Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 24 éves már öreg elkezdeni...

24 éves már öreg elkezdeni egy alapszakot egyetemen?

Figyelt kérdés

Most vagyok 22, idén szeptembertől 2 éves szakmát fogok tanulni. Még nem tudok egyetemre menni, mert még nincs az adott tárgyból emelt érettségim, és még 2 nyelvvizsgát is szeretnék megcsinálni. Viszont szeretnék egy biztos szakmát is, nem akarok örökké gyárban amortizálódni lefelé, mivel levelezőn szeretném az egyetemet végezni, amellett pedig nem lehet 3 műszakban melózni...

Egy angol emelt érettségit csináltam még amikor középsulis voltam, így van egy középfokú nyelvvizsgám de az nem elég...

Érettségi után nem tanultam semmit, csak gyárimelóztam, de egyszerűen gyűlölöm... Úgy érzem el vagyok késve az életben. 27 éves lennék mire elvégezném az alapszakot. Természetesen levelezőn, ilyen idős fejjel szégyellnék a 18 évesek között ülni. Most a szakmatanulás mellett csinálnám meg az érettségit és a nyelvvizsgákat. Mit gondoltok erről? Szerintem még így is jobb, mintha 30 évesen kezdeném, mert akkor mégjobban kitolódna az egész.



2022. jan. 12. 02:13
1 2 3
 11/26 Vodafonelive ***** válasza:

Kedves #8, az #5-ös vagyok.

Sajnos beleestem már saját bőrömön megtapasztalt kudarcba így azt kell mondjam, hogy sajnos akár tetszik, akár nem, tanulni kell és a pénz számít egy kapitalista piacon. Az más kérdés ha valaki a tanultakat imádja és abban dolgozik ill. az is más ha valaki a szakmai/tanulási szomj miatt végez el plusz papírokat(2 ilyen embert ismerek).

Ezen felül az alap- és mesterképzéseken kívül még rengeteg diplomához kötött 1-2 éves szakmeber/szakmérnöki képzés van amik csak most látták meg a napvilágot és igen, nálam is van egy olyan amit szeptembertől szeretnék elkezdeni 1 éves szakmérnökit, mert most kell ahhoz elkezdeni, hogy a jövőben talán 10-20 évet ebben dolgozzon az ember aztán jön egy új technológia és megint borul a dolog…

2022. jan. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
25%

Hát persze, hogy neked késő, hiszen már 24 éves vagy, nemsokára már a temetésedre kéne készülnöd.


Minek tanulj, azért a kb. 40 évért még amit dolgozol, hogy kényelmes legyen te tényleg beáldoznál 3 év tanulást? PFF!

2022. jan. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%
Sőt figyelj majd nagyon ha mégis mész, mert nagyon könnyen kirúgják a botot a kezedből ezek a mai fiatalok.
2022. jan. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Én 30 évesen kezdtem, levelezőn. Érdemes így csinálni, főleg, ha a munkád ugyanazon a szakmai területen van. Pl. én programozóként dolgozom és gazdaságikformatikus szakra jártam.
2022. jan. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Én 24 évesen kezdtem nappalin, a szak fele 22-26 között volt kezdéskor.
2022. jan. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim válasza:
100%
Én 30 előtt fejeztem be végre az alapszakot. 35-re meg a mestert. Szombatonként jártam be munka mellett. A diáktársaim fele idősebb volt nálam. Sokuk 40 fölött. A főiskolához, egyetemhez soha sincs későn. Ez egy tévhit. A sógorom 45 éves és már megint arra gondol, hogy újra beiratkozzon. Ez lenne talán a negyedik vagy ötdik amit elvégez.
2022. jan. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Anno gimi után rossz szakot választottam,utolsó évig bírtam,akkor hagytam ott. Váltottam,nemzetközi gazdálkodásra. 26 vagyok,most januárban fogok diplomázni és találtam egy csodás munkahelyet is,ami a másik szakkal nem jöhetett volna szóba.

Sok barátom van a szakon,kicsit sem érződik a korkülönbség. Huszonévesen nem lógsz ki,nem késő egyáltalán.

2022. jan. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
*ja és nappalin csináltam. Mit szégyellsz benne? Én is mellette végig gyakornok voltam egy cégnél ,(tehát pénzt is kerestem ) amelyik most fel is vesz diploma után főállásba. Teljesen megérte!
2022. jan. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Akkor leírom én is.22 vagyok én is.2019-ben kerültem be egyetemre.Azóta vagyok itt.Első félévemben sikerült 5 kredites félévet csinálnom.Depressziós voltam,meg egy csomó minden közbe jött.A kövi félévben passzívon voltam.Utánna az őszi félévben megcsináltam mindent,megváltozott a hozzá állásom durván.A második félévben megint előjött a depresszió,azt úgy buktam is,utólag passziváltattam és phszihológushoz járok azóta is.Most fogok bemenni először.Lényegébe amióta egyetemen vagyok passziválgatok kb.Eddig készültem.Jobb esetbe is leszek 26 mire végzek.Nem adom,fel mert gyermekorom óta ezt akarom tanulni.Uncsi tesóm is bukta a matekját,egy évet csúszik.28 lesz kb mire meglesz.Szval nem vagy lemaradva.Sok szaktársam 25-26 éves és így jár nappalira.Ha tanulni akarsz,az sosem szégyen.Szval sok sikert!
2022. jan. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi nem ciki, senki nem nézi, nálam volt olyan személy aki 40 éves volt és nappalin volt.

Én is most már 27 éves vagyok és nappalin vannak, sokan vannak így mert már szinte kb majdnem mindenki dolgozik suli mellett és nappalis jogviszonnyal könnyebb 20-25 órás munkát találni.

Utána én is levelezőre megyek majd msc-re

2022. jan. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!