Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jól értettem,hogy az eddigi...

Jól értettem,hogy az eddigi sávok helyett majd teljesen random döntik el,hogy kinek mekkora fizetést adnak?

Figyelt kérdés
Direkt ide írom ki és nem a gazdasági topicba. Nem tudom ki olvasott, nézet híreket az elmúlt pár napban. De én megdöbbentem,hogy eltörölték az eddigi bérezési sávokat. Támpontot se adtak hogy mire mennyit kaphatunk fizetésként. Mást is felháborít? Csak 1 határ van hogy "X", összegtől "Y" összeg lehet a fizetés. De ezt majd a tankerületi elnök stb dönti el hogy ki mennyit kap. Ilyen létezik. 2023-ban európában? Ergo ha nem vagyok szimpatikus neki ezért még azért simán adhat kevesebb fizetést.

2023. aug. 7. 21:01
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
75%
A bérsáv arra lesz jó hogy az igazgatók vagy a tankerület tudjon egy kis pluszt adni a tanároknak akik hiányszakosak. Érzésem szerint a matekszakosnak adnak br 600 ezret és rajztanárnak meg br 450 ezret. A számokat hasraütésszerűen adtam meg.
2023. aug. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
37%
Mintha a rajz nem lenne hiányszak...
2023. aug. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%
11. Már olyan, hogy hiányszak nincs, minden szakon kevesen vannak.
2023. aug. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos valóban attól tart mindenki, hogy az újak majd több fizetést kapnak, mert csak úgy tudja elérni az igazgató az állásinterjún, hogy elvállalja az állást, a régieknek meg nem emelnek. A tanárok teljesítményértékelése nem lehetséges, ez valóban szubjektív elvek alapján történik.

Ráadásul elég kevés keretet kap rá az iskola. Egyik ismerősöm mondta, hogy náluk 600.000 Ft-ot kapott az igazgató az egész iskolára. Szóval ha egyetlen tanárnak adja ezt az összeget, akkor megvalósulhat a törvényben leírt 1 millás felső keret. De ha igazságos akar lenni, és egyenlően osztja szét a kollégák közt, akkor kb. 20-30.000 bruttóval fognak többet kapni a tanárok, mint a minimum. Én egyébként ezt csinálnám, mert nyilván megbeszélik a kollégák egymás közt, hogy ki mennyit kap, és nem akarnék bérfeszültséget. Max. ha nagyon elégedetlenek egy tanárral, és azt akarják, hogy magától felmondjon, akkor neki nem adnának plusz pénzt.

2023. aug. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
A rajz hiányszak mostanában? Nem is tudtam... Korábban eléggé gyakori volt általában...
2023. aug. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
15. Igen, hiányszak.
2023. aug. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%
De melyik szak nem hiányszak? Nálunk 2 éve nincs tesi és töritanár. Pedig azért régen volt belőlük is. Szerintem most is van, de ennyi pénzért nem akarják vállalni.
2023. aug. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

Magyaros vagyok, állandó túlórával, mert nem vagyunk elegen.

Mindenből hiány van.

2023. aug. 9. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
Utolsó, egyébként hirdetnek, vagy nem is akarnak felvenni senkit?
2023. aug. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
Nem hirdetnek. Nem bánom, mert kifizetik a túlórámat, csak tök jó lenne, ha nem a kényszer vinne rá a heti 31 órákra. Így viszont muszáj elvállalni és örülök is a lehetőségnek.
2023. aug. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!