Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok róla, hogy egy...

Mit gondoltok róla, hogy egy pályakezdő tanár akár 250-260 ezer nettót is kereshet majd?

Figyelt kérdés

2023. jan. 12. 08:56
A kérdező szavazást indított:
Ez bőven elég nekik, most már abba lehetne hagyni az elégedetlenkedést!
Nem annyira rossz fizetés, de meg tudom érteni, hogy nem teljesen elégedettek ezzel.
Rossz fizetés, de ebben az országban mire számítsunk? Másnak sem könnyebb.
Ennél azért valamennyivel többet kéne emelni a fizetésen, hogy egyetemi végzettségű igazi pedagógusok a pályán maradjanak.
Ez még mindig megalázóan alacsony bér.
29 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nettó 233e-et kapok 11 év után.
2023. jan. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom most emeltek, egy pályakezdő tanár 250-260e nettó között fog keresni.

Ne a januári béredet nézzed, mert az még a decemberi hónap!


Rosszul tudom?

2023. jan. 12. 08:58
 3/12 Kólauborkával ***** válasza:
94%

Én szívesen tanítanék, talán netto 400-ért vállalnám is, pedig így is csökkenne a fizetésem, de olyat csinálnék amit szeretek, nem olyat amivel “elvagyok”.

Viszont én szó szerint nem tudnék megélni a mostani tanári fizetésböl, már sajnos vannak igények amikore egyszerüen több kell…

2023. jan. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Rosszul tudom?"

Igen.

Egyrészt, nem a bérüket emelték csak az ágazati pótlékot. Azt is 10% -kal, 20%-os tavalyi infláció mellett és úgy, hogy közben a rabok munkabérét 20%-kal emelték.

Másrészt a bérkövetelés csak egy kisebb része a követeléseiknek.


250 ezer nettót sima betanított munkáért is könnyedén meg lehet keresni.

2023. jan. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mennyit kap anyukám 38 év után? Netto 282 ezret. Szóval fejezd be ezt a tanárok ellen uszítást.
2023. jan. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#4 Értem, viszont lenne pár felvetésem:


1) Lényegében mindegy, hogy milyen címen kapja a bért, az bér marad, nem?

Tehát bér vagy ágazati pótlék, mindegy minek hívjuk, az a lényeg, hogy mi érkezik a hónap elején a számlára, nemde?

2) A tanárok bére szempontjából irreleváns, hogy a rabok bérén hány %-ot emeltek. Szerintem. Az már egy másik kérdés, hogy mi az eredmény, az lehet egy jó érv. De most csak mondok egy példát (gondolom nem így van, csak szemléltetés): Ha a rabok bére tavaly 50 ezer forint lett volna, és te azzal érvelsz, hogy bezzeg nekik is 20%-ot emeltek 60 ezerre, akkor ez egy elég gyenge érv amellett, hogy a tanároknak kevés a 250e.

3) Tisztában vagyok vele, hogy a bérkövetelés csak egy kisebb része a dolgoknak, viszont az emberek pénzből élnek, ezért úgy gondolom hogy az EGYIK legjelentősebb tétel az, hogy rendezve legyen a bérük. Ezzel kapcsolatban tettem fel a kérdést, hogy a sok tényező közül szerintetek ez elfogadható mértékig kompenzálva lett-e, vagy még ez SEM. Tehát a bérkövetelést lehúzhatjuk-e az elégedetlenségi listáról?

4) "250 ezer nettót sima betanított munkáért is könnyedén meg lehet keresni."

Ezzel tisztában vagyok, ez is egy viszonyítási pont, egy jogos felvetés, ezért is tettem fel a kérdést, tehát ha jól értem, akkor te kevesled. (Ezt jogosnak is tartom.)


Végül:

""Rosszul tudom?"

Igen."


Azt írtad, hogy rosszul tudom, hogy 250-260e-t is megkereshet egy pályakezdő tanár idén. Utána viszont nem igazán adtál rá magyarázatot, hogy mit tudok rosszul.

Vagyis ezt az ágazati pótlék dolgot elfogadom magyarázatnak, viszont ha azt alapvetően megkapják, akkor irreleváns minek hívjuk. - Szerintem.


(Sőt szerintem tisztább is lenne, ha bér alatt "minden juttatást" értenénk, mert akkor Gipsz Jakab állami cég vezérigazgatónak a "bére" sem nettó 700e lenne, hanem a nettó 700e + az isten tudja hány millió jutalék, bónusz, cafetéria, támogatás stb. blablabla.)

2023. jan. 12. 09:28
 7/12 A kérdező kommentje:

#5

"Tudod mennyit kap anyukám 38 év után? Netto 282 ezret. Szóval fejezd be ezt a tanárok ellen uszítást."


1) Miért uszítás megkérdezni az emberek véleményét?

2) Ugye tudod, hogy amit január elején kapott édesanyád, az még a tavalyi bére?

Az idei emelkedni fog (állítólag) és erre lennék kíváncsi, hogy az emelkedés mértéke elegendő-e már.


Vagy javíts ki, ha tévedek, 38 év után keres majd idén 282e nettót minden juttatással, mindennel együtt?

Akkor tavaly mennyi volt a bére? Ez nagyon szomorú akkor valóban.


USZÍTÁSRÓL SZÓ SINCS!

2023. jan. 12. 09:31
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem elegendő az emelkedés mértéke, főleg a mostani árakhoz/inflációhoz képest.
2023. jan. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Szerintem sem elegendő. Bár nem reprezentatív itt megkérdezni pár embert, de ha jól látom azért a társadalmi támogatottság még megmaradt a tanárok mellett. Ezt pártpolitikától függetlenül jó látni, mert drukkolok nekik (,bár nem sok reménnyel).

Eddig 1/14 ember gondolta, hogy nincs okuk elégedetlennek lenni a bér miatt.

2023. jan. 12. 09:39
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Most csak erre van időm


"Lényegében mindegy, hogy milyen címen kapja a bért, az bér marad, nem?"


NEM. Neked mindegy, hogy kapsz-e nyugdíjat vagy nem?

Aztán ott van a matek része is ami miatt nem mindegy.

Az is, hogy a pótlékokat még könnyebben elvehetik bármikor mint a fizetést.

Sorolhatnám még.


A többi ostobaságodra még vissza térek késöbb.

2023. jan. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!