Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek beszélhetek a mentális...

Kinek beszélhetek a mentális betegségeimről?

Figyelt kérdés

Legszívesebben mindenkinek elmondanám, hogy bipoláris vagyok. Kinek kell (pl. gyógytornász?), kinek lehet (pl. barátok) elmondani?


Szülők, közeli barátok, partner, munkatársak, távolabbi ismerősök, gyógytornász, szakorvos, sporttársak, bárki...


31/F



2022. júl. 17. 21:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%

Pszchilógus esetleg? Én biztos a szüleimhez, vagy a testvéremhez mennék.


Kitartást!♡♡

2022. júl. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%

A gyógytornásznak nem kell elmondanod. Pszichológusra van szükséged első körben.


Az egyes válaszolóval ellentétben pedig nem javaslom a család bevonását. Ők laikusok, akik majd vagy elbagatellizálják a problémádat, vagy túlzásokba esnek.


Keress egy pszichológust, ez a legfontosabb.

2022. júl. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező elmondanod senkinek, de ha szeretnéd, akkor bárkinek elmondhatod. Ez csak a te döntésed. Viszont én saját tapasztalatból tudom, hogy sajnos jobb, ha az ilyesmit nem mondja el az ember senkinek.
2022. júl. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%

Senkinek nem kell! Gyógytornásznak pld. semmi köze hozzá.

A családnak, partnernek muszáj lenne, és a közeli barátok, akikben megbízol tudhatják.

Ennél tovább csak nagyon óvatosan, ilyesmivel könnyen vissza lehet élni! Könnyen kaphatsz olyan bélyeget, amit nem tudsz, és akarsz viselni.

2022. júl. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek sem muszáj elmondanod. Még a családodnak és a gyógytornásznak sem kell, ha nem akarod.
2022. júl. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
2esnek: Én mindig a családomnak mondok el mindent, mindig megértőek, kedvesek velem, nem laikusok, nem esnek túlzásokba. Minden szülő más. Az én szüleim nem ilyenek. Ők az én ''pszchihológusaim''
2022. júl. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Azért a párja észre fogja venni, ha valami nem ok pl.. tehát annak érdemes lenne, nem hiszem, hogy ezt sokáig el lehet titkolni.


Egyébként meg annak érdemes, akiben megbízol. Nem egyszer egy volt kollegám nekem elmondta. Nem is mondtam el senkinek, bár lehet őt nem is zavarta volna. Azt sejtették hogy valami nem kerek nála, de hogy mi, azt nem tudták ilyen konkrétan.

2022. júl. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Szüleimmel alig tartom a kapcsolatot, eltávolodtunk. Barátaim igazán ninvsenek is. Pszichológushoz járok, ő segített a probléma feltárásában is. Párom tudja, bár nem igazán tud mkt kezdeni vele. A gyógytornászt csak azért említettem, mert előreláthatólag hosszabb együttműködés lesz köztünk, és aki hosszabban ismer, annak furcsa lehetek.
2022. júl. 18. 06:36
 9/11 anonim ***** válasza:

Nyilván nem tud, de könnyebb megérteni és azért nem árt, hogy tudja h mi áll a háttérben, pl a depressziós periódusaidban. Vagy épp a mániás epizódban. Igazából sztem ez alap, hogy ilyet nem titkolunk a párunk előtt, egyébként is látná h vmi van..


Én a páromnak és a legközelebbi barátoknak mondanám el max, akiben tényleg megbízok és szoros a kapcsolat.

2022. júl. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

6


Értem. És ez kit érdekel? Azért mert te aranykanállal a szádban születtél, az még nem jelenti azt, hogy mindenki ilyen környezetből jön.


Ha pedig valaki nem ilyen környezetből jön, kifejezetten káros megosztani ilyesfajta problémákat családon belül.

2022. júl. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!