Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jól értettem,hogy az eddigi...

Jól értettem,hogy az eddigi sávok helyett majd teljesen random döntik el,hogy kinek mekkora fizetést adnak?

Figyelt kérdés
Direkt ide írom ki és nem a gazdasági topicba. Nem tudom ki olvasott, nézet híreket az elmúlt pár napban. De én megdöbbentem,hogy eltörölték az eddigi bérezési sávokat. Támpontot se adtak hogy mire mennyit kaphatunk fizetésként. Mást is felháborít? Csak 1 határ van hogy "X", összegtől "Y" összeg lehet a fizetés. De ezt majd a tankerületi elnök stb dönti el hogy ki mennyit kap. Ilyen létezik. 2023-ban európában? Ergo ha nem vagyok szimpatikus neki ezért még azért simán adhat kevesebb fizetést.

2023. aug. 7. 21:01
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
59%
Milyen területen? Melyik cégnél?
2023. aug. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az kimaradt hogy a tanároknál van/lesz ez.
2023. aug. 7. 21:09
 3/37 anonim ***** válasza:
34%
Légy erős, a legtöbb tisztességes cégnél a teljesítménynek is szerepe van a bérfejlesztésben.
2023. aug. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 DominikX ***** válasza:
70%

#3 de biztos nem úgy van, hogy egyik keres 400k bruttót, másik meg 1,1 milla bruttót ugyan azért/hasonló munkáért.

Ez a bérsávszakadék csak arra jó, hogy lehessen mondani M1-en a 800K bruttós átlagot.

2023. aug. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
14%
Aki 400 bruttót keres, annak sincs tiltva, hogy továbbképezze magát, különórákat adjon, hogy ő is 1,1 millát keressen. Aki pedig megelégszik a 400 bruttóval, az menjen el kapálni.
2023. aug. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
72%
5. Neked nincs ismereted erről a témáról, de állandóan ide írogatsz. Válts kategóriát, osztállyal nem való vagy ide.
2023. aug. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
89%
Az a probléma, hogy a sávhatárok irreálisan tágak és ez teret ad a szubjektív elbírálásnak. Az EU is jelezte már hogy ilyet nem lehet csinálni.
2023. aug. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 DominikX ***** válasza:
75%

#7 persze hogy szubjektív az egész. A NERes feleségek meg talpnyalók majd kapják a sok pénzt, a többinek meg jutnak a morzsák.


#5 annyira buta vagy, mint a tök. Azt hogy valaki különórákkal mennyit keres az teljesen más, mivel azt nem az állam adja. A kormány feladata az lenne, hogy az embereknek ne kelljen két főállásban dolgozni, ahhoz, hogy meg tudjon élni normálisan.

2023. aug. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
85%

> Csak 1 határ van hogy "X", összegtől "Y" összeg lehet a fizetés.

-Ahol Y összeget senki sem fog kapni, az csak az "AKÁR annyi is lehetne a fizetés, ha Brüsszel utalná a pénzt" mondat alátámasztásához kell. Mert az is benne van a törvényben, hogy a költségvetés biztosította keretek között lesz lehetőség a differenciálásra.

2023. aug. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem mindenki (akinek nincs valami jó ismeretsége) megfogja kapni a minimumot. Papíron pedig jól mutatnak a nagy számok.

Az iskolák rendszerint az alap dolgokra nem szoktak pénzt kapni. Elég nehezen hiszem, hogy majd pont a tanárok fizetésére fognak kapni havi több százezreket amikor az évi szinten sem tudnak adni ennél kevesebbet sem.


A tanári szakma esetén nem lehet (vagy csak nagyon nehezen) teljesítmény alapján értékelni mert nagyon eltérnek a viszonyok.

2023. aug. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!