Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van értelme bme mérnökinfóra...

Van értelme bme mérnökinfóra menni emelt matek/fizika nélkül?

Figyelt kérdés
Szakgimibe vagyok így szakmai ágazatim van emelten.Matekbol csak közép de az ötös lett minimális készüléssel.Nagy munkával az első félévben tudnám abszolválni ezt a hiáynosságomat?

2022. jan. 16. 13:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%
Próbáld ki. Én gépészeten vagyok, és nem érzem nehéznek a matekot.
2022. jan. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
36%
Azzal együtt sincs xD
2022. jan. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
57%
Fizika emelt nem szükséges, persze van előnye. Matekból inkább a gondolkodtatós feladatok a hangsúlyosak, mármint a gyakorlatban. Nem az integrálás-deriválás a vészes. Ha például szereted rejtvényeket, és szoktál is fejteni, például logikai jellegűeket, akkor lehet értelme. Könnyű nem lesz, az biztos, de emeltekkel se az.
2022. jan. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%
Tesóm csak infóval jött, nehéz volt így neki nagyon.
2022. jan. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
2-es kifejtenéd?
2022. jan. 16. 17:17
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Nem szeretném lehúzni az intézményt, de összetettem a két kezem, mikor végre abszolváltam és otthagyhattam azt a szarkupacot a pokolba. Nagyon bánom már, hogy hallgattam azokra, akik a 10-15 évvel ezelőtti hírneve miatt rábeszéltek. A mesterszakot biztos nem ott fogom csinálni.
2022. jan. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
57%

Milyen hiányosságot? :D


Én 3-as matek érettségivel és amúgy szolid kettes matek órai jegyekkel jöttem BME mérnökinfóra. Fizikából meg kegyelem kettesem volt.


Simán végig csináltam így is. Nem volt elvi akadálya, hogy mért ne tudnám megcsinálni. Nehéznek nehéz volt minden matekos tantárgyam, de ez szintén igaz volt a matek faktosokra. Ugyan úgy szenvedtek.


Hiszen a matek fakt és a BMEn leadott matek között alig van valami átfedés. A faktos anyagot úgy tudnám leírni, mint a film előzeteseket, hogy picit bemutat a filmből, de nem segít a film jobban megértéséhez.


A fizika meg egy vicc volt. Személyesen nem tudtom megerősíteni, mert a középiskolai anyagból semmire nem emlékeztem, de másoktól úgy tudom, hogy középiskolai emelt érettségi szintre jutottunk el vele.


Volt Fizika1 és Fizika2 tantárgyam.


Mindkettő teljesíthető volt 0 fizika tudással. Én és sokan mások élő példák rá, bár hozzá teszem 2-es voltam fizika1ből. Fizika2ből 5ös, de az inkább csak annak köszönhetem, hogy a tanár nagyon lusta volt és konkrétan egy tavalyi feladatsort adott vizsgán, amit így lazán megcsináltam mert begyakoroltam.


Matekból Analízis 1-2 és a szigorlat volt a legdurvább, abból 4-es lettem végül, de további diszkrét matekos tantárgyakból pedig 3 többnyire.

(Valszám, BSZ1, BSZ2, Algorithmus elm)


A fizikára egyedül egy tantárgy "épül", ami igazán nem épül rá, de szükséges a Fizika 2 aláírás, hogy felvedd. Ez az "IT eszközök technológiája", de itt csak annyiban jön elő a fizika, hogy van 1-2 feladat ZHn, ahol kell minimális fizika tudás.


Viszont ennél a tantárgynál tipikusan előre megadott típus feladatok vannak így teljesen mindegy, hogy érted-e a fizikát. Ha végig nézel 1-2 példa feladatot menni fog.

Hiába végeztem el a Fizika 1-2 tantárgyak. Utána szintén ugyan olyna tudatlan voltam fizikából mint előtte.


Szóval nevetséges, hogy mennyire nem kell a fizika a mérnökinfóra. Szerintem csak azért rakták bele, hogy "mérnök"-nek hívhassuk magunkat.


A matekkal viszont mindenki szív, emelt érettségitől függetlenűl.

2022. jan. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,főleg neked utolsó ez így sokat fog segíteni.
2022. jan. 17. 15:21
 9/16 anonim ***** válasza:
80%
Analízis szigorlatot eltörlik, fizikából csak egy félévnyi lesz, sokkal alacsonyabb szinten. It eszközök szintén nem lesznek, helyette villamosmérnöki alapismeretekkel bővítenek. Számításelmélethez több gyakorlat lesz, algoritmuselmélet súlya csökken. Jövő évtől változik a mintatanterv, sok tekintetben egyszerűbb lesz, egyáltalán nem lesz semmi hátrányod, ne aggódj. :) matekkal mindenképp szívsz, but that's the charm of bme.
2022. jan. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ezt a tantervet várhatóan mikor rakják ki?Mivel nekem a hely választásban elég meghatározó volt.Mondjuk például azt hogy mérnökinfón ahogyan néztem nincs assembly pótolják.
2022. jan. 18. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!