Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Metropolitanrol miert...

A Metropolitanrol miert vannak ilyen rossz velemennyel az emberek?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy draga.

Ha egy allami egyetemen mesz fizetosre, nagyon hasonlo osszegeket kell fizetni. Igen, a muveszeti draga, de nem ezeket olvasom a neten (arrol soha senki sem tud semmit kb:d) inkabb a tobbi karrol irjak mennyire sok, de nem ertem

Valami utalkozo elmagyarazna?

Ennyire rossz ,hogy fizetni sem erdemes ennyit se?


2022. aug. 28. 20:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
8%
Minden egyetemi képzés irreálisan drága. Egy felnőttképzés árát félévente elkérik és van 6 félév. Sokkal többet pedig nem nyújt annál, csak annyiban, hogy jelentősen szigorúbb a számonkérés, így aki diplomát szerez az egészen biztos, hogy le is tett valamit az asztalra, míg felnőttképzésen lehet, hogy éppencsak a minimumot hozta és egy cégnél nem menne semmire. De ennyi különbséget nem ér meg szerintem a hatszoros ár.
2022. aug. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
En a Metropolitan Egyetemre gondoltam, nem a egyetem-felnottkepzes kerdesere
2022. aug. 28. 20:54
 3/16 A kérdező kommentje:

Csak mindenhol lehuzo kommenteket olvasok, ha az egyetemre keresek h milyen draga ,pedig pl egy elte,bge stb egyenloen draga nem allamin (nehany szaknal meg ugye azt nehez elerni)

Egyetem valasztas elott vagyok es tetszik a metropolitan ,viszont kivancsi vagyok h a negativ kommentek mogott van e tenyleg valami igazsag, vagy ez olyan jaj azt hallottam

2022. aug. 28. 20:56
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
20 éve alapították főiskolaként, pár éve lett egyetem. Budapesten egy rakás más nagyobb múltú, nagyobb hírnevű egyetem van.
2022. aug. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A tanárok a lényeg, nem? Gondolom nem mindegyik tanár frissen diplomázott valaki

(Ugy tunhet h reklamozom az egyetemet, de ismerosom sincs ott:D)

2022. aug. 28. 21:09
 6/16 anonim ***** válasza:
28%
Hát, nem a tanárok neve lesz a diplomádra írva.
2022. aug. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
De a tudást ők adják.
2022. aug. 28. 21:17
 8/16 anonim ***** válasza:
76%
Adni nem adja senki, tanulni neked kell, bármilyen egyetemre jársz:)
2022. aug. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%

1. Volt osztálytársam ott végzett közgazdászként, ráadásul soha egy vizsgán se bukott meg. Úgy, hogy szerencsétlent a középszintű matematika érettségi szóbelijén úgy kellett átrugdosni, ami kihívás volt a tanárnak, mert a 6X = 9 egyenletre azt a megoldást adta, hogy mindkét oldalból levonunk 6-ot, és X = 3-at kapunk. Azt se értem, érettségit hogy kapott, de talán érthető okokból alakult ki bennem egy egészséges szkepticizmus egy olyan egyetemmel szemben, ahol egy ilyen matematikai képességekkel megáldott személy közgazdász diplomát kaphat.

2. Bejött állásinterjúra egy srác könyvelői pozícióra, METU-n végzett, pénzügy és számvitel szakon. Tanulságos volt, számára legalábbis mindenképp, ugyanis tőlünk tudta meg, hogy mi a különbség az adókedvezmény és az adóalap-kedvezmény között, ami szép teljesítmény egy olyan embertől, akinek olyan közgazdász diplomája van, amivel bármikor bármilyen többletvizsga nélkül kiválthatja a mérlegképes könyvelői papírt.


Nem mondom, hogy mindenki, aki ott végez, törvényszerűen hülye, de szakmai körökből nem egy helyről hallottam már főleg HR-es kollégáktól, hogy a METU-n (és pár hasonlóan "nívós" egyetemen) végzett közgazdászok önéletrajzai rendszerint a "ha senki más nem jelentkezik, akkor esetleg egy telefont megér" mappában landolnak. Nyilván ezt egy normálisabb egyetemen szerzett másoddiplomával, komolyabb tapasztalattal lehet ellensúlyozni, mert 5-10 év tapasztalattal a lőtéri kutyát nem érdekli, hogy hol végeztél, de nem kellene sokkal több energiát beledobni, hogy egy olyan egyetemen végezz, ami nem köztudottan egy diplomagyár.

2022. aug. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Na! Ez egy érv! Köszi utolsó!
2022. aug. 28. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!