Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért vagyok motiválatlan? Mi...

Miért vagyok motiválatlan? Mi segíthetne ezen?

Figyelt kérdés

Másodéves orvostanhallgató vagyok. A téli vizsgaidőszak óta nem tudom hogyan kezdjek a tanulásba. Rengeteget készültem anat szigóra, de olyan vizsgáztatót kaptam aki mindenben is a hibát kereste, konkrétan nem hagyta hogy egy mondatot magamtól elmondjak, emiatt persze a vizsgám sem sikerült jól, és teljesen azt érzékeltette hogy semmit sem tudok. Emiatt teljesen elkeseredtem hiszen tényleg rengeteg munkát, időt és energiát fektettem bele. Próbáltam összekapni magam, és a mostani tárgyakra koncentrálni, de ahogy közeleg a vizsgaidőszak annál inkább stresszelek és emiatt a tanulásra sem tudok koncentrálni. Aztán ha ráveszem magam akkor pedig hamar elvesztem a motivációmat:(

Nektek van/volt bármi rutin, vagy valami ami segít/segített ezen átlendülni?



2023. ápr. 14. 09:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyanez volt, csak más egyetem, más szak. Ösztöndíjas voltam 5 feléven keresztül, soha nem voltam rossz tanuló, bejártam minden órára, jegyzeteltem, tanultam.


Viszont több tanárnál is hasonló tapasztalatom volt, kihúzom a tételt szóbelin, elkezdem mondani, erre belekérdez a tanár és csak mondja mondja, majd ilyet szól hogy javító vizsgán találkozunk. Elmentem a javítóra és ugyanez történt, gyakorlatilag esélyem se volt hogy végigmondjam a tételt, pedig rendesen felkészültem, de olyanokat kérdezett amik csak részben érintették a témát, de még előadáson se hangzott el tőle a válasz. (tudom, mert mindegyiken ott voltam és van amit fel is vettem).


Egyik gyakorlaton pedig kérdeztem valamit, erre azt a választ kaptam, hogy "aki nem figyel arra amit tanítok az mit keres itt egyetemen", közben annyit szerettem volna hogy gyakorlaton az egyik részt magyarázza el, 2 perc se lett volna állítom...


Nekem ott ment el a kedvem az egésztől amikor kiderült hogy csúszok, majd a csúszás miatt a témavezetőm is leadott, úgyhogy még a szakdolgozatot is újra kellett írjam, új témával persze, mert a volt témavezetőm a doktorija egyik altémáját vállaltam el.


Miután abszolváltam elmentem dolgozni, a szakdoga újraírására egyszerűen képtelen voltam rávenni magam, elvégre 6 hónapnyi munkám veszett oda azzal hogy leadott a témavezetőm.


Most fogok végezni, ez a 12. félévem lenne. Az hogy így alakult, bárhogy nézem is nem az én hibám volt. A családi körülmények, és a covid szintén hátráltató tényezők voltak.


Januárban szedtem össze magam, nagymamám halála után. Most leszek 25, mindennap ismét sportolok, van egy munkához igazított napirendem és mivel még mindig van 4 államilag támogatott félévem, így Msc-re is fogok menni.


Igazából nem tudom minek írtam le ezt ilyen részletesen, de csak rajtad áll a dolog ha nincs semmi ami hátráltatna.

Lehet szar tanács így a vizsgaidőszakhoz közeledve, de ha jegyzetelsz órán, akkor azt még aznap olvasd át, majd hétvégén mégegyszer és egészítsd ki a jegyzeted.

Én első 5 félévben így voltam 4,1-es átlagon egy hasonlóan nehéz szakon.

2023. ápr. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy sikerült összeszedni magad, és kicsit megnyugtató, hogy nem csak velem történik/történt ez meg, és hogy van kiút:))
2023. ápr. 15. 09:19
 3/5 anonim válasza:
100%

Átérzem a helyzeted. Bár én még "csak "a két érettségi tárgyra készülök, kémiára és bioszra több év kihagyás után,de nem egyszerű.Nekem is annyi minden van,ami kizökkent,mikor nekiülök tanulni, meg állandóan kísértéseket kapok,hogy vmi mást csináljak,ami érdekesebb stb.Nagyon ott kell lenni fejben az biztos. Nem is az anyag a nehéz(na jó,az is), hanem ezek a látszólag jelentéktelen kis ez, kis az dolgok,és rájössz,hogy megint eltelt egy hét, és alig haladtál a tanulással :D

Meg engem az emberek akasztanak ki nagyon még. Hirtelen mindenki annyira tudja, hogy nekem mit kéne csinálnom szerintük,meg hogy kéne élnem, és persze rohadtul nem érdekli őket, hogy ezek egyeznek-e az én terveimmel és időbeosztásommal,vagy sem.

Szóval én már elengedtem az ismerőseim nagy részét emiatt.

Kitartás, tanulási tippet sajnos én sem tudok jobbat, mint egy jó nagy segg és kényelmes szék :DDD

2023. ápr. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kitartást kérdező ! Túl leszel rajta, csak bízz magadban !

Szegedre jársz ?

Én most vagyok ötödéves Pécsett. 4.szemeszterben én is teljesen így éreztem , sajnos akkor az anatómia szigorlatom nem is sikerült . Csúsztam egy évet. Pont az első COVID hullám során itthon voltam passzívon. Sok tervem volt arra a félévre , sajnos akkor őket nem tudtam megvalósítani . Azóta viszont már pótoltam őket . :D

Én vizsgák során sosem arra mentem, hogy jó jegyet szerezzek. Olyan szubjektív tud lenni az osztályozás. Harmadévtől viszont kifejezetten jó jegyeim vannak. Nem azért , mert könnyebb onnantól az egyetem. Inkább már úgy állnak hozzánk, hogy kollégák vagyunk és így egyenrangúbb félnek tekintenek. Én évközben alig tanultam ötödévben , most ülök le kicsit hosszabb időkre tanulni. Szakdolgozatomat ősszel el kezdtem írni ( TDK-zom is ebben a témában ), van szociális életem .

Az utóbbi években én jóval kiegyensúlyozottabb lettem az egyetemen. Motivációm hullámzóan van,de már látom az alagút végét.

2023. ápr. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, Szegedre járok!

Köszönöm a válaszokat!:))

2023. ápr. 17. 06:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!