Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Irreálisan többet tanítanak...

Irreálisan többet tanítanak kémiából a NAT-nál, mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
A kémiatanárom nem hogy a NAT2020-nál, de egy középszintű (sőt meg merném kockáztatni, emelt szintű) érettségi anyagnál is többet ad le, és kér is számon. Nem is lenne probléma, ha kémia szakos osztály lennénk, de matek szakosok lévén közünk nincs hozzá. Lehet valamit csinálni ez ellen, hogy ne taníttasson meg ennyi anyagot? A rengeteg, számomra felesleges infó tanulásával megy el az időm, és a tanterv ennek a töredéke lenne.

2023. jan. 15. 19:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Elég hihetetlen, ennyire kevés óraszám alapján.
2023. jan. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg így van, akkor az osztályfőnöködhöz vagy az igazgatóhoz fordulhatnak a szüleid.
2023. jan. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
51%

Az iskolában a legtöbb infó egyének számára felesleges. Viszont nem értem a problémád. Én 2010 körül az Akkori Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Általános Isk.- és Gimnáziumba (mai nevén Budapesti Fazekas Mihály Gimnázium) jártam, és ott mindent "egyetemi szinten" oktatnak. Ami azt jelenti, hogy úgy kerülsz be az egyetemre, hogy legalább közöd van az alap dolgokhoz. Ez megy alap fokon. Ezen felül van fakt később ugye. Namármost aki nem a fazekasba, Radnótiba vagy Apácaiba járt, vagy egyéb topabb sulikba, azoknak általában az egyetem szenvedés, de főleg a tanároknak, előadóknak, mivel lófüttyöt nem értenek a diákok már csak az alapokhoz sem.

De m1, te tudod. Én a jogosság mellett állok, ha ez van a tantervben és főleg neked nem kell, akkor ne kérje számon vagy érdekességként adja le, és tanulja, akit érdekel. Egyetemen is nagyon sok fölös dolgot tanítanak és kérnek számon, de inkább csak azt mondom: kérnek számon, mert sokat nem is tanítanak :) (tapasztalatok: Corvinus, BME, ELTE, SOTE), és nem tudsz velük mit csinálni, mert hiába mész a dékánhoz, az az álláspont, hogy megszivatnak, a kezükben a "jog". De m1, mert így is sokan lenyelik és elvégzik, és még ez is jobb, mintha nem lenne oktatás. De te tudod.

26/F

2023. jan. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Heti 2 órában mágus a kémiatanárod ha leadja az emelt szintű anyagot. Ez még az Apáczaiban Villányi tanárúrnak sem menne.


Nem lehet hogy csak szimplán te vagy a hülye?

2023. jan. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Tom Benko ***** válasza:
Ez biztos? Miből állapítottad meg?
2023. jan. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a földrajztanár volt nagyon elszállt, a legkisebb csermelyt, a legapróbb fűszálat és a legkisebb buckát is tudnunk kellett volna. Úgyhogy értem a problémádat.

Sajnos mi hiába fordultunk az osztályfőnökhöz, azt mondta, hogy az illető tanárhoz ragaszkodik az igazgató.

2023. jan. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
És nyilván megnézted a NATot az összes évre lebontva, nem a sggedből előrántva mondod ezt, csak mert neked nehéz a kémia :D
2023. jan. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Humán osztályban vagyunk.

A barátom, kémia emelt érettségire tanul, ő szokott nekem segíteni. Megláttam a könyvét, amiből tanul, mondom neki ,,Jé, ez olyan ismerős!” Itt derült ki számomra, hogy a kémia tanárom emeltszintű érettségi anyagát kéri rajtunk számon.

2023. jan. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A barátod tuti szakértő lehet a témában... 🤔🤔


Az megvany hogy egy könyvet lehet sokféleképpen venni?

2023. jan. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy ugyan abból a könyvből tanít, nem jelenti azt, hogy ugyan azt kéri számon.
2023. jan. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!