Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE vagy BGE pénzügy-számvitel?

ELTE vagy BGE pénzügy-számvitel?

Figyelt kérdés
Véleményeket szeretnék kérni, ki melyik egyetemet ajánlja ezen a szakon?

2022. okt. 11. 13:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
54%

10)

Ez jól hangzik, csak nincs köze a realitásokhoz. Tényleg.


Nem tudom miért érzitek azt, hogy kompenzálni kell, és beállítani, hogy az egyik egy csúcs egyetem, a másik meg valami diplomagyár.

BGE-n végeztem, az ELTE-n most tanulok, és esküszöm SEMMI különbség nincs a tananyag mennyiségében.

Másban van, az ELTE-nek ezerszer hallgatóbarátabbak az oktatói, jobbak az online rendszerei, és sokkal jobb a közösség.

A "szaros" BGE-s diplomámmal dolgoztam AI kutató startupban pénzügyesként, kaptam állásajánlatot BIG4-hoz (nem KPMG, lol), heti szinten keresnek a Magyar Bankok interkúajánlatokkal, de behívtak interjúzni a BCG-be és az MNB-be is. Ők gondolom nem látták, hogy BGE-s voltam, lol.


Fölösleges ezen pattogni, tényleg.

A BME-ELTE-BGE hármas között biztosan nem lesznek hatalmas különbségek, de ahogy látom a Corvinusos meg CEU mesteres kollégáimat, nagyon azokkal sem.

2022. dec. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
60%
Full kamu vagy :D
2022. dec. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
55%

Sajnálom, tényleg, ne legyél már egy strucc aki a homokba dugja a fejét. Ezért hányok a magyar egyetemi kultúrától, teljesen normális lett hogy a hallgatók bármilyen önkritika és gondolkodás nélkül elhiszik, hogy a saját intézményünk a világ legjobbja, a másik egy óvoda, ahonnan csak a sorra mehetsz.

Jó suli a GTK, de a mesteres matekos tárgyaim viccek voltak az 5 évvel ezelőtti KKK-hoz képest.


Figyi, egy dolgot tudok mondani, de ez bárkinek szól:

Ha kétsége van azzal kapcsolatban, hogy egy adott képzéssel hogyan lehet elhelyezkedni, menjen föl a Linkedinre, keresse meg az adott egyetem oldalát, nézze meg az "Alumni" fület, állítsa be a Start és End year-t valami közelebbi időre, és el lehet kezdeni stalkerkodni.

Ez a legobjektívebb így, nem?

2022. dec. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!