Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek ha az iskolában...

Mit tegyek ha az iskolában kötelező a messenger csoportba a belépés a gyerekeknek de én nem engedem a lányomnak hogy messengere legyen?

Figyelt kérdés
Az iskola ahova a lányom jár ott kötelező az osztály összes tagjának belépni a messenger csoportba. Azt mondta az osztályfőnök hogy vagy elfogadom hogy ez van és megengedem a lányomnak vagy keresek neki egy másik sulit. Amúgy a csoportba mindig beküldik az órai munkát és a házit a hiányzóknak. Egyedül a lányom nincs benne a csoportba. Most félévtől lett úgymond kötelező. Mert nagyon sok hiányzónak nem volt kész a leckéje és kitalálták hogy kötelező belépni a csoportba. A lányom szeretne belépni csak én nem engedem hogy legyen messengere. Az osztályfőnök a múlt héten mondta nekem hogy a lányomnak megint nem volt bemásolva az órai munkája mikor hiányzott mert nincs benne a csoportba. Mondta hogy ebből neki is elege van és vagy kérdések másik sulit vagy megengedem neki. Nem akarom átvinni máshova mert nagyon szereti a sulit. De a messengert se akarom neki megengedni. Mit csináljak?

2023. márc. 1. 17:54
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

Aha. Tehát az nem gond, hogy 14 évesen rossz jegyei és fiúja van. Csak messengere ne legyen.

Szerinted a rossz jegyekkel felvételi előtt milyen jövőképe lehet?

Kijelölsz egy iskolát, aztán csönd?

Két évet kell kihúzni, addig tanköteles, aztán rázárod az ajtót, hogy nehogy kommunikálni tudjon bárkivel?

2023. márc. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:
Vibere van és ott tud beszélni az osztálytársaival. Csak vibere 8 embernek nincs az osztályból messengere pedig eggynek. A tanárai nem rá pikkelnek hanem engem okolnak és teljesen megértik őt. Van egy szerinte nagyon jó szerintem emeg egy katasztrófa tanára akiről mindig azt mondja hogy megérti a helyzetét és próbál neki segíteni.
2023. márc. 1. 19:16
 23/40 anonim ***** válasza:
96%
És azt el tudod mondani nekünk, hogy ha Vibere lehet, akkor Messengere miért nem? A kettő teljesen ugyanazt tudja. Egyszerűen hülyeség, amit művelsz a gyerekeddel.
2023. márc. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
Nem igaz a viber biztonságosabb. Oda nem járkálnak fel pedofilok akik tinikre utaznak. Vagy ha igen akkor nagyon nagyon nagyon kevés.
2023. márc. 1. 20:14
 25/40 anonim ***** válasza:
100%
Jól értem, hogy annyi eszed nem volt, ha már a gyereket tiltod, hogy azért valahonnan megszerezd a leckét, mikor beteg volt?
2023. márc. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%

Aha, aha, értem. Szóval most összefoglalom:

A kedves szülő szerint az nem baj, ha a gyerek tanulmányi eredménye leromlott (ami amúgy számít a felvételibe is), és 14 évesen pasija van, valamint pikkelnek rá a tanárok, de az igen, hogyha a Messengert telepíti a 14 évesen.....


Én megértem hogy felted a gyereked a pedofiloktól, meg az internet veszélyeitől, de már nem kisgyerek, ha elmagyarázod neki hogy mit szabad és mit nem akkor simán megérti!

2023. márc. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%
A lányod 14 évesen már "serdült" lány gondolom, így akkor nem fogja egy pedofil sem megkörnyékezni, egyébként Messengeren sem tud neki írni olyan, akit nem ismer, alapból a spambe megy, és nem kell visszaírni idegennek, ráadásul azért ennyire nem hülye már egy 14 éves. Amúgy nem értem honnan gondolod, hogy a Viberen nincsenek pedofilok vagy kevesebb van, nem ég le a kezük, amikor a viberes regisztrációs gombra rányomnak :D Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy te kizárólag kék pólót veszel fel, mert a sárgába nagyobb eséllyel csap bele a villám. Továbbra sincs felnőtt létedre semmilyen felnőttes gondolatmeneted, már kezdem azt érezni, hogy ez egy trollkérdés. Azt meg már mellékesen csak újra megjegyezem, hogy a pedofilok célköréből már rég kinőtt egy serdült lány 14 évesen.
2023. márc. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%

Ezért kirúgni nem fogják a lányodat. Viszont az információáramlásból kimarad és ezért elképzelhető hogy a házihiányok miatt kap majd néhány rossz jegyet. Egy esetleges egy hetes betegség után rögtön megírjam a dolgozatot és értő a lányod nem tud akkor az szerintem gáz de teljesen korrekt ha egyest kap.


Önmagában nincs gond a messengerrel ha felelősen használják. Ha ezt megtanítod a gyerekednek akkor egy éetelmes felnőtt lesz majd.

2023. márc. 2. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező ezt nem bántásból írom, de ha nem kamu ez az egész amit itt össze hordtál akkor keress fel egy orvost nagyon gyorsan a gyereked érdekében.


Amiket itt összehordtál az már orvosi eset és gyereked érdekében orvoshoz kell vele fordulnod mert rengeteget ártasz ezzel neki.


Tehát ha magad miatt nem is de a gyereked miatt, ha valóbban érdekel téged mi is van vele akkor keress fel egy szakembert.

2023. márc. 2. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:
Nem érdekel. Neki nem lesz messengere nem érdekel hogy 14 éves. Elviszem máshova ahol ilyen nincs.
2023. márc. 2. 07:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!