Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a SOTE-n PhD-ni?

Milyen a SOTE-n PhD-ni?

Figyelt kérdés

- Külföldi (Ny-Európa) egyetemről szeretnék hazatérni (orvosi diploma), az egyetlen dolog ami érdekel otthon az a doktori képzés. Jegyeim nem borzasztóak, experimentális lesz a diplomamunkám, nem sima könyvtárazás. Itt nincs OTDK, de ha kész a diplomamunkám majd megpróbálom azt publkálni valahol, illetve MedEducation témában volt egy konferenciás előadásom és poszterem, nem tudom ez mennyire számít.

- Mikor érdemes írnom az általam kinézett témavezetőjének? Ősszel végzek.

- Hol tudom mennyi a keretszám a képzésekre, mennyi embert vesznek fel?

- Reális, hogy külföldi diplomával felvegyenek itthon? Olvastam mér ilyet fórumokon, hogy ezeket a helyeket előre kiosztják a saját hallgatóik között, ami makes sense hiszen őkeg már ismerik tudják mennyire szorgalmasak, ismerik a lab környezetét, elvárásaikat.



Akinek van ebben tapasztalata, bármi, kérem válaszoljon!



2022. máj. 23. 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A SOTÉn PhD-ztam, de már 15 éve.


"- Mikor érdemes írnom az általam kinézett témavezetőjének? Ősszel végzek."


Minél előbb!!


"- Hol tudom mennyi a keretszám a képzésekre, mennyi embert vesznek fel?"


Nem tudok. A SOTE Doktori Iskola titkárságán biztos tudják.


"- Reális, hogy külföldi diplomával felvegyenek itthon?"


Igen. De lehet, hogy akreditáltatni kell. Attól függ, milyen külföldi.

De ezt is a Doktori Iskola tudja megválaszolni.

2022. máj. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És TDK nélkül is felvehetnek? Hogy szedhetnék magamra egy kis kutatók ismereteket enélkül? Létezik ilyen, hogy elemeni valamilyen kutatóintézethez ingyen dolgozni, ha végeztem?
2022. máj. 25. 11:18
 3/3 anonim ***** válasza:

TDK nélkül is felvehetnek, de akkor van nyert ügyed, ha az adott dotori témát már elkezdted TDK szinten.

Ingyen szerintem nem lehet kutatóintézetnél dolgozni.


Nézz utána, hogy a megcélzott helyen milyen témák vannak meghirdetve, beszélj a témafelelősökkel (mert simán lehet, hogy már megvan rá a befutó jelölt).

2022. máj. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!