Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Anglisztika szak kezdetekor...

Anglisztika szak kezdetekor mennyire baj ha nem jó valakinek a kiejtése?

Figyelt kérdés
Amúgy jól megértem a nyelvet, meg van C1-es nyelvvizsgám is de a kiejtésem borzalmas. Egyrészt nagyon magyaros, másrészt olyan fogszabályzóm van ami a fogaimon belül van és egyszerűen nem szokott hozzá a nyelvem. A Károlira járok és nagyon félek hogy emiatt ki fognak nevetni :(

2022. szept. 13. 00:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Ismerek olyat aki raccsol mint állat, azt sem ertem mit beszel magyarul es erre elvegezte a magyar nyelvet egyetemen, volt osztalytarsaimat meg kirugtak, akik megerdemeltek volna a diplomat, ugyh a mai vilagban nemhinnem, hogy hatranyt jelentene
2022. szept. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Sokan vannak így. Annyi a gond, hogy vannak, akik tévesen a kiejtés alapján ítélik meg valakinek a nyelvtudását, és hát vannak tanárok anglisztikán, akik képesek egy tartalmilag jó tételkifejtést lehúzni a nyelvtudás miatt. De amúgy valószínűtlen, hogy nagy gondot jelentene.


Lesz olyan tárgy, ahol tudsz ezen javítani, de ha nyelvgyakorlat tanárnak szólsz, hogy hogyan tudnál ezen javítani, az is jópont.

2022. szept. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

A fogszabályzó miatt ne aggódj. Nekem is volt, az elején elég fura meg kényelmetlen hogy "tele" van az ember szája, de nagyon gyorsan hozzászoksz és nem lesz gond a beszéddel. I've got braces, sorry.


2, "vannak, akik tévesen a kiejtés alapján ítélik meg valakinek a nyelvtudását" - A kiejtés is a nyelvtudás része, más nyelvi készségekhez hasonlóan ez is fejleszthető, és vizsgán ez is szempont lehet az értékelésnél, nem csak a tárgyi tudás. Anglisztika szakon azért ez nem egy téves dolog szerintem.

2022. szept. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%

" kiejtés is a nyelvtudás része, más nyelvi készségekhez hasonlóan ez is fejleszthető, és vizsgán ez is szempont lehet az értékelésnél, nem csak a tárgyi tudás."

. Ami ugye nagyon nem ugyanaz, mint amiről én írtam, hogy ÁLTALÁBAN a kiejtés alapján ítélik meg valakinek a nyelvtudását. Én egy szociolingvisztikai jelenségről beszélek, hogy valaki szűkös szókinccsel és nyelvtani ismeretekkel is jobb benyomást tud hagyni másokon kifogástalan kiejtéssel, mintha valakinek nem olyan jó, de gazdag a szókincse.


"Anglisztika szakon azért ez nem egy téves dolog szerintem."

. Kösz, kijártam a szakot, úgyhogy elég jól tudom, mi a helyzet. A nyelvi záróvizsgán a szóbeli értékelésénél csak az egyik szempont a sok közül, és a borzasztóan Hunglish kiejtésnél adnak 8-ból 3 pontot, ha nagyon szigorúak, de inkább 4-et.


De igazából amit írtál, csak megerősíti ezt az előítéletet a jó és rossz kiejtéssel kapcsolatban.

2022. szept. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

4, Ha arra gondoltál, elhiszem, de pont nem írtad, hogy általában... :)

Én is oda jártam, ezért válaszoltam.

2022. szept. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a tanárok legalább 80%-a is Hunglisht nyomat, senkit nem érdekel.
2022. szept. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%
Károlin gyakorlatilag teljesen mindegy, olyan színvonaltalan a képzés, hogy oda bármi jó.
2022. szept. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó, ezt legalább tapasztalatból írod?
2022. szept. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
24%
#8 nem tudom, most mi ott helyzet, de ezelőtt vagy 20 évvel volt ott például egy olyan ostoba véglény, aki nem hitte el azt, hogy a gyermekem saját maga szülte a leadott anyagot. Pedig a mi családunk nem Ady Endre vagy Móricz Zsigmond rokonsága, egyszerűen csak nem idióták vagyunk. A tanár volt végtelenül buta. Hogy ez mennyiben jellemző az intézményre, azt nem tudom, mert én meg a műegyetemre jártam, s egy idősebb kollégám, mikor mondtam neki, hogy ki tanítja a villamos gépeket, reflexből úgy reagált, hogy: Hát azt még nem rúgták ki???
2022. szept. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
#9: Köszi, meggyőződtem róla, hogy akkor csak általánosítottál 🙂
2022. szept. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!