Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen hova érdemes jegyzet...

Egyetemen hova érdemes jegyzetelni?

Figyelt kérdés

Sosem tanultam úgy ténylegesen. Néha egy-egy dolgoztra készültem, de nem sikerült megtanulnom tanulni. A jegyzeteim vagy egy nagy füzetben voltak, vagy minden tantárgyhoz volt külön füzetem.

Gondolkodtam rajta, hogy egyetemen hogy lenne érdemes, de nem sikerült még kitalálnom. Nem szeretnék mindig magammal cipelni egy rakat füzetet.

4 opcióra gondoltam eddig.

1. 1 füzetbe mindent, és akkor egy helyen lesz, nem keverem el. Így viszont nem egy helyen vannak különböző tantárgyak, nehezebb lehet belőle tanulni és nem jó mindig egy nagyon vastag füzetet cipelni.

2. Mindegyik tantárgyra külön füzet. Ha egy nap 2-3 órám van, akkor annyi füzetet nem olyan gáz magammaé vinni. Viszont a koliban rengeteg helyet foglalna el, és tuti lenne olyan, amibe szinte semmit nem írnék.

3. Tablet. Lehet úgy használni, mint egy füzetet, minden egy helyen lehet, a begépelt dokumentumok is, viszont nem tudok gyorsan írni bele, és nem tudom szépen megcsinálni, szépen jegyzetelni.

4. Laptop. Tudok gyorsan gépelni, szeretek nyomtatott dokumentumról tanulni, viszont a gépelés lehet zavarja a többieket(nem tudom hányan használnak laptopot), rajzolni nem tudok bele gyorsan, és ha kinyomtatok mindent, az rengeteg papír és tinta használat, plusz nekem is lehet, hogy nehezebb lenne elrenedzni ezeket.


Tudom, hosszú lett, és ez nem egy olyan fontos kérdés, viszont nekem számít, és szeretnék tanácsot kapni.



2022. júl. 23. 15:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem a tablet vált be leginkább. Kényelmes és minden egy helyen van.

Előtte volt 2-3 füzetem és megvolt, hogy az egyikbe írom a hétfő, keddet, másikba a szerdát...

2022. júl. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Papírra jegyzetelek és lefűzöm.

Előny: Belemegy az izommemóriámba, minden egy helyen van, viszonylag könnyű javítani bele (csak egy oldalt kell újraírni, nem kell helyet kihagyni). Hátrány: nem lesz meg több példányban és nem lehet benne könnyen keresni (Ctrl+f)


A laptop jó lenne, ha tudnék beszédtempóban gépleni LaTeX-ben, de nem megy. Előny: lehet keresni benne, lehet rendszerezni, könnyebb javítani. Hátrány: nem megy bele az izommemóriámba.


A tablet lehet valami köztes megoldás

2022. júl. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszerubb volt irni, egyreszt sokat kellet rajzolgatni abrakat, stb, ami egyszerubb volt kezzel ugye, masreszt hamar lemerult a laptopom, konnektor meg egy darab volt altalaban termenkent :/


En ugy csinaltam, hogy mindent sima lapra irtam, a lapokat meg otthon targyankent osszefuztem egy nagy mappaba.

Igy egyetemen csak lap volt nalam, meg egy toll, aztan csokolom.


De hozzatennem, hogy a legtobbet nem jegyzetbol tanultam, hanem a tanar altal megadott anyagokbol, konyvekbol. Csak azert jegyzeteltem, mert igy jobban tudtam figyelni oran es kevesbe kalandoztam el.

2022. júl. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyetlen csatos füzetem volt az öt év alatt. Az egyes tárgyak közé tettem vastagabb lapot, hogy könnyen kezelhető legyen. Imádtam.
2022. júl. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Fura, hogy a #2 le lett pontozva, mert sokan úgy csinálják, ahogy ők. Ráadásul sokkal kényelmesebb is, mert pár papírlapon kívül nem kell magaddal hordanod sok mindent.

Persze ugyanez megcsinálható füzettel is; beleírsz, kivágod a lapot és megfelelően lefűzöd.

