Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek az elte...

Mi a véleményetek az elte anglisztikáról?

Figyelt kérdés
Alapvetően a szakon tanulók véleményére vagyok kíváncsi:)

2023. jan. 17. 18:27
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én tavaly végeztem. Élveztem magát a szakot, és összességében pozitív tapasztalataim voltak. Ha van konkrét kérdésed, szívesen válaszolok.
2023. jan. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:

Szia! Több kérdésem is lenne:) Először is az oktatás színvonaláról, mivel hallottam olyat, hogy nem feltétlenül a legjobb, de remélem ez nem igaz..

Az is érdekelne, hogy mennyire érezted monotonnak vagy egyhangúnak a tanulnivalókat, és hogy mennyire "foglalkoztak" veletek, mennyire érdekelte a tanárokat, hogy kik ülnek az órájukon.

A minorokkal kapcsolatban pedig egy olyan kérdésem lenne, hogy mennyire megterhelő lényegében plusz egy szakot elvégezni, és hallottam olyat, hogy pl orosz vagy spanyol nyelveket nulláról kezdők is felvehetik ezeket, mert teljesen elölről kezdenek mindent. Ez tényleg így van?

2023. jan. 18. 06:36
 3/44 anonim ***** válasza:
100%

Más egyetemek anglisztika képzésével nincs összehasonlítási alapom. Minél jobb az angolod, annál könnyebben vehető az egész. A szemináriumak interaktívak, sok kiscsoportos beszélgetés van, prezentációkat kell tartani. Barátságos, befogadó a légkör.


A nyelv minorok nem a legkönnyebbek közé tartoznak (egy-egy ilyen tárgyra többet kell készülni sokszor, mint az anglisztikásokra), de szorgalommal abszolút teljesíthető, a diplomába bekerül hogy elvégezted, és annak a nyelvnek a mesterszakára is elfogadott bemeneti követelmény.


Van pár olyan nyelv minor, ami nulláról indul (főleg az egzotikusabb nyelvek, és talán még az olasz), viszont a legtöbb "nagyobb" nyelvnél (pl. német, francia) előzetes minimum nyelvtudás kell, ez ha jól emlékszem a spanyolnál és az orosznál is így van. Az egyetem weboldalán tusz utánanézni.

2023. jan. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Én kérdeznék. Hol tudtok utána elhelyezkedni?
2023. jan. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
63%

Szeged jobb.


Elhelyezkedni meg kb sehol, ez egy bölcsész BA diploma, nem taníthatsz vele, max egy angoltudást megkövetelő multihoz felvesznek vele SSCbe. Oda meg sima nyelvtudással is mehetnél. Csak felvi.hu-n szeretnek minden marhaságot felsorolni, hogy mennyi minden lehetsz vele.

2023. jan. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt van az összes tárgy, amit anglisztikásként felvehetsz. Kötelezők és szabadon választottak egyaránt (ezek zárójelben vannak)

2. félév végén választani kell, hogy vagy minorra mész (ahova általában írásbeli vizsga van) vagy specializációra (ezeket a speceket megtalálod a fenti linken is, itt szóbeli felvételi van).

Arra is figyelni kell, hogy szinte az összes minor nem 2, hanem 3 éves, mert vannak kötelező alapozótárgyak is. Ilyen például az olasz is. 5 kurzust hirdetnek, ebből 3 haladó és 2 teljesen kezdő. A minorokról itt találhatsz tárgylistát: [link]

Az anglisztikáról pedig itt olvashatsz: [link] Többek között a további karrierlehetőségek is itt olvashatóak.

Alapvetően szinte mindegyik BA bölcsész diplomára rá lehet húzni, hogy ,,nem ér semmit", ami természetesen nem igaz, de erősen ajánlott egy mestert elvégezni utána, ami 2 éves. Ez esetben lehet menni anglisztika, alkalmazott nyelvészeti, fordító/tolmács mesterre, illetve a minorod mesterére (a nyelvi minorokhoz nyelvvizsga is kell!!!).

