Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek ha az iskolában...

Mit tegyek ha az iskolában kötelező a messenger csoportba a belépés a gyerekeknek de én nem engedem a lányomnak hogy messengere legyen?

Figyelt kérdés
Az iskola ahova a lányom jár ott kötelező az osztály összes tagjának belépni a messenger csoportba. Azt mondta az osztályfőnök hogy vagy elfogadom hogy ez van és megengedem a lányomnak vagy keresek neki egy másik sulit. Amúgy a csoportba mindig beküldik az órai munkát és a házit a hiányzóknak. Egyedül a lányom nincs benne a csoportba. Most félévtől lett úgymond kötelező. Mert nagyon sok hiányzónak nem volt kész a leckéje és kitalálták hogy kötelező belépni a csoportba. A lányom szeretne belépni csak én nem engedem hogy legyen messengere. Az osztályfőnök a múlt héten mondta nekem hogy a lányomnak megint nem volt bemásolva az órai munkája mikor hiányzott mert nincs benne a csoportba. Mondta hogy ebből neki is elege van és vagy kérdések másik sulit vagy megengedem neki. Nem akarom átvinni máshova mert nagyon szereti a sulit. De a messengert se akarom neki megengedni. Mit csináljak?

2023. márc. 1. 17:54
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
97%
#8-as vagyok. Most olvasom, hogy 14 éves, nem alsós. Így kicsit más a helyzet, de továbbra is az a véleményem, hogy a messengert nem tehetik kötelezővé.
2023. márc. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
93%
Miért nem lehet messengere szerencsétlennek?
2023. márc. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
20%
Fegyelmi eljárás az eset ügyében!!!!
2023. márc. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%

11

Egyetértek, de az sem normális, hogy ennyire tesz valaki a gyerekére és mind ezek ellenére sem enged.


Lényegtelen, ha gyerek szenved, lényegtelen, hogy a gyereknek tönkre teszi a jövőjét??

Ez szerintem rosszabb mint, hogy az iskola kötelező tette a messengert.

2023. márc. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
100%
#14 Egyet értek veled.
2023. márc. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
Lehet tényleg elviszem máshova.....
2023. márc. 1. 18:59
 17/40 anonim ***** válasza:
100%

#16 Csak azért kimozdítanád utolsó évben a megszokott környezetéből, hogy neked legyen igazad? (ismerettségi körömben hetedikben lépték meg, csak mert miért ne, a gyereknek esélye sem volt beilleszkedni az összeszokott társaságba). Ha meg ott is a messengert használják, és ott áramlik az infó, akkor viszed tovább?

Van gimis a családban, messengeren kommunikálnak, külön tematikus csoport beszélgetések vannak órák szerint, ott osztják az infót, kérnek segítséget egymástól, küldik az anyagot...

2023. márc. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
Amikor felvetettem neki hogy keresünk egy másik sulit azt mondta hogy szó se lehet róla. Van 4 nagyon jó barátnője van egy fiúja és van egy nagyon jó tanára. Élvezi a közösséget de én úgy látom hogy csak mérgezi őt ez a közösség. Azt mondta hogy tönkre teszem a jövőjét a rossz jegyek miatt. Szerintem ez nem így van.
2023. márc. 1. 19:03
 19/40 A kérdező kommentje:
Mar olyanokat mondott nekem hogy ez már jogilag nem oké hogy én az ő jövőjére hatással vagyok ilyen módon. De én azt nem értem hogy hol vagyok én itt rá hatással?
2023. márc. 1. 19:04
 20/40 anonim ***** válasza:
100%
Most őszintén, kedves anyuka/apuka: a Messengerhez tudtommal nem kell facebook, semmit nem tud magáról megosztani a kislány. Látszólag a többi szülőnek ez nem probléma. A kislány szereti az iskolát. Most akkor minek kellene összerúgni a port a tanárával/tanáraival, hogy aztán pikkeljenek rá egy ilyen ügy miatt? Nem tisztességes, de most őszintén megmondva, 11 évesen lett facebookom, mert akkor lett nálunk is osztálycsoport (nem chat), és nálunk senkiben fel sem merült, hogy ez probléma lenne, előtte meg már 9 éves korom óta MSN-em meg Skypeom volt, amik lényegében olyanok, mint a mai Messenger. Volt, hogy oda volt beírva, hogy másnap reggel csak 9-re menjünk, mert az első órát tartó tanár beteg és nem lesz helyettesítés. Szerintem reggel ráfrissíteni a messengerre meg este egyszer megnézni, hogy van-e valami aktuális a lányod számára nem okoz sem ráfüggést, sem időben kitolódást. Áthidaló megoldás lehetne, hogy te csatlakozol helyette és te nézed, de szerintem csak a lányodat fogja mindenki a háta mögött kisbabának nézni, hogy ő az egyetlen, akit anyuci/apuci nem enged az internet közelébe, ráadásul ember, 14 évesen! Akárhogy is nézem, csak a saját gyerekedet húzod le tanulmányilag, közösségileg (te magad írtad, hogy sokat csesztetik miatta), és az oktatói felé is, ráadásul nem látom az érvelésedet, hogy miért ne lehetne Messengere a 14 éves gyereknek, azonkívül, hogy "nem, és nem, mert én azt mondom, hogy nem!!!44". Azt meg már csak másodlagosan jegyzem meg, hogy nem tudom milyen baráti köre lehet, ha egyszer iskolán kívül még beszélni sem tud velük otthonról. Ha nekem ilyen szülőm lett volna, összespóroltam volna valamennyi pénzt, és vettem volna egy használt olcsó gagyi mobiltelefont, ami ha másra nem is, de legalább arra alkalmas, hogy Messengerem lehessen és többet ne zaklassanak. A gyerekeddel való kapcsolatod is sérülni fog hosszútávon egy ilyen nonszensz dolog miatt, nem 4 éves, hanem 14. Szerintem gondold át még egyszer.
2023. márc. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!