2022. júl. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az általad felsorolt összes opciót próbáltam, de végül maradtam annál, hogy minden tárgyhoz külön füzet:) Szeretek tollal, papírra írni, és praktikus, hogy bármikor vissza tudok lapozni a korábbi anyaghoz akár óra közben. Otthon meg tisztázni szoktam a jegyzeteimet Word doksiba, így van egy jól olvasható, kereshető, digitális változat is. A füzetek egyetlen hátránya, hogy kicsit nagyobb helyet foglalnak, de ez még így is bőven megéri nekem.
2022. júl. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én nekem a laptopon való jegyzetelés nem jön be, egyszerűen jobban tudok tanulni a kézzel leírt jegyzetekből, plusz sok órámon vannak képletek és ábrák, és tudom, hogy ezeket egy wordben is meglehetne oldani, de nagyon lemaradnék az órán, ha olyanokkal vesződnék.


Próbáltam azt is, hogy egy füzetbe jegyzetelek minden tantárgyból (igen, az olyan vastag füzetről beszélek, amiben volt kb. 5 választólap, és akkor akár 5 különböző tárgyat is írhattál bele), de aztán pár hét után rájöttem, hogy kb. 2 tárgyból szoktam csak jegyzetelni, viszont azokból sokat, és na, fölösleges is volt egy olyan "elválasztós" vastag füzet, meg nekem kényelmetlen is volt. Ezért inkább később már csak úgy csináltam, hogy amelyik tantárgyakból tényleg kellett jegyzetelni, oda vettem egy külön füzetet, ami csak azé a tantárgyé. És emellett pedig mindig tartottam magamnál egy "mindenes" füzetet, és ha egy másik tantárgyból fel kellett írni 1-2 dolgot, akkor azt odaírtam. A legtöbb tantárgynál elég volt diasorból tanulni, vagy pedig tankönyvből, szóval azokhoz a tantárgyakhoz nem is volt külön füzetem, hanem csak azokhoz, ahol ténylegesen is jegyzeteltem. Meg volt olyan tantárgy, ahol a kinyomtatott diasor mellé jegyzeteltem. Szóval ez átlagban azt jelentette, hogy amelyik nap bementem egyetemre, akkor volt nálam 2, max 3. füzet.

2022. júl. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Laptop, vagy tablet billentyűzettel. Én mobilhoz vettem hordozható kicsi billentyűzetet. Gépen szinkronizáltam, át tudtam nézni. Ábrák gyors jegyzetelése miatt mindig volt nálam azért valamilyen papír, vagy csak lefotóztam, de az én szakomon ez annyira nem volt jellemző. Egyébként, vannak olyan füzetek, én ajándékba kaptam, amiben van laptartó/mappaszerű rész több helyen, vagy négyzetrácsos rész, vonalas rész (talán sima is), és mindez egy A4-es füzet. Nem mondom, hogy nincs súlya, viszont egy füzettel megvan minden, és olyan sok lapja van, hogy ha használtam volna, szerintem lett volna olyan tárgy, aminek a második félévét folytatólagosan tudtam volna jegyzetelni.
2022. júl. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én első félévemet egy füzettel kezdtem, az bőven elég volt, de mivel nagyon rondán írok, így a fele füzet használhatatlan volt, a második félévben vettem egy laptopot.
2022. júl. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%

Tablet nekem maga volt a megváltás. MINDEN ott lehet rajta, pdf-ben a jegyzet, könyvek, bármi egyéb, és nem is szakadsz meg a tehertől. Napi 4 (vastag) füzet cipelése nekem nagyon sok volt. Laptop meg nem volt opció, mert matekot nem lehet oda jegyzetelni.

Meg egyébként egyetemen kívüli dolgokra is szuper a tablet: netről leszedtem pl a nyelviskolás tankönyveket rá, és így nem kellett tízezret fizetnem értük. Ráadásul kedvemre firkálhatom őket. Vagy akár rajzolásra is tökéletes a tablet.

2022. júl. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!