Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE vagy BGE pénzügy-számvitel?

ELTE vagy BGE pénzügy-számvitel?

Figyelt kérdés
Véleményeket szeretnék kérni, ki melyik egyetemet ajánlja ezen a szakon?

2022. okt. 11. 13:22
1 2
 1/13 anonim válasza:
77%
Én inkább az ELTE-t ajánlanám, a BGE is jó iskola, de hallottam onnan negatív véleményeket tanárokról.
2022. okt. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%
Az ELTE a tutibb szerintem is.
2022. okt. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
ELTE.
2022. okt. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%

szerintem ha p-sz, akkor BGE, ha tanulsz, nem szarod le, teljesíthető, nekem a véleményem pozitív.

olyan tanár, aki meg szívózik, mindenhol lesz.😅

2022. okt. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
ELTE minden értelemben
2022. okt. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
62%
A bge-re szinte bárkit felvesznek, tehát ha egy kicsit is érdekel a közösség, akkor inkább az ELTE.
2022. okt. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

A régi pszf-es színvonal már sehol sincs, lesüllyedt a B kategóriás üzleti képzőhelyek közé a BGE (IBS, Milton, Metu, Kodolányi és társai)

Sőt, már abban sem vagyok biztos, hogy az előzőekben említettek közt nincs jobb. Arra jó, hogy Dubajos influk ki tudják rakni az instára a diplomát.

Szerintem a sorrend most

1. BCE

2. ELTE

3. BME

4. Vidéki nagy egyetemek, DE, SZTE, PTE

Máshol én nem tanulnék psz-t az országban.

2022. okt. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

Hát én azért nem szaroznám le annyira a BGE-t, de tényleg elképesztően rossz az emberanyag, és sok oktató sincs a helyzet csúcsán, ebben az ELTE jobb .

BGE-ről van a BSC-m, a mestert pedig az ELTE-n csinálom, és grammra ugyan azt tanulom, ráadásul statisztikából meg matekból a BGE még részletesebb is volt talán..

2022. nov. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
46%

Nem értem ezen az oldalon mi ez a nagy utálat a BGE körül. Anno én is sokat filóztam rajta hova menjek (a Corvinusra is bejutottam volna), és nagyon örülök, hogy ide jöttem.

Másodéves psz szakos vagyok, szerintem színvonalas az oktatás. Van néhány tanár, akit jobb ha kerülsz, de a számvitel tanárok kifejezetten jók.

Nagyon szeretem az egyetemet, mert hallgatóbarát, nem az a céljuk, hogy szét szívassanak (mint mondjuk az ELTEn - ismerősök elmondásai alapján). Lehet könnyebb, mint a többi egyetemnek ezen szakja, azért mert itt a gyakorlati oktatásra nagy hangsúlyt fektetnek. Nem kell matek elméletből vért izzadni, tehát rossz az egyetem? Imádom ezeket a következtetéseket.

A hr, gazdmen tényleg laza szak, azokat nem is fixíroznám.

A választhatók is jók, a tesinél is sok opció van. Plusz egy választható tárggyal mérlegképes könyvelő oklevelet is kapok.

Szóval azért, amiért teljesíthető, rossz...? Én ezt nem így látom. Az igazán fontos dolgokat az ember úgyis gyakornoki ideje alatt tanulja meg, és később. Talán a legelső munkahelyen számít, hogy honnan van a diploma, utána egyáltalán nem érdekel senkit.

Én nagyon örülök, hogy ide jöttem.


Most lehet lepontozni.

Ha valakinek kérdése van a Bge-psz szakkal kapcsolatban, szívesen válaszolok akár privátban.

Legyen további szép napotok! 😊

2022. dec. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

07:30

Attól függ milyen munkát akarsz. Nem mindenki akar sap-ban könyvelgetni, hanem erősebb, szakmai irányba elmenni. Ha a statisztikai, közgazdaságtani, pénzügyi alapok nincsenek meg rendesen, akkor veszett fejsze.

Persze aláírom, hogy beülni egy kényelmes Váci úti ssc-be, home office-al meg minden, még mindig jobb, mint a magyar munkakörülmények/fizetések 99%-a. Ezért szoktam mondani, hogy mindenki a céljaihoz igazítsa a tanulmányait, szóval aki nem akar "szét szívatva" lenni, ahogy te fogalmaztál, és klappol a céljaihoz a BGE, akkor egészségére.

2022. dec. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!