Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vizsgaidőszak? Mit csináljak?...

Vizsgaidőszak? Mit csináljak? Ti mit csináltok?

Figyelt kérdés

Ez inkább egy ventillálós kérdés, de nagyon szívesen veszem, ha valakinek lenne észrevétele vagy tanácsa. Kérlek legyetek kedvesek.


Angol.magyar tanárin vagyok Pesten, a szüleim Győrben élnek.

Nagyon kevés, annál igazabb barátom van, párom nincsen.


8-10 vizsgám van, ezekre fél-egy napot szoktam maximum tanulni. Úgy érzem, hogy a vizsgaidőszak alatt csak unatkozom és nem tudok magammal mit kezdeni.


A következő vizsgaidőszak gyakorlatban május végétől szeptember 11-ig tart, ami 3,5 hónap.


Tudom, hogy erre az a válasz, hogy menjek dolgozni, természetesen. Gimnázium alatt végig dolgoztam, hetente 20+ órát KFC-ben, azt hiszem emiatt elment a kedvem mnden munkától, ami nem tanítás. Iszonyatosan lefárasztott, undorodtam a végén már a dologtól.


Pesten nagyon egyedül érzem magam, egy nagyon kicsike sötét szobát vettem ki. Pesten és Győrben is nagyon egyedül érzem magam, szüleimmel elég felszínes a kapcsolatom, így az itthon lét is nagyon magányos sajnos.


Más egyetemeken is 3,5 hónapos egy vizsgaidőszak? Az évente 7 hónap, alig kell bejárni. Több amikor nem kell bejárni, mint amikor igen...

Igen, valamiért a nyári szünetet is utáltam már a végén és untam magamat.



2023. febr. 19. 18:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Mii... Nem, nálunk 6 hét egy vizsgaidőszak. Utána nyári szünet van. Meg amúgyis. Levizsgázol pár hét alatt aztán szabad vagy.


Korrepetálhatsz diákokat, mint munka.


Vagy szerezz barátokat, hobbikat. Valamit csak szeretsz csinálni

2023. febr. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Olyan nincs, hogy 7 hónap a vizsgaidőszak. Azt is furcsállom, hogy egy vizsgára 1-1 napot tanulsz. Magyaros évfolyamtársaim vért izzadtak az angol mellett, hogy minden sikerüljön.

Már az is felmerült bennem, hogy nem is jársz egyetemre.

2023. febr. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
kicsit olyan érzésem van, hogy mezei provokáció ez, nem kérdés. Tanárin bődületesen sok óra van, egyrészt a két szak órái, plusz a ped-pszi.
2023. febr. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

itthon lét


magyarosként ez elég ciki...

2023. febr. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#2 egyik vizsgámra se készültem egy napnál többet


[link]

Május végétől szeptember 11-ig nincs is szorgalmi időszak.



#3 sok óra van igen, de én mindegyikre a vizsgát könnyűnek találom valamiért, pedig négyeseket-ötösöket kaptam.

A legtöbbje online kvíz, műelemzés vagy beadandó.


#4 egy space belefér ;)

2023. febr. 20. 00:25
 6/13 A kérdező kommentje:
(igen, tudom, hogy a vizsgaidőszak nem a szorgalmi elejéig tart, lehet benne szünet is) de az én problémám tekintetében majdnem mindegy, mert nem kell minden nap bejárnom egyetemre
2023. febr. 20. 00:27
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"A következő vizsgaidőszak gyakorlatban május végétől szeptember 11-ig tart, ami 3,5 hónap"

"Május végétől szeptember 11-ig nincs is szorgalmi időszak."


A nincs szorgalmi nem jelenti, hogy vizsgaidőszak van.

Villamosról látsz te egyetemet, maximum.

2023. febr. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#7 tökéletesen összefoglaltad at utolsó üzenetemet
2023. febr. 20. 12:34
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

Össze-vissza beszélsz.

"Más egyetemeken is 3,5 hónapos egy vizsgaidőszak? Az évente 7 hónap, alig kell bejárni. Több amikor nem kell bejárni, mint amikor igen..." - nem. 6 hét szokott lenni.

Az általad mellékelt linken is rajta van:

Utolsó tanítási nap: 2023. május 27. (szombat)*

Vizsgaidőszak első nap: 2023. május 29. (hétfő)

Utolsó nap: 2023. július 15. (szombat)*

A nyári szünet nem vizsgaidőszak. Ennél életképesebben fogalmazz már, ha egyszer tanár akarsz lenni!

Ha ennyire unod magad, csinálj akármilyen diákmunkát, vagy találj egy hobbit, ha pénzre nincs szükséged. Döbbenetes, hogy egy felnőtt ember ennyire ne tudja magát feltalálni.

2023. febr. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Május vegétől kb julius elejéig van vizsgaidőszak, ahogy mások is írták. Utána szeptemberig nyári szünet van.


Nekem is elég furcsa hogy 1 vizsgára elég neked 1 nap felkészülés.


Nyári szünetre pedig szervezz valami programot, menj el dolgozni, találj valami hobbit.

2023. febr. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!