Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » (PTE ÁOK) orvosisok, aki nem...

(PTE ÁOK) orvosisok, aki nem akar meghalni, hogy csinálja?

Figyelt kérdés
Valaki csináljon velem valamit... :(
2023. márc. 10. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

Hát ha a tanulásra gondolsz, akkor időben el kell kezdeni, már a szorgalmi időszak elején és folyamatosan haladni kell az anyaggal. Ha mindent vizsgaidőszakban akarsz megtanulni, az valóban nagyon megterhelő tud lenni.

Első éves vagy?

2023. márc. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
86%

Én is éreztem így, de csak végig csináltam. Végig lehet. Sokat segít, ha felismered, hogy milyen módszerrel tudsz tanulni és vizsgázni, illetve mely napszakban vagy a legaktívabb. Azért ne éjszakázz, mert menő dolognak hangzik és azért ne kelj hajnalban, hogy nyugtasd a lelkiismereted, ha ezzel nem alszod ki az órád. Az első legfontosabb dolog, hogy aludj, amennyire igényed van, ez minimum amúgy 8-9 óra ilyen aktív agyi tevékenység esetén. Levegőzz sokat, sportolj, tarts valami rendszert. Reális elvárásaid legyenek az anyagmennyiséget illetően, annak semmi értelme, ha túl sok tételt zsúfolsz be egy napba, mert ezzel is csak magadat nyugtatod, de semmi sem mélyül el. Mindig tarts ismétlő napot.

Én így csináltam:

A szóró tárgyakból (anatómia, molsejt pl) igyekeztem már évközben megérteni az anyag nagy részét.

Vizsgaidőszakban a könnyebb vizsgákat vettem az elejére, mert jobban nyugtatott a tény, hogy a nagyja megvan és kényelmesen van időm a nehezebbekre, mint mikor rögtön megpróbáltam pl a szövettant, sz@rul esett, hogy 2x egymás után kivágtak és a 7 hetes vizsgaidőszakból eltelt 2 hét nulla eredménnyel. Ez mentálisan brutál demotiváló volt, majdnem el is csúsztam akkor. Az segített, mikor taktikát váltottam.

Keltem, amikor magamtól keltem, 9-10 fele álltam csak neki tanulni. Lakótársam addigra már az anyag nagy részét megtanulta, de én nem tudtam korán kelni, kialudtam magam kényelmesen, jobban is fogott az agyam.

Este vagy elmentem edzeni, vagy legalább sétáltam egyet a boltig.

A nagyobb vizsgáknál az utolsó 2-3 nap mindig csak ismétlés volt, újdonság már nem. Hát így lehet túlélni. Meg segít a gondolat is, hogy egyszer vége lesz. Kitartás!

2023. márc. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2%
Ha egy ilyen egyszerű és rövid anyagot képtelen vagy elsajátítani amit egy vidéki egyetemen oktatnak akkor kár erőltetni az egyetemi képzést, vár a betonkeverő és a malteres edény.
2023. márc. 11. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!