Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt olyan aki a Szegedi...

Van itt olyan aki a Szegedi Egyetemen megbukott elsőéven az orvosin? Hogy viseltétek? Mi történt azóta?

Figyelt kérdés

2023. jún. 16. 00:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt ismerősöm, aki megbukott az orvosin. Nem tudom, hogy viselte akkor, de elvégezte, és gondolom, hogy már eszébe sem jut.
2023. jún. 16. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy valaki néhány tárgyat nem teljesít az első évben, még nem feltétlenül nagy tragédia. Van lehetőség a következő tanévben javítani. Ott kezdődik az igazi katasztrófa, ha a súlyozott kreditindexe a bukások miatt annyira alacsony lesz, hogy év végén átsorolják költségtérítésesre. Onnantól ugyanis a következő tanév 2,7 millióba kerül, s egyáltalán nincs garancia arra, hogy az illetőnek sikerül visszasoroltatnia magát másodév végén államira, még akkor sem, ha viszonylag jól tanul. S akkor döntenie kell, hogy vállalja-e a tízmilliót is meghaladó adósság felhalmozását egyetem végére, vagy otthagyja az egyetemet.
2023. jún. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hali, én most vagyok elsőéves itt, lehet tudok segíteni. Konkrétan mivel van problémád? Meg ne aggódj, tényleg nem a világ vége egy-két bukás, én több felsőévest is ismerek, akiknek elsőévben nem sikerült valami, de később rendben letették az adott problémás tárgyat. Nehéz ebbe belerázódni, én is sokat küzdöttem egész évben (meg még most is az utolsó két vizsgámmal).
2023. jún. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

hát a kémiaszigóm még hátravan, illetve a stat. Kémiától félek eléggé és ez az év eddigis nagy küzdelem volt 😅

Neked mi van még hátra? Sok kitartást!!!!

2023. jún. 18. 13:01
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A stat meg fizika van még hátra, és sajnos egyikkel se állok túl fényesen, mert nagyon fáradt vagyok, és így már nehéz haladni :') A kémia szigó nekem így utólag nagyon jó élmény volt, nem a legrendesebb tanárnál voltam, de teljesen korrektek voltak velem. Ha az utolsó pár tételről félsz, szerintem attól sem érdemes, mert eddig mindenkinél azt láttam, hogy az intézetben is tudják, hogy azok a legrosszabbak, szóval ha az első két témakört tudod, az utolsóval már nem nagyon szívatnak.
2023. jún. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

hány napot készültél kémiára?

a fizikától ne félj az egész könnyen lehozható, statról nem tudok mert az ugye nekem is hátravan sajnos

2023. jún. 18. 13:44
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
9 napot, abból is egyet fullosan elvitt az első 1-2 tétel, mert féltem, hogyha Martinekhez kerülök, akkor elkaszál engem a kvantummechanika miatt :D A lényeg inkább az, hogy mindenhez tudj példareakciót meg képletet írni, nekem az nagyon sokat segített a vizsgán. Te fizikára mennyit készültél, meg hogyan?
2023. jún. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Fizikára számolásokat nagyon!!!! Ne csak a PPT-kből, hanem a szemis gyakorló dogákból is gyakorold, mert van ahol más az átváltás vagy mértékegység. Ezenkívül én a szemis dolgozatok kérdéseit tanultam meg először aztán átfutottam az előadásokat de az már nagyon a vége volt. Négyes lett végül, bár azért volt néhány ügyes tippem is. Sok sikert! 🥰
2023. jún. 18. 13:57
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Köszi szépen és hajrá neked is <3
2023. jún. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A stathoz és a fizikához tudok küldeni anyagokat, ha esetleg érdekel valakit. :) Tényleg nem kell egyiktől sem félni, egyikre sem készültem 1 napnál többet, és mindkettő négyes lett. :D

Kitartsát nektek, én hiszek benne, hogy sikeresen zárjátok az első évet! <3


Üdv, egy sorstárs

2023. jún. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!