Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan, akinek tényleg szó...

Van olyan, akinek tényleg szó szerint agyára megy az egyetem, nem szereti a saját szakját, de csinálja?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy van, de ilyen típusnak mi a mozgatóereje, hogy mégis meglegyen?

2023. ápr. 9. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A biztos megélhetés sok embert motivál, még ha nem is szereti azt amit csinál.
2023. ápr. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egy egyetemi diploma/ szak elvégzése nem biztos, hogy biztosít megélhetést. Persze ha nem orvosi stb. szakról beszélünk. De az más téma.
2023. ápr. 9. 22:35
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én így csináltam végig az alapszakot, azért mert csak ezzel tudok menni egy ráképzésre, amire viszont szükségem van és amivel dolgozni szeretnék.
2023. ápr. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én utálom azt a szakot, amire járok, nem érdekel, nem is értek hozzá, mégis csinálom. Az ok egyszerű: mivel most egy szál érettségim van, ha a jelenlegi munkahelyemről le akarnék lépni, csak gyári szalagmunkára jelentkezhetnék, aztán küzdhetném fel magamat újra irodába. Ha viszont meglesz a diplomám, ennél a cégnél is kapásból 1/3-ával lehet több a fizetésem és lehet szó home office-ról, külföldi oktatásokról meg egyebekről, mert akkor már papíron is irodai állományúnak számítok. Ha pedig máshová akarok menni, akkor olyan szintű pozíciókra jelentkezhetek, amit most is csinálok. A nyelvtudásom ugyanis már megvan, csak diploma kell hozzá, hogy a toborzók embernek nézzenek.

Na, ezért csinálom, mert örömöm amúgy nincs benne.

2023. ápr. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Munkavégzés és az egyetemi képzést között hatalmas különbség lesz, telepakolnak mindennel aminek valószínűleg a töredékét fogod használni a munkád során.


Szóval éld túl aztán majd meglátod.

2023. ápr. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Csináltam, el is végeztem, 5 évem ment rá. Bárcsak otthagytam volna 1. félév után, s mentem volna inkább dolgozni, vagy szakmát tanulni.
2023. máj. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szóval beleestem én is a csapdába, miszerint, addig örüljek, míg tanulhatok. Ezzel semmi probléma, csak sokan tanulás alatt=az egyetemet értik.
2023. máj. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#6-7


Mit végeztél?

2023. máj. 17. 01:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Tanári. Magyar-történelem szak. Képzelheted, milyen élvezet volt magolni a sok évszámot. Erről szólt a töri képzés, pedig amúgy érdekes tudományág lenne. Nem csinálnám megint, ha most lennék 20 éves, az biztos.
2023. máj. 17. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!