Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Úgy tanulhatok egyéni tanrendb...

Úgy tanulhatok egyéni tanrendben ha kemény mentális betegségeim vannak?

Figyelt kérdés

Valószínűleg borderline személyiségzavaros, generalizált szorongásos, pánikbeteg, posztraumás stresszes és bipoláris vagyok.

De a szüleim nem akarnak pszichológushoz vinni…



2022. aug. 1. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Hűha, ilyen öndiagnosztizálást sem olvastam még. Amíg orvos nem mondja ki, addig nem vagy egyik sem. Egyébként,egyéni tanrendű diák elvileg bárki lehet, de az igazgató kérhet orvosi szakvéleményt, amit így nem fogsz kapni. Amúgy, ha a szüleid kivizsgáltatni sem akarnak, akkor nem hiszem, hogy majd pont a magántanulói státuszt fogják neked elintézni. Ott félévente és évente vizsgázni kell, és magadat kell felkészítened, magántanárt meg gondolom nem fogadnak hozzád. Ha nem megy a matek, akkor egyedül felkészülni matekból, fizikából elég nehéz.
2022. aug. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%

Legelső, hogy laikusként ne diagnosztizáld magadat a netes bulvárcikkek alapján.

Aztán: ha problémád van, fordulj az iskolapszichológushoz, aki meg tudja mondani, hogyan és hová tovább..... Hozzá elmehetsz szülők nélkül is.

2022. aug. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
"Valószínűleg"? Vagyis te diagnosztizáltad magadat mindennel is? :D
2022. aug. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez úgy működik, hogy az egyéni tanrendet a szüleid kérvényezhetik, és ezt megfelelő dokumentumokkal kell alátámasztani. Megfelelő dokumentum például a pszichiáter orvos pecsétes igazolása, hogy ő indokoltnak látja az egyéni tanrendet. Klinikai szakpszichológus hivatalos kérvénye is jó.


Neked viszont tényleg segítségre van szükséged elsősorban, nem egyéni tanrendre. Fel kellene keresned egy pszichológust, minimum az iskolapszichológust.

2022. aug. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Öndiagnózissal nem adják meg, ahhoz pszichiáter kellene, hogy diagnosztizáljon. Ha lenne hivatalos diagnózisod, akkor lehet, hogy megadnák - autizmus diagnózisra tudom, hogy megadják.
2022. aug. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is az iskolapszichológushoz fordulnék először. Lehet az ő segítségével tudsz beszélni a szüleiddel erről. Az a gond, hogy szakvélemény nélkül nem tudsz magántanuló lenni, és ha 18. év alatti vagy, akkor a szüleid nélkül ez nem fog működni.

Ha szeretnél beszélgetni, írj nyugodtan üzenetet.

2022. aug. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!