Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Könnyebb lesz az orvosi a...

Könnyebb lesz az orvosi a második év után? Kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés

Egy kicsit ventillálni szeretnék, de érdekelnek a tapasztalatok is. Egy kicsit kivagyok a napi 6-7 óra tanulástól, a szociális életem a nullához konvergál, mellette még oktatok is kémiát, hogy legyen egy kis zsebpénzem.

Mennyire fog ez megváltozni a 3. évben? Tudom, hogy a patosz és a kórélettan szivatós, de azt mondják, hogy utána már könnyebb. Nyilván kell tanulni, de nem 7 órákat alvásmegvonással.

Kérlek nyugtasson meg valaki, mert az idegrendszerem túlpörgetése miatt zsibbad az arcom is, pedig aludtam éjjel 6 órát.



2023. ápr. 23. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Gyenge képességüeknek sosem lesz egyszerű, én probléma és különösebb erőfeszítés nélkül végeztem el, habár átlag feletti képességű vagyok. De ez a baj amikor leviszik a bekerülési követelményeket és hypeolják a szakot hogy az átlagos képességűek is bekerülnek aztán betegre tanulják magukat csak mert nehezebb a felfogásuk. Pedig orvosként tudni kellene hogy az egészség az elsődleges.
2023. ápr. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
A harmadik év még elég húzós, de már sokkal érdekesebb mint az első kettő, ezért talán könnyebb tanulni. A negyedik évtől kezdve viszont tényleg sokkal könnyebb lesz már. Kitartás!
2023. ápr. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem egyik év sem könnyebb az előzőnél, maximum vannak szívatósabb vizsgaidőszakok.


Aki könnyebbnek érzi, azt valószínűleg azért teszi, mert megedződött hozzá. Első pár félév azért tűnik olyan sz@rnak, mert nehezen szokik át az ember a gimiről, nem érzi még igazán mit és hogyan kell, megijed a mennyiségtől, a latintól a komplexitástól.


Visszanézve nem értem mi volt nehéz ezeken a féléveken, de tudom, hogy szenvedtem egynémely tágynál. Ma meg már természetes az ott szerzett tudásom.


A 6-7 óra tanulás, 7/24 szerintem borzasztóan sok, és teljesen meg fog törni. Muszáj kikapcsolnod, vagy kitombolnod valamiben magad, mert ideig-óráig bírod, aztán kiégsz, vagy összeroppansz.

2023. ápr. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1: a múltkor még nem IT-s mérnök voltál? :D az orvosi a szorgalomról szól, mivel az anyag megértése önmagában nem annyira nehéz, a mennyiség viszont óriási és ahhoz bizony türelem kell.
2023. ápr. 23. 15:41
 5/8 A kérdező kommentje:
2: ez megnyugtató, köszi!
2023. ápr. 23. 15:41
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
1. te már minden voltál úgy elméletben, gondolom azért már sikerült elvégezni a 8 osztályt 16 éves korodra.
2023. ápr. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjátok az egyest, még két hónapja biofizikus professzor volt...
2023. ápr. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az anyag ugyanúgy sok lesz, viszont érdekesebb lesz. Nem buknak már annyian meg 1-1 vizsgán sem, mert általában korrektebbek .
2023. ápr. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!