Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen munkát, egyetemet...

Milyen munkát, egyetemet ajánlotok?

Figyelt kérdés
Most állok faktválasztás előtt. Egyedül a matekot nem érzem magaménak. Nagyon szívesen tanulnék kémiát, de nem tudom, hogy mennyire kéne ahhoz jó legyek matekból. A biológia, történelem, kémia, idegennyelvek érdekelnek. Angolból b2-es nyelvvizsgám van, németből c1(nyekes voltam) Eddig gondolkoztam az orvosin, mert jól keres, szeretek segíteni az embereknek. De nem vagyok valami jó matekban(4es vagyok). Pszichológiát is érdekesnek találom, de nem tudom, hogy mennyire tudnék elhelyezkedni, és milyen a fizetés. Amin még gondolkoztam az a jogi kar, de ott is az elhelyezkedésről, fizetésről semmit sem tudok. Én nagyon nyitott vagyok az új szakmákra is, amit ajánlotok, és jó a fizetés és könnyen el tudok helyezkedni.

2023. márc. 19. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A matek 4-es is egy teljesen jó jegy, ha reál beállítottságú is vagy. Az orvosin a középszintű érettségi tananyagon túl sok minden nem kell.
2023. márc. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Emelt kémia érettséginek a matek része nem lehet nehezebb, mint a középszintű matek érettségi anyaga, szóval ez ne tartson vissza. Ráadásul egy jó számológéppel (aminek van "solve" funkciója, tud egyenletrendszert és másodfokút megoldani) a birtokodban nem kell majd egyenleteket oldanod papír alapon, mint a matek érettséginél, ugyanis az egyenlet megoldásáért nem jár pont a kémia érettségin. Tehát addig kell eljutnod, hogy felírsz egy egyenletet, amit utána simán be tudsz pötyögni a gépedbe és az ki is adja a megoldást.

Az orvosiról se mondj le csak a matek miatt. Ott sincsenek durvább kémiai számolások, mint érettségin, sőt.. Bifizből nálunk pár éve teljesen eltörölték az írásbeli vizsgát, szóbelin meg nem kérnek számolást. Biometrián pedig alapvetően a számítógép számol ki mindent, neked csak értelmezned kell a kapott adatokat. Élettanon lesznek még számolások, de matematikailag azok se bonyolultak.


Én nem szeretnék konkrét szakot mondani, ugyanis arra neked kell rájönnöd, hogy milyen munkát csinálnál szívesen. Ha az orvosi munkakör tetszik, akkor válaszd azt, ha a jogi, akkor pedig azt.

2023. márc. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézegesd nyugodtan a felvi.hu szakleírásait, keress rá aza egyetemekre, hátha van bemutatkozó video, vagy olyan hallgató aki blogot, vlogot vezetett az egyetemi évei alatt.

Minden szak amit felsoroltal hivatás, ezek olyanok, hogy vagy tényleg mindent beleadsz és bármit megteszel érte, vagy inkább ne.

2023. márc. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 NTBS ***** válasza:
39%
Gyakorlatilag bármit lehet választani.
2023. márc. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Szóval a jogot nem ajánlom, mert nagyon telített szakma és én a te helyedben az egészségügy felé orientálódnék...Elméletileg és amúgy gyakorlatilag is a gyógytornászok igen jól keresnek...2 ismerősöm van az egyikről tudom, hogy szórja a pénz és még így is van neki a másikról meg csak tudom, hogy magánszférában 800.000 ft megy zsebre.


Én azt mondom neked, hogy a 4 egy jó jegy és nem kell tartani a matektól csak akkor, ha gyógyszerészetire mennél. De gondolom oda nem fogsz, ha így tartasz tőle.


A helyedben mennék az orvosira, mivel matek mindenhol van és lesz csak nem mindegy milyen dózisban kapod XD

2023. aug. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Gyógytornászok jól keresnek? Ez valami vicc rovat? 😆😆😆
2023. szept. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!