Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik emelt szintű érettségi...

Melyik emelt szintű érettségi a legkönnyebb?

Figyelt kérdés

Biologia, Kémia, Fizika, Földrajz

Ebből a négyből kell egyet választanom, de egyikből sem vagyok kiemelkedő.



2022. máj. 10. 23:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Földrajz szerintem
2022. máj. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Mindegyik ugyanolyan nehézségi szinten van
2022. máj. 11. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
...rajtad múlik melyik a könnyebb
2022. máj. 11. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Ez azért elég relatív, tőled függ inkább. Például számomra a földrajz lenne a legnehezebb, mindig is elég nehezen jöttünk ki egymással, míg az első válaszoló azt érzi a legkönnyebbnek. Ezt neked kell érezned, kitapasztalnod.
2022. máj. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a földrajz a vaktérképes feladatok miatt, azonkívül nekem ez volt a legszínesebb, legérthetőbb tantárgy.
2022. máj. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Ha jegyre mész és nem százalékra akkor nekem biosz vagy fizika. A bioszt szeretem, az azért megy jól, a fizika pedig csak függvénytábla és egy kis matekos ész
2022. máj. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a kémiát választanám, világéletemben szín 5-ös voltam belőle, mindig értettem és ment is. A biológiát is szerettem, de csak a biokémia részét, a növények-állatok részeit és a többit rühelltem. Végül se biosszal, se kémiával nem mentem továbbtanulni, magyarból emelteztem.


Ez nagyon relatív hogy kinek melyik a legkönnyebben teljesíthető. Nézz bele 1-1 emelt szintű feladatsorba, ha érted/érdekel amit olvasol, akkor azt válaszd. Lehet nekem a kémia jönne be, de lehet te utálod/nem érted... Ezért volt felesleges feltenned a kérdést, hiszen nem vagyunk egyformák. :)

2022. máj. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
16%
Matematika
2022. máj. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Magamból kiindulva a földrajz. De ez tényleg egyénfüggő, meg hogy melyikből milyenek az alapjaid. Mindegyik tanulós tárgy azért. Tényleg nézz végig egy-két feladatsort.
2022. júl. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

A mi iskolánkban folyton azt hangoztatják, hogy a földrajz az egyik legkönnyebb érettségi tárgy, persze, mint mindegyiknek, ennek is megvannak a maga hátulütői. Ha tényleg nem értesz annyira egyik tantárgyhoz sem a felsoroltak közül, akkor szerintem maradj ennél. Javasolnám, hogy emlékezz vissza, melyikből hányas tanuló vagy, melyikből mennyi az őszinte érdem. Neked kell tudnod, hogy melyik megy neked a legjobban, mégha egyik sem valami kiemelkedő.

Emelt szinten alap, hogy mindegyik nehéz, ha azt kérdezed, aki épp matek emeltet tesz, akkor ő is azt fogja megonani, hogy az a legnehezebb, ha magyar emeltre készülőt kérdezel, akkor ő azt mondja, hogy az a legstrapásabb. Annyi, hogy más a probléma benne. Mindegyiknek megvan a maga nehézsége és mindegyik megoldásában az segíthet legjobban, ha értesz hozzá. Ha kevésbé értesz hozzá, akkor óriási mennyiségű elhatározás kell, hogy megcsinálod. Légy magbiztos, valamiből úgyis vizsgáznod kell. Tanulnod mindenképpen kell, akármelyiket választod, pláne, ha jó eredményt szeretnél elérni.

Ha máshogy nem megy, gondolkodj úgy, hogy mennyire jó lesz, ha jól tanulsz akkor az a tudás utána veled marad.

Például, ha földrajz akkor a kultúrákkal kapcsolatban, az országok elhelyezkedésével. Biztosan jól fog jönni, ha tervezel egy világ körüli utazást.

2022. aug. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!