Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Diákok hányan vagytok akiknek...

Diákok hányan vagytok akiknek szenvedés és folyamatos stressz az iskola?

Figyelt kérdés
Álandóan feszültek vagytok, esetleg gyógyszert szedtek, emberkínzásnak élitek meg ez egész rendszert. Főleg a tanköteles évekre gondolok az az idő amíg igazán nem dolgoztatok max nyári munka.

2023. máj. 28. 06:49
A kérdező szavazást indított:
Nincs problémám diákként, (felnőttként sem bántam meg vagy lett problémám)
Gyógyszert szedek fiatalkorúként az iskola végett (évek óta egy szenvedés az iskola)
Folyamatos stresszben vagyok idegileg nem vagyok rendben évek óta így meg
Nem vagyok iskolás felnőtt vagyok a kötelező oktatási rendszer tönkretette az életem
Felnőtt fejjel nem csinálnám újra végig otthagynám az egészet
Végig csináltam szereztem szakmát (szakmákat) középiskolában, egyetemen mentálisan egészséges vagyok de sehova nem kellettem vele
38 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Tizenhárom és felen.
2023. máj. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Végig csináltam. Voltak benne rossz dolgok, pl. a kötelező érettségi tárgyak mindegyikét gyűlöltem, általánostól kezdve gimi végéig, de muszáj volt túlélnem, hogy mehessek egyetemre, ahol viszont már olyat tanulhatok, aminek értelme is van az életemre nézve.


Ezen kívül az iskolás szociális életem kompenzált mindent. A tanulás szenvedése mellett sokat jelentettek a barátaim, párkapcsolataim és így el tudtam terelni a figyelmemet. Szóval nekem emiatt több volt benne a jó, mint a rossz, de egy olyan ember, akinek nincsenek barátai, párkapcsolatai az iskolás évei során, ő tényleg elhiszem, hogy szenvedés az élete.

2023. máj. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
A "főállású" diák élet laza, csak a dogákra kell tanulnod meg elkészíteni a házit. Az igazi szar akkor ömlik a fejedre amikor már dolgozol, és tanulni akarsz valamit. Mert akkor már nem kell, de akarsz, mert legkésőbb addigra rájössz hogy muszáj folyamatosan képezned magad hogy előbbre juss. Csak akkor már nehéz ;)
2023. máj. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Voltak rossz időszakok.
2023. máj. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akik nem értenek egyet avval ami tanköteles (általános, középiskolai) oktatásban folyik itt egy kezdeményezés:


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__partok-kormanyzas__..

2023. máj. 28. 16:58
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Ajánlom figyelmedbe az ottani 11. hozzászólást:


"Kérdező!

Ne az iskolatáskát rakják le, hanem az okostelefont!!!!!!

Valamint mondják fel a TV- és internetszolgáltatást! Szakadjanak le a netről és kezdjenek élni a VALÓS világban a virtuális helyett!!!!! Fejezzék be a Mekiben és egyéb gyorséttermekben való zabálást és csakazért se vegyék meg a mindenféle biszem-baszom márkás dolgokat az üzletekben!!

Majd ha ezt megtették, meglátják, hogy az oktatási rendszer "magától" fog megváltoztatni!"

2023. máj. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 NTBS ***** válasza:
19%
Akik nem akarnak tanulni, azoknak rossz. A többi jól elvan.
2023. jún. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#3 ha rámegy az egészséged onnantól nehéz. Dolgozol, raksz félre pénzt, otthagyod a munkát elmész tanulni ennyi. Nincs senki kényszerítve hogy egyszerre dolgozzon és tanuljon. Akár munka, akár iskola, ahogy már az egészség kárára megy ott kell hagyni. Folyamatos stresszből, gyógyszerből vagy másból származó egészségkárosodás egy életen át utána elkísér. Ezt nem más fogja viselni egy életen át mint te magad!
2023. jún. 1. 17:15
 9/9 A kérdező kommentje:

Érdemes megnézni ezt a szavazást a diákoknak: https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__12..


Sok mindent elmond a fiatalságnak hogy mégis mire számítsanak másoktól.

2023. jún. 1. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!