Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Irreálisan többet tanítanak...

Irreálisan többet tanítanak kémiából a NAT-nál, mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
A kémiatanárom nem hogy a NAT2020-nál, de egy középszintű (sőt meg merném kockáztatni, emelt szintű) érettségi anyagnál is többet ad le, és kér is számon. Nem is lenne probléma, ha kémia szakos osztály lennénk, de matek szakosok lévén közünk nincs hozzá. Lehet valamit csinálni ez ellen, hogy ne taníttasson meg ennyi anyagot? A rengeteg, számomra felesleges infó tanulásával megy el az időm, és a tanterv ennek a töredéke lenne.

2023. jan. 15. 19:30
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

#3 - Azért jöttem 'top' suliba hogy az adott tárgyat ami érdekel, azt tanítsák magas szinten, ne a kémiát. Egyetemen úgysem megyek olyan szakra, amiben kémia van, hiszen nem érdekel. Egyébként egyetértek.


#4 - leadja ≠ megtanítja, szóval elhadarja, tehát elméletileg elmondja az anyagot, de nincs az osztályban aki 5-ös lenne. Villányival akár rokonok is lehetnének :D


#6 ugyanez a helyzet, köszi az együttérzést :/


#7 igen, megnéztem. nem hasraütésre mondom, valóban nincs benne a tananyagban. egyik évben sem. nem olyan bonyolult/hosszú dolog ennek utánanézni...


#8 yeah hasonló, például megtaláltam az emelt kémiás évfolyamtársam dolgozatát, és azok voltak benne mint a miénkben. (mármint nem szó szerint csak az anyag)

2023. jan. 17. 17:28
 12/14 anonim válasza:
mizu?
2023. máj. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
#12 sikeresen nem buktam meg :D
2023. jún. 20. 09:11
 14/14 anonim válasza:
JOOO
2023. jún. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!