, ilyen idős fejjel szégyellnék a 18 évesek között ülni. Most a szakmatanulás mellett csinálnám meg az érettségit és a nyelvvizsgákat. Mit gondoltok erről? Szerintem még így is jobb, mintha 30 évesen kezdeném, mert akkor mégjobban kitolódna az egész.



2022. jan. 12. 02:13
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
10%

Igen, kb 20-21 éves gyakvezetőid lesznek.


ETTŐL MÉG NEM BAJ ha elkezded. 50 évesen mindegy lesz, hogy 27 év vagy 21 év tapasztalatod van.


Tehát nyugodtan kezd el, viszont a kérdésre az a válasz, hogy igen elég idő leszel a többiekhez képest.


Ez ne tántorítson el. Csak nem akartam hazudni, mert mindenképpen kicsit kifogsz lógni.

2022. jan. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
62%

24 évesen kezdtem az alapszakot, és bizony, kilógtam a többiek közül... Én voltam a legfiatalabb.

Kezdd el.

2022. jan. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A nagy részük megnyugtató. Viszont mindenképpen levelezőre mennék, egyetem mellett dolgoznék. Nappalira semmiképp sem megyek.
2022. jan. 13. 21:51
 24/26 anonim ***** válasza:
86%
én majdnem 24 leszek mire kezdeni fogok egyetemen. nemhogy félek, hogy öreg lennék, örülök, hogy ilyen hamar észhez tértem. közel 30 leszek mire a tervezett képzési folyamat végére érek, és még mindig előttem lesz az egész élet.
2022. jan. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
100%

Hali!

Pontosan ugyanabban a helyzetben vagyok én is, mint te. Én most vagyok 23, most készülök emelt érettségire, így 5 és fél évvel érettségi után. 24 leszek én is, mire elkezdem az alapszakot. Én is dolgoztam 18 éves koromtól kezdve egészen ideáig, és én is most jöttem csak rá, hogy mivel is szeretnék foglalkozni az életben.

Mindig azon rágódom én is, hogy 24 évesen kezdem, amikorra mások már végeznek és elkezdik a karrierjüket. Annyira frusztráló tud ez lenni.

Viszont mi tesszük tönkre saját magunkat ezzel a gondolkodással. Kórosan másokhoz hasonlítani magunkat sosem tesz jót.

Amint a kommentekből is láthatod, vannak rajtunk kívül sokan mások is ugyanebben a helyzetben, egyáltalán nem lógunk ki. Gondolj erre, hogy nem vagy egyedül ebben a cipőben.

Nagyon sok sikert kívánok neked, remélem összejön minden amit tervezel!

2022. nov. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. nov. 8. 22:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!