Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi volt a legnagyobb igazságta...

Mi volt a legnagyobb igazságtalanság, ami az iskoládban ért téged, akár tanártól, akár diáktársaktól, ha volt ilyen?

Figyelt kérdés
2022. okt. 5. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Most elsőre a kollektív büntetés ugrott be. Én mindig jó tanuló, csendes gyerek voltam, nem beszéltem vissza a tanárnak - aztán ugyanúgy maradhattam bent tovább/írhattam röpdolgozatot a többiekkel, akik miatt a büntetés volt.

Ja, meg első évben rám szállt 2-3 osztálytársam, ők akkor elvették a kajámat, dobálták a cuccaimat, de erről később leszoktak.

2022. okt. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Néhány neveletlen és rossz családból származó osztálytársam kárt okozott az iskola berendezésében, majd az igazgató előtt azt vallották, hogy az én utasításomra történt. (Nem így volt.) Ezt persze kérdezés nélkül el is fogadták, így a károk megtérítésében a szüleimnek is részt kellett vállalni. Akik meg nem hittek nekem, mert nem gondolták volna, hogy alaptalanul képesek lennének velük kifizettetni.

Persze ha tacskó koromban én akartam hasonló módon kibújni a felelősség alól sokkal kisebb súlyú ügyekben, akkor jött a szokásos "mi van ha azt mondja ugorj a kútba?" szöveg.

2022. okt. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Kb.: 100 Móricka újságomat és 3 svájci bicskámat nyúlta be a tanár, pedig csak fát faragtam, imádtam. Persze év végén vissza adja, csak tudnám melyik évnek a végén…

Azok akkor se voltak olcsók és most sem azok…. Persze amikor vissza akartam kérni nyáron, rendőrséggel fenyegetőzött és a dagadt fia, aki szintén tanár volt az meg lefenyített engem a budiban…

(Ettől függetlenül tanár az áhított állásom és tisztelem azt, amelyik kiérdemli, de ez nekem nagy tanulság volt az élettől).

2022. okt. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer a matematikatanàr azt mondta nekem mindenki előtt órán, hogy dögöljek meg. Az indok annyi volt, hogy ő szokás szerint NEM tartott órát, hanem az életét mesélte, én meg enni mertem az élettörténet hallgatása közben.

Második az volt, hogy a földrajztanàr bejött, azt állította, hogy feladott egy feladatot házinak, amit nem tett meg. Természetesen senkinek nem volt kész szó szerint. Az egész osztálynak/31 ember/ beírt egy egyest.

Harmadik eset az volt, mikor elmaradt az utolsó óra, mert nem volt bent a szaktanàr. Minden nap, minden órában kiraktàk az aktuális helyettesítést/óra elmaradàst a főépületbe. Ki volt írva, hogy elmarad az óra. Osztályfőnök mindenkinek beírta aznapra az igazolant, mert mindenki elment utolsó óráról, mert azt hittük elmarad.

Negyedik eset, és egyben legdurvàbb az volt, hogy a külföldi nevem miatt erősen rasszista megjegyzéseket tett rám az egész osztály előtt személyeskedve a kémiatanàr. Konkrétan azt IS mondta a sok rasszista dolog mellé, hogy takarodjak vissza az arabokhoz, és rázzam a határ szélét, mint a fajtám.

Hozzáteszem semmi közöm az arabokhoz/ukrànokhoz. Itt születtem, félig magyar vagyok, egész életemben itt éltem, ide adózok, itt dolgozok. Egy másik európai nemzetből való az egyik szülőm, ennyi.

Mind gimnáziumban történt, ami ráadásul REFORMÁTUS intézmény volt!

2022. okt. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!