Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi orientációs napnak...

Egyetemi orientációs napnak van értelme?

Figyelt kérdés
Ne értsétek félre, nem leszólni akarom :) Arról van szó, hogy levelezőre jelentkeztem, mivel dolgozom, ez az orientációs cucc pedig munkaidőben lesz. Szerintetek érdemes erre elmenni, megér fél nap szabadságot? Vagy nem szoktak mondani semmi hasznosat? SZTE, ha ez számít. Előre is köszönök minden megalapozott választ.

2023. aug. 5. 18:01
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve még egy kérdés: azt jól gondolom, hogy az évnyitóra teljesen felesleges elmenni? Vagy mi szokott ott történni?
2023. aug. 5. 18:04
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Évnyitó lényegtelen, ha akarsz elmehetsz de szerintem nem érdemes, kb ugyanannyira "izgalmas" mint a középsulis verziója.

Félév eleji programok lényege főleg az hogy megismerd a szaktársaidat, esetleg szerezz barátokat. Nem világ vége ha kihagyod főleg levelezőn.

2023. aug. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! De mégis, mi történik ezeken? Nekünk most ilyeneket mondtak, hogy elmondják, hogyan kell használni a Neptunt és társait, dehát azt mailben is megküldték.
2023. aug. 5. 22:59
 4/5 anonim ***** válasza:
65%

#3 Igen de nagyon sok az életképtelen agyhalott az első évben az egyetemeken, mert mindenféle selejt gimnáziumból beesnek a diákok, akiknek hiába mondják el 5x ugyanazt, hatodszor is megkérdezi, hogy hogy kell...


Évnyitó egy teljesen felesleges időpazarlás, olyannak képzeld el mint egy rossz marketinges reklámszöveget ahol bemutatják hogy milyen nagyszerű intézményben tanulsz, micsoda értékes munkaerő leszel, mekkora szükség van szakképzett munkaerőre stb... de ha arra van affinitásod hogy közhelyeket hallgass órákon keresztül akkor hajrá!


Pályaorientáció szintén egy baromság, mert aki egy 10 perces bemutató szöveg alapján dönt a saját sorsáról az egy teljesen elveszett, önbizalomhiányos lélek aki képtelen menedzselni a saját életét. Amikor bemutatták a választható irányokat, az volt a jellemző, hogy épp a leggyengébb oktatási színvonallal megáldott iránynak volt a legjobb az előadója, ha az alapján a pár perces bemutató alapján kell választanom biztosan oda megyek. DE normál esetben az embernek a tanulmányai során kialakul az érdeklődési köre és önmagától meg tudja állapítani hogy merre érdemes orientálódnia, másfelől a hallgatók között is terjed az infó a felsőbbévesektől, discord szerveren stb... amiből egy 1000x reálisabb képet kapsz a valóságról (oktatási színvonal, nehézség, későbbi elhelyezkedési lehetőség).


Én elmentem ezekre mert nappali tagozatos voltam és nem volt jobb dolgom, de utólag teljesen feleslegesnek tartom.

2023. aug. 6. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4., neked is köszönöm! :)
2023. aug. 8. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!