Amit még tanácsolnék, az az, hogy nézz utána 1-2 tárgynak. Én elsőéves vagyok, és nagyon sokan mennek el a szakról, mert nem olyan, mint amilyenre számítottak. Nekem szerencsére bevált. Az oktatás színvonalas, a szaktársaim nagyon barátságosak, a tanárok segítőkészek. Gyakorlatokon ha szorgalmas vagy, könnyű ötöst szerezni, előadásokból változó (saját tapasztalatom szerint egyes tanároknál szinte lehetetlen a szigorú ponthatárok miatt, de átmenni nem nehéz)

2023. jan. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
0%

"Ez esetben lehet menni anglisztika, alkalmazott nyelvészeti, fordító/tolmács mesterre, illetve a minorod mesterére "


És ezek pont ugyanolyan semmitérőek, mint a BA, kivéve a tolmács MA.

2023. jan. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
86%
7-es látom nagyon benne vagy a témában(: kérlek mesélj még
2023. jan. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
17%

anglisztika BA

Karrierlehetőségek:


Jellemző munkahelyek: külkereskedelmi cégek, multinacionális cégek, kulturális intézmények, közoktatás, minisztériumok, külkapcsolatokért felelős szervek, pályázati irodák, nemzetközi ügynökségek, média


Jellemző munkakörök: fordító, tolmács, adminisztrátor, ügyfélkapcsolati asszisztens, HR asszisztens



Mesterek

alkalmazott nyelvészet

A szak elvégzése elősegíti a hallgatók munkaerő-piaci elhelyezkedését, illetve felkészíti őket a PhD-tanulmányokra, a szakterületi tudományos karrierre. Eddigi hallgatóink az oktatáson és a kutatáson kívül az államigazgatásban, szerkesztőségek­ben, nyelvi szakértőként különböző szolgáltató, gazdasági, művészeti intézményeknél, szervezeteknél helyezkedhettek el.

Kutatási lehetőségek



amerikanisztika

Az amerikanisztika mesterszak számos munkaterületre készít fel az egyetemi és főiskolai oktatói tevékenységtől a tudományos kutatáson át a kulturális diplomáciáig, a szak- és műfordítástól az angol nyelvű szerkesztésig.

Amerikanisztika szakos végzettek dolgoznak többek között hazai és külföldi egyetemeken, főiskolákon és kutatóintézetekben, külképviseleteken, kormányzati szerveknél, nonprofit szervezeteknél, fordítóirodákban, szerkesztőségekben, valamint a médiában. A végzettek felkészültek tanulmányaik doktori képzésben történő folytatására.


anglisztika

Nagy szükséglet mutatkozik anglisztika mesterszakot végzett szakemberekre az üzleti életben, a médiában, a könyv- és folyóirat-kiadásban, a diplomáciában, a nemzetközi kapcsolatokkal foglalkozó intézményekben, az idegenforgalomban, a pályázati irodákban, az önkormányzati hivatalokban és a tágabb értelemben vett kulturális életben.

Ezzel az MA fokozatú anglisták közvetve vagy közvetlenül elősegíthetik Magyarország nemzetközi kapcsolatainak további erősödését. Mivel a képzés munkanyelve az angol, a mesterképzés különösen nyitott az EU és az azon kívüli világ felsőoktatására.


Jellemző munkahelyek: külkereskedelmi cégek, multinacionális cégek, kulturális intézmények, könyvkiadás, közoktatás, minisztériumok, külkapcsolatokért felelős szervek, pályázati irodák, nemzetközi ügynökségek, média


Jellemző munkakörök: fordító, tolmács, HR munkakörök, kiadói szerkesztő, nemzetközi kapcsolattartó, lektor


5 perc keresés Google-n. Legalább edukáld magad. Emellett számos kutatási lehetőség is akad, amiket már nem másoltam be. A fordító-tolmács egyértelmű, illetve kihagytam a mesterszakok felsorolásából az angol nyelvtanárt, ami szintén egyértelmű.

2023. jan. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
26%
9. Csak az a probléma, hogy ezek nem valós lehetőségek,
2023. jan. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!