Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Otthagynátok a szakot a...

Otthagynátok a szakot a helyemben? Bőveben lent.

Figyelt kérdés

Szóval; semmi extrába nem kerülne sem elvégezni sem otthagyni, de egyszerűn utálom...


Nem piacképes szak (szociális szféra).


Szaktársaim passzívak velem, én is velü. Levelezős munkarend.


Úgy érzem rossz és rossz válasz marad ha maradok, ha nem.


Ha otthagyom rossz, mert egy képzést hagyok ott, anibe időt-energiát fektettem.


Ha nem hagyom ottt, szintén rossz, mert utálom....de szintén idő és energia van benne.


Alapprobléma az, hogy nem mindárt mentem egyetemre, meg baleset után kezdtem újra...

tehát meit idő és energia..


Életkorom tekintve meg közelebb vagyok a 30hoz mint a 25höz...


Megcsinálnám, de ha utákom???

Szopjam végig?

7 fééves képzés, eddig 2 év van meg. Balesettel.



#egyetem #szociológia #bölcsészet #bölcsész #egyetemesdi #tovqbbtanulás
2022. okt. 31. 23:20
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
81%

Én jelenleg úgy vagyok, hogyha valamit nem szeretnék csinálni és utálom akkor nem csinálom, rengeteg dolgot hagytam már abba, vagy muszáj volt vagy megutáltam hiába rengeteg időt fektettem bele, ha nem szereted jobb eséllyel hagyd abba, és keress egy olyat ami érdekel és szeretnél, ha meg nem piacképes szak akkor semmi értelme nem lesz mert munkát nagyon nehezen fogsz vele találni és egy jobb szakkal eredményesebb lehetnél, mert ha csak a nyugdíjra gondolunk mivel arra is már baromi nagy a határ, tegyük fel elvégzed de egy x évig nem találsz munkát és azalatt az x év alatt másik esetben elvégzel egy olyan szakot amit szeretsz is és munkát is találsz benne akkor kb ugyan ott jársz, szóval szerény véleményem szerint keress egy új szakot amit szeretsz és ezt hagyd a bánatba. Nem muszáj rám hallgatnod ez csak egy tanács, de ajánlom a gyors döntés helyett a többiek akik még fognak írni ide meghallgatni.

Sok sikert kívánok.

2022. okt. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
19%
Ha jó vagy statisztikából, akkor csináld végig és menj el piackutatónak. Ha nem, akkor nem érdemes bele több energiát fektetni, inkább keress valami okj képzést. Egyébként a szociológia nagyon jó szak, ha tudsz programozni és adatokat elemezni.
2022. okt. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Nem szociológia.

Rokon szak.


Tanulunk szocilógát. Szocped.


Elsőnek igaza van...

De szokottnjönni a másik érv, ami szintén igaz; diplomás leszek, méghozzá gyakorlai diploma.


+ Koros vagyok már...


Nm rábeszélni karom magam. Utálom.

De a diploma tény.

2022. okt. 31. 23:56
 4/21 anonim ***** válasza:
75%
Hát akkor fejezd be. Bajod nem lesz belőle. Még jól jöhet később. Például remek vállalati outdoor tréner lehetsz vele. (Óvodásoknak való feladatokat hajtathatsz végre menedzserekkel jó pénzért.) stb.
2022. nov. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%

Fel kellene tenned magadban az alábbi kérdéseket:


1. El tudnád-e magadat képzelni gyermekvédelmis munkakörben? (Merthogy a szociálpedagógia alapvetően erre képesít.)


2. Mi más munkát végeznél szívesen?


Otthagyni a szakot két év után akkor van értelme, ha az első kérdésre egyértelműen nem a válaszod, míg a második kérdésre van valami határozott elképzelésed. Azt pedig felejtsd el, hogy 30 alatt öreg vagy, mert nem vagy az. Nagyon sokan kezdik el 30 fölött az egyetemet, levelezőn ez teljesen szokásos. Végképp nem késő váltanod. Jelentkezhetsz februárban valahova máshova, s ha felvesznek, nem kell semmit visszafizetned. De csak akkor hagyd ott, ha tudod, hogy mi az, amit szívesen csinálnál.

2022. nov. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Ez nem csak gyermek védelem.


Ott nem tudnám elképzelni magam.


Fiú vagyok amúgy.


De legjobban az bánt meh azt sajnálom, hogy nincsen más tudásom. Főleg hogy a baleset óta jobban befordultam.

Pedig széles érdeklődési köröm van...volt.


Viszont már úgy vagyok, hogy a gondolatba is beleőrülök, de szó szerint, hogyotthagyom az egyetemet.


Sokat küzdöttem hogy a balesetem után visszakeüljek. -újrkezdtem. És úgy érzem hatalmas hiba.


Tehát a -0ról kellene építkeznem újra..


Olyan életkorban, hogy ms már a mestert végzi vagy befejezi.


De ha utálom az egészet?...

2022. nov. 1. 08:41
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Az életkorodon ne rágódj. Én 28 évesen kezdtem újra az életemet (egy gazdasági alapszakkal), pár év alatt behoztam azokat, akik érettségi után egyből közgázra mentek.
2022. nov. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
23%
Mivel ez még csak a 2. félév, otthagynám. A korod messze nem sok még ahhoz, hogy tanulj valamit, de majd csak akkor, ha találsz olyasmit, ami tényleg érdekel.
2022. nov. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Vettem fel diákhitel1et..


bonyi a helyzet.

2022. nov. 1. 09:16
 10/21 anonim ***** válasza:
Azert 2 félév nem olyan nagy katasztrófa ha kárba megy. Persze akkor ha valami tényleg keresett és téged érdekelt dologra valtassz helyette.
2022. nov. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!