Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van értelme bme mérnökinfóra...

Van értelme bme mérnökinfóra menni emelt matek/fizika nélkül?

Figyelt kérdés
Szakgimibe vagyok így szakmai ágazatim van emelten.Matekbol csak közép de az ötös lett minimális készüléssel.Nagy munkával az első félévben tudnám abszolválni ezt a hiáynosságomat?

2022. jan. 16. 13:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
51%

"ahogyan néztem nincs assembly pótolják"


Ez alatt mit értesz?

Hogy az egyetemi évek alatt nem kell assembly-t használni?


Amúgy BME-n első félévben van egy tantárgy ahol minimálisan kell használni, de lényegében csak szemléltetésnek mutatják, szóval tényleges kihívásokra nem kell számítani, de ettől lesznek csúnyább hadverleíró nyelvek amikkel foglalkoznod kell.

(verilog, vhld)

2022. jan. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én már láttam az új tantervet, de még nem hivatalos. Szerintem néhány hónap és kint lesz.:)
2022. jan. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
11-es:Igazábol remélem hogy lesz és tanulni kell mivel szükségem lenne rá a suli melletti dolgaimhoz.
2022. jan. 18. 20:54
 14/16 anonim ***** válasza:

Egyetemen fizika 1,2 jóval könnyebb, mint egy emelt érettségi belőle.

Egyetemen igazából annyi az anyag, hogy nincs olyan aki mindent megtanul. Meg kell tanulni végtelen információból szelektálni, időt beosztani hatékonyan, és jól tudni vizsgázni.

Ez szomorú, de nem a tudás amit jutalmaz a felsőoktatási rendszer jelenleg.

2022. jan. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
#13 Ha szükséged van rá, netről is megtanulhatod, ez igaz a legtöbb programnyelvre. Ne az egyetemtől várd, hogy "megtanítson"!
2022. ápr. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Orbán Viktor győzni fog.
2022. aug. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!