Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen hova érdemes jegyzet...

Egyetemen hova érdemes jegyzetelni?

Figyelt kérdés

Sosem tanultam úgy ténylegesen. Néha egy-egy dolgoztra készültem, de nem sikerült megtanulnom tanulni. A jegyzeteim vagy egy nagy füzetben voltak, vagy minden tantárgyhoz volt külön füzetem.

Gondolkodtam rajta, hogy egyetemen hogy lenne érdemes, de nem sikerült még kitalálnom. Nem szeretnék mindig magammal cipelni egy rakat füzetet.

4 opcióra gondoltam eddig.

1. 1 füzetbe mindent, és akkor egy helyen lesz, nem keverem el. Így viszont nem egy helyen vannak különböző tantárgyak, nehezebb lehet belőle tanulni és nem jó mindig egy nagyon vastag füzetet cipelni.

2. Mindegyik tantárgyra külön füzet. Ha egy nap 2-3 órám van, akkor annyi füzetet nem olyan gáz magammaé vinni. Viszont a koliban rengeteg helyet foglalna el, és tuti lenne olyan, amibe szinte semmit nem írnék.

3. Tablet. Lehet úgy használni, mint egy füzetet, minden egy helyen lehet, a begépelt dokumentumok is, viszont nem tudok gyorsan írni bele, és nem tudom szépen megcsinálni, szépen jegyzetelni.

4. Laptop. Tudok gyorsan gépelni, szeretek nyomtatott dokumentumról tanulni, viszont a gépelés lehet zavarja a többieket(nem tudom hányan használnak laptopot), rajzolni nem tudok bele gyorsan, és ha kinyomtatok mindent, az rengeteg papír és tinta használat, plusz nekem is lehet, hogy nehezebb lenne elrenedzni ezeket.


Tudom, hosszú lett, és ez nem egy olyan fontos kérdés, viszont nekem számít, és szeretnék tanácsot kapni.



2022. júl. 23. 15:38
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nekem, ami nagyon bevált, az olyan A4-es spirál füzet, amiben van perforált és kilukasztott rész. Én abba jegyzeteltem. Folyamatosan. Mindig felírtam felülre az órát és a dátumot, mikor új órám volt, eleinte a tanár nevét is, így mindig tudtam mikori anyag.

Amikor már sok óra volt kitéptem és lefűztem tantrágyanként. Így mindig volt némi múlt órai anyagom is a füzetbe, ha netán vissza kellett órán nézni valamit, vagy a tanár visszautalt a múlt órára. Aztán mikor megvolt a negyedév akkor kitéptem szépen tantárgyanként a maradékot is és időrendbe lefűztem ilyen színes, átlátszó elejű gyorsfűzőbe és ráírtam, hogy melyik tantárgy melyik félév. Nekem így nagyon jól működött.

Az aktuális félévi tanulásnál, illetve ha kellett a későbbi években szigorlathoz a korábbi anyag, vagy csak bármit visszanézni ott volt. A perforált rész miatt szépen ki lehetett tépni, a gyári lyukasztás miatt pedig jó volt lefűzni, nem akkor kellett az írásomba lyukat csinálni és vagy kiharapott egy szót vagy nem a lukasztás mentén.

Szóval én ezt ajánlom.

Nekem is volt eleinte ilyen színes vastag lappal elválasztott füzetem, de aztán volt tantárgy amiből tényleg alig írtunk, volt amiből meg rengeteget, így nem volt elég. Úgyhogy azt elvetettem egy idő után.


Sok óra volt, aminél adott a tanár diákat, azt kinyomtattam, általában elég volt kicsinyítve, mert egy dián nincs olyan sok szöveg. Volt amikor mellette jegyzeteltem, vagy pár lapon külön és azt hozzá tűztem.

De olyan is volt, hogy volt sok oldalas füzetes jegyzetem, aztán a tanár adott még diákat, azt kinyomtattam és akár még könyvet is. Én ezeket is kinyomtattam, mert papírról jobban tudok tanulni. Lefűztem ezeket is egy ilyen gyorsfűzőbe tantárgyanként. Nekem így nagyon jó volt tanulni vizsgára, egy helyen volt minden, ami kellett ahhoz a tantárgyhoz.

Visszakeresni is jó volt a későbbiekben, ha netán kellett valamihez.


Nekem nem volt laptomom sajnos, de pár csoporttársamnak volt és egy-két embernek vált csak be, akik tudtak tízujjas vakírással írni. Bár órán zavaró volt a billentyű kattogása a többieknek.

Másoknak akiknek volt nem vált be, mert nem tudtak olyan gyorsan írni és nehéz volt figyelni és írni is.

Tabletet nem próbálta senki. Én azon nem is tudom hogyan lehet gépelni olyan gyorsan mint ahogy jegyzetelsz. persze hozzá való billentyűzettel lehet, hogy lehet, de szerintem itt is attól függ vki mennyire tud gyorsan gépelni és közben figyelni is.


Majd írd meg végül mi vált be neked.

2022. júl. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!