Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták, ti mennyit...

Egyetemisták, ti mennyit tanultok egy átlagos nap?

Figyelt kérdés

Szakot is írjátok kérlek.

Vizsga és nem vizsga időszak akár külön, ha olyankor változik.



2022. aug. 27. 16:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

átlagos napokon semennyit

ha zh vagy vizsga lesz akkor látástól vakulásig

gépészmérnöki

2022. aug. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

átlagos napon nem fér bele szinte semmi, max. 1-1 óra 2 kurzus órája között vagy este lefekvés előtt

zh előtt persze muszáj

vizsgaidőszakban 10-12 órát

orvosi

2022. aug. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Gyógytornász szak, első éves voltam. Nagyon változó volt mindkét időszak és mindkét félévem is.

De nagy átlagban szorgalmi időszakban napi minimum 1 órát elvoltam a koliban a jegyzőkönyvekkel és az anyagokkal. Ha másnap számonkérés volt, tárgytól és zh/kisebb számonkérésenként változott. Zh-ra este álltam neki tanulni és amíg bírtam vagy elegem nem lett éjszaka tanultam, illetve hajnalban keltem pár óra alvás után és újra nekiálltam/folytattam. A kisebb dogákra pár órát tanultam max anyagtól függően

A vizsgaidőszakban tárgytól függően nekiálltam 2-3 nappal előbb, de akkor még csak az átolvasós napok voltak, előtte már jóval összeszedtem a kérdéseket és összeírtam… aztán a vizsga előtti nap tanulással telt, koliba utazás (a vonaton ritkán tanultam, inkább rápihentem az éjszakára), szintén későig tanulás hajnali keléssel.

Én vagyok aki az utolsó utáni pillanatig halogatta mindig, illetve nekem nagyon bevált a kérdések összeírása. Én szoktam kikérdezni a szaktársaktól, akikkel jóban vagyunk és azzal is nagyon sokat tanultam, mégha nem tudatosan is, de tanultam én is

2022. aug. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A latastol vakulasigot kifejted? Tehát egy nap mondjuk 12 óra? Vagy több? Tartsza szünetet?
2022. aug. 27. 17:08
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Data Science szak, Írország. Napi 2 órát igyekszem tanulni, de ez nem mindig jön össze, mert munka és család mellett tolom.
2022. aug. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok

Simán lehet nettó 12 óra is, mellette hosszabb-rövidebb szünetek. Valamennyit muszáj. No meg a tanulás is csak akkor hatékony, ha közben elég szünet van.

2022. aug. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Gytk, amikor hazajövök utána egész napig, vizsgaidőszakban is reggeltől hajnali 2ig (most végeztem, államvizsgát brutál volt)
2022. aug. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Általábam ZH időszak előtti héten napi 5-6 óra, év közben max beadandókkal foglalkozok.


Vizsgaidőszak változó de sokszor napi 8+ óra.


Proginfo

2022. aug. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
5. vagyok. Annyit még hozzátennék a korrektség kedvéért, hogy a napi 2 óra mellett nekem is rámegy még heti minimum 1 teljes nap a beadandók írására (általában egy vasárnap), és vizsgaidőszakban nekem is kell kb. 1 hét intenzív tanulás.
2022. aug. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Átlag napon semennyit. Vizsaidőszakban napi 8-16 óra.

Zh-k előtt 2-10 óra (ez nem napi, hanem heti mondjuk, per tárgy)

Ez azért is van, mert szorgalmi időszakban inkább a szakmai gyakorlatot, szakdolgozatot, tdk-t, szakmai projekteket, versenyeket stb nyomom meg, nem az órákra készülök. Persze az, hogy csinálom ezeket, sokat segítenek az órán. (Nincs kötelező szakmai gyakorlat, sokan nem csinálják. Én meg elsőév után azonnal keztem)

TTK

2022. aug. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!