Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van minden évben matek...

Miért van minden évben matek érettségi miatt petíció?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 5-6 évben mindig volt petició a matek érettségi miatt, de miért? Évről évre egyre egyszerűbb, és folyamatosan csak panaszkodnak, mert nehéz volt. Miért nem képesek leülni és megtanulni/begyakorolni?
2023. máj. 8. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Mert a sok agyhalottnak az is meghaladja az értelmi képességét hogy összeadjon 2 számot és csak panaszkodni tudnak. Aztán csodálkoznak hogy semmire nem viszik az életben és a fizujuk is a béka s*gge alatt van aztán jön a sírás hogy az ország hibája, bezzegkülföld. Majd kimennek robotmunkát végezni amiből vagy fizetnek egy albérletet ami megemészti az összes fizujukat amit mosogatóként keresnek vagy együtt alszanak 5-10 román-ukrán-afgán segédmunkással egy munkásszállón. Majd 40-50 éves korukra mikor már rámegy az egészségük a napi 12-14 óra fizikai munkára és lenyomorodnak aztán a külföldi országnak sem kellenek többet mert nem dolgoznak hazajönnek és rájönnek hogy lehet egyszerűbb lett volna anno azt a pár másodfokú egyenletet megoldani.
2023. máj. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Mert a matematika az egyetlen olyan kötelező érettségi tárgy, ahol a kedves diáknak gondolkodnia is kell, nem elég az, hogy a korábban bemagolt tananyag megfelelő részét böfögi vissza. Ez pedig sokaknak okoz problémát. Van még pár gondolkodást igénylő érettségi tárgy (pl. fizika és kémia), de mivel ezek választhatóak, az agyhalottak nem érettségiznek belőle, a matematikát viszont nem lehet megkerülni. De komolyan nem értem, hogy ha valakinek ennyire nincs kedve a matekhoz, miért nem menteti fel magát, mikor a nevelési tanácsadókban már szinte megrendelésre osztogatják a határozatokat.
2023. máj. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én ezektől a felmentésektől kapok idegbajt, mindenki meg tud tanulni mindent, csak akarni kell.
2023. máj. 9. 23:46
 4/7 anonim ***** válasza:
És akkor most szedjetek szét, szerintem az idei sokkal nehezebb volt és köze nem volt az előző évek feladatsoraihoz. Gyakoroltam, az előző éveket kivétel nélkül megírtam 40-50 pont közöttire, de ez egy szar volt.
2023. máj. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Teljesen más egy vizsgahelyzet mint az otthoni gyakorlás. Nekem nem azzal van a bajom, hogy valakinek nem megy, azzal ha keres mindenféle hülye kifogást meg elkezd nyavalyogni, mert szar lett. Ha jobbat akar valaki írni azért tenni is kell és marha sokat kell gyakorolni.
2023. máj. 10. 22:56
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A gimis matek célja az lenne hogy elsajátítsd a logikus gondolkozás "művészetét" ami nem abból áll hogy begyakorlod a típusfeladatok megoldását hanem abból hogy egy ismeretlen feladattípus esetén is képes vagy megoldani a feladatot. Látható hogy ezt a készséget nagyon kevesen sajátítják el, mivel ha már egy új feladattípussal találkoznak akkor nem tudnak mit kezdeni vele. Pedig a munkaerőpiacon épp azok az értékes emberek akiknek megfelelő szinten van a problémamegoldó készsége, képes megoldani ismeretlen problémákat, rendre az ilyen emberek érvényesülnek az életben is. Az idei matek érettségi nagyon szépen kirajzolta hogy a végzett diáksereg nagyobb hányada betanított droidmunkásnak tökéletesek lesznek, ahol a szájukba van rágva hogy mit kell csinálni.
2023. máj. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem gondolom, hogy csak azok lennének sikeresek az életben, illetve azok tudnak logikusan gondolkodni, akik tudnak matekul. De hát nem lehet mindenkinek ugyanaz a véleménye.
2023. máj. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!