Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van értelme emelt magyar...

Van értelme emelt magyar érettségit tenni?

Figyelt kérdés
Jövőre fogok érettségizni, és mióta az eszemet tudom a kedvenc tantárgyam a magyar, hobbi szinten is sokat foglalkoztam vele, és mindig 0 tanulással voltam négyes-ötös. Szerintem ha most nyáron fektetnék bele energiát, minimális erőfeszítéssel meg tudnám csinálni az emelt érettségit. A kérdés az, hogy van-e értelme? Mindenképpen valami reálos irányba szeretnék tovább menni, leginkább informatika vagy biológia érdekel, még nem döntöttem el melyik legyen (hogy melyik egyetem azt meg pláne nem). Egy emelt infó érettségim mindenképp lesz. Ezek fényében van értelme szerintetek, vagy felesleges erőfeszítés lenne?

2023. jún. 17. 22:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Reál irányban továbbtanulva nincs, sok helyen el se fogadják. Menj inkább matekból emeltre.
2023. jún. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs
2023. jún. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Ha reál irányban akarsz továbbtanulni, semmi nem indokolja, hogy magyarból emelt szinten érettségizz. A helyedben inkább a biológiára és az informatikára feküdnék rá, a magyart pedig meghagynám hobbinak.

Emellett szeretném felhívni a figyelmed arra, hogy az egyik legnehezebb emelt szintű érettségi az bizony a magyar, mivel az értékelés teljesen szubjektív. Ha a javítótanár nem ért egyet a műelemzéseddel, minden szívbaj nélkül lenullázza. Szerencsére engem nem érintett a dolog, mert én is erősen reál irányban tanultam tovább, viszont van egy-két ismerősöm, aki rendesen befürdött a "húdekönnyű" emelt szintű magyar érettségivel.

2023. jún. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3 Ez elég durvám hangzik :/ Remélem középszinten nincs így, mert ha konkrétan a magyarra nem is lesz szükségem, a felvételi pontok miatt muszáj hogy jól sikerüljön az érettségi.
2023. jún. 18. 00:56
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
97%-os érettségit hoztam össze magyarból minden plusz erőfeszítés nélkül. De általánosságban véve az összes középszintű érettségi gyermekien egyszerű. :DD (#3 voltam).
2023. jún. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem olyan szakra mész, ahova a magyar felvételi tárgy, akkor feleslegesen fektetsz az emeltbe ennyi időt és energiát. Ha kizárt a humán irány, akkor hagyd. Van, ahova jó a biosz-magyar, sőt, az infó-magyar is, de azok nem reál szakok.

Ha szereted, akkor tényleg jó lesz hobbinak, de a továbbtanulásod szempontjából nem lenne értelme az emeltnek a te esetedben. :)

2023. jún. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én abból (is) érettségiztem emelten.Nagyon igazat adok az előttem szólónak...elképesztően szubjektív az értékelése.

Ettől függetlenül szerencsére gond nélkül sikerült 60% felettire írnom,de nem egyszerű.Nyelvből szerintem sokkal könnyebb az emelt(abból is voltam).Ha nem humán irányba akarsz menni,akkor teljesen feleslegesnek tartom.

2023. jún. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk még azoknak is azt javasolták, hogy kerüljék el messziről az emelt magyart, akik amúgy humán vonalon akartak tovább tanulni. Helyette az emelt törit érdemes ilyen esetben megcsinálni, mert az valamilyen szinten megtanulhatóbb. Az emelt magyar úgy, hogy nem kéri külön a szak, ahova menni akarsz kész önszabotázs! Csak azért, mert szereted és hobbi szinten érdekel, ne menj el rá, mert sajna az élmény jó alapot adhat annak, hogy megutáld egy életre :D
2023. jún. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%
Utolsó teljesen egyetértek veled. A történelem sokkal objektívebb tárgy,nem lehet annyira szubjektíven értékelni,mint a magyart.(7-es voltam)
2023. jún. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
Magyarból se vonhatnak le pontot azért, mert nem értenek veled egyet. :) Benne van a javítókulcsban.
2023. jún. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!