Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire volt nehéz az érettsé...

Mennyire volt nehéz az érettségi nektek?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizem, és elléggé parázok milyen lesz, nektek mi az ami a legnehezebb volt és ami elfogadható?
2022. márc. 25. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
Különösebben nem volt nehéz. Két ötös, két négyes, a választott tárgyam 3-as lett.
2022. márc. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sokat készültem rá, utólag persze azt mondom hogy nem volt nehéz, de akkor nagyon nagy megpróbáltatásnak tűnt.

Magyar, töri négyes lett. Választottam és a nyelv ötös, matek hármas.


A legkönnyebb szerintem a magyar volt, arra készültem a legkevesebbet.

Töri az olyan közepes, nehezebb szerintem a magyarnál, jóval több lexikális tudás kell.

Matek és az emelt nyelv volt nehéz,ezektől tartottam. Sok készülés árán is csak hármas lett a matekom, aminek egyébként örültem, mert szinte semmilyen felkészítést nem kaptunk a suliban (részben a távoktatás miatt is, tavaly érettségiztem). Egyedül küzdöttem vele esténként.

Nyelv meg a továbbtanulás miatt volt fontos nekem, de sikerült elérni a kitűzött célt.

Reálisan meg kell állapítanod, hogy miből kell több gyakorlás, miből elég ha 1-2 feladatsort kitöltesz.

Tényleg nem olyan nehéz az érettségi, utána nagyon meg fogsz könnyebbülni és csak nevetni fogsz, hogy ezen izgultam ennyit..?:D

2022. márc. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

nem annyira nehéz, mint ahogyan beállítják, sőt. én tavaly érettségiztem, elég rossz helyzetben a korona miatt, és nem kell mondanom szerintem, hogy az online oktatás alatt NULLA oktatást kaptunk, a tanárok leszartak. (szépen kifejezve)

emelt magyartól nagyon paráztam, mert egyáltalán semmit nem tanított nekünk a tanár, azokkal foglalkozott fakton, akik közepet írnak (ezért közép feladatsorokat töltöttünk ki, olyan anyagokat vettünk, néztünk át), mert ők többen voltak.. ebből jött az, hogy akik emeltet írtak konkrétan semmit nem tudtak tanulni, mert nem adta le az anyagokat, a témákat, tényleg semmit nem tudtunk az emeltről, pedig ígérte mindig hogy nagyon oda fog figyelni az emeltesekre és segítenni fog. hát..lol. all

in all; semmit sem csináltunk, nem tanított semmit, nekünk pedig fogalmunk sem volt mit kéne tanulni, így konkrétan semmit nem tanultunk. végül ötös lett, kiemelkedő teljesítménnyel.

angolból szintén emelteztem, de attól nem paráztam egyáltalán, nem tanultam semmit. 98% lett.

a töri négyes lett, abból csak a szóbeliket tanulgattam.

matektól paráztam, sosem voltam jó matekból, arra gyakoroltam elég sokat, de sajnos a tanárunk itt is magasról letojt minket, nem nyújtott sok segítséget, így ez egy kettes lett, de én ennek is nagyon örültem, mert bár sosem buktam semmiből, még matekból sem, de azért nem voltam ebből a tárgyból a legjobb, megszenvedtem vele sokszor.


ne idegeskedj, nem olyan nehéz tényleg, mint amennyire mondják. de tudom, könnyű mondani miután már túl vagyunk rajta. én sem hittem el soha senkinek, hogy nem nehéz, pedig nagyon sokszor megkaptam hogy nyugi, rosszabbnak állítják be a tanárok, mint amilyen, ne féljek, nem lesz gáz. nem hittem el, de valóban igazuk volt.

2022. márc. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

En nagyon sokat tanultam. Már szeptemberbe elkezdtem, bár akkor nehéz idoszakomba voltam eléggé, de muszáj volt, lrgalabb amikor tanultam, nem máson járt az agyam.


Jártam külön tanarhoz az emeltek miatt (matek, francia) es en inkább ezekre tettem a hangsúlyt, akkor már volt egy közep 5os franciam de így is. Megse duplaztam mert nem jött volna ki annyira jól. Torire tanultam meg nagyon sokat, mert sose szerettem, de a magyar közép szerintem nem nehéz egyeltalqn, ha tudsz novellát és verset elemezni, akkor sokat nem kell atnezned, az angol meg aztán tényleg nem. Nekem addigra már volt egy felsőfokú nyelvvizsgam belőle mondjuk, de szerintem pár óra tanulással meg egy ötös angolt is lehet írni, ha nem kevered össze a nyelvtant és tudsz helyesen fogalmazast írni.


Bármennyire is erre a 2 emeltre tettem a hangsúlyt annyira nem sikerültek jól, mindkettő otos lett; de a szazalekok nem lettek olyan relevánsak. A franciám 66% lett, amivel egyeltalan nem voltam megelegedve, kaptam érte nyelvvizsgat de nem ezt vártam magamtól, a matekom viszont jó lett, rosszabbra számítottam, 79%


A torim negyes lett, a magyarom meg az angolom 5, a torinel nem emlékszem hany % volt már, a magyar 90


Összesen 420 pontom lett, és felvettek állami bge-kkkra nemzetközi gazdalkodasra


Ha becsületesen készülsz ra, akkor nem lesz akadálya, az egyetem nehezebb lesz, de kicsit más világ is

2022. ápr. